Вісник № 41

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 15 з 15
  • Документ
    Історія дослідження властивостей металу на Україні
    (НТУ "ХПІ", 2012) Журило, Алла Григорівна
    У даній статті наводиться історія визначення властивостей металів в Україні. Зроблені деякі висновки щодо початку досліджень параметрів металу. В кінці розглянуті різні проблеми перспектив розвитку дослідження властивостей металів і сплавів.
  • Документ
    Визначення технічного стану підземних теплових мереж шляхом аналізу їх акустичних характеристик
    (НТУ "ХПІ", 2012) Ващишак, І. Р.
    Описано процес збудження та поширення акустичних коливань в підземних теплових мережах безканальної прокладки з трубопроводами в пінополіуретоновій ізоляції від металевої поверхні трубопроводу до поверхні грунту. Розглянуто нові інформативні параметри акустичного поля, які характеризують технічний стан підземної теплової мережі. Проаналізовано вплив виду дефекту трубопроводу і теплової та гідроізоляцій теплової мережі на зміну інформативних параметрів.
  • Документ
    Высокопроизводительная энерго- ресурсосберегающая дефектоскопия металлоизделий с развитой площадью поверхности
    (НТУ "ХПИ", 2012) Сучков, Григорий Михайлович; Петрищев, О. Н.; Хащина, Сергей Владимирович
    Приведены результаты исследований и разработок по использованию поверхностных волн для дефектоскопии металлоизделий. Показано, что использование импульсов поверхностных волн, возбужденных электромагнитно-акустическим способом дает возможность экономить энергию, металл, инструмент. При этом производительность увеличивается в несколько раз.
  • Документ
    Математичні моделі апарату нейтралізації за витратою аміачної селітри
    (НТУ "ХПІ", 2012) Стенцель, Й. І.; Проказа, О. І.; Поркуян, О. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень технологічних параметрів апарату нейтралізації з врахуванням реологічних перетворень. Показано, що реологічні перетворення викликають нелінійні явища, які впливають на роботу системи контролю та управління процесом нейтралізації кислоти у виробництві аміачної селітри.
  • Документ
    Математичні моделі плівкового випарного апарату за концентрацією упареного розчину
    (НТУ "ХПІ", 2012) Стенцель, Й. І.; Кузнецова, О. В.; Поркуян, О. В.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень технологічних параметрів плівкового випарного апарату для аміачної селітри з врахуванням реологічних перетворень. Показано, що реологічні переходи викликають нелінійні явища, які впливають на роботу системи контролю та управління процесом випарювання у виробництві аміачної селітри.
  • Документ
    Математичні моделі ультразвукового засобу контролю рівня рідинних середовищ з компенсуючим сприймаючим сигналом
    (НТУ "ХПІ", 2012) Стенцель, Й. І.; Рябіченко, А. В.; Томсон, А. В.
    У роботі наведено результати математичного моделювання фізичних процесів в ультразвукових засобах контролю рівня рідинних середовищ на основі теорії реологічних переходів та методі нульового градієнта. Показано, що в ультразвукових засобах контролю рівня мають місце перетворення ультразвукових сигналів, які описуються градієнтними нелінійними диференціальними рівняннями переносу імпульса енергії та руху. Одержано математичні моделі вимірювального та реперного каналів ультразвукових засобах контролю рівня рідинних середовищ.
  • Документ
    Дослідження похибок вимірювального контролю методом інтегрального функціоналу
    (НТУ "ХПІ", 2012) Стенцель, Й. І.; Євсюков, В. В.; Томсон, А. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати досліджень похибок ультразвукових засобів контролю рівня методом інтегрального функціоналу. Показано, що градуювальна характеристика ультразвукових засобів контролю рівня є нелінійною з нерівномірним її розподілом уздовж діапазону вимірювального контролю. Нелінійність градуювальної характеристики обумовлена нелінійним розподіленням похибок вимірювального контролю. Визначення похибок вимірювального контролю для ультразвукових засобів контролю рівня з реперним пристроями зводиться до вирішення оптимізаційній задачі Ейлера з одним закріпленим кінцем, яка вирішується використанням методу інтегрального функціоналу.
  • Документ
    Требования к конструкциям пермеаметров
    (НТУ "ХПИ", 2012) Сиренко, Николай Николаевич
    Выработан ряд требований, предъявляемых при конструировании автоматизированных промышленных пермеаметров. Предложена методика анализа элементов конструкции пермеаметра при выполнении каждого поставленного требования. Рассмотрена конструкция типового пермеаметра и предложены конкретные конструкционные элементы и меры, направленные на выполнение требований.
  • Документ
    Вдосконалення приймально-детектуючого тракту для цифрових радіографічних систем з покращеним просторовим розділенням
    (НТУ "ХПІ", 2012) Рижиков, В. Д.; Ополонін, О. Д.; Волков, В. Г.; Лисецька, О. К.; Галкін, С. М.; Воронкін, Є. Ф.
    Для отримання тіньових рентгенівських зображень було проведено розробку приймально-детектуючого тракту з лінійкою 32-канальних детекторів «сцинтилятор-фотодіод» нового дизайну для поля сканування 200∙10⁻³м. За допомогою макетів цифрової радіографічної системи та стандартних тестових об’єктів визначено просторову роздільну здатність (не гірше 1,25 пар ліній/мм) та виявну здатність (краща ніж 0,2∙10⁻³м стального дроту за 6∙10⁻³м сталі).
  • Документ
    Моделирование оптической части электронной системы контроля индекса ила в аэротенке
    (НТУ "ХПИ", 2012) Петрова, Е. Э.; Тарасюк, В. П.
    Аргументирована необходимость оперативного отслеживания состояния активного ила в аэротенках как основной среды, влияющей на качество очистки сточных вод. Показано, что использование оптического метода позволяет разработать электронную систему контроля седиментационных свойств ила, который дает возможность эффективного получения данных об изменении илового индекса. Проведено моделирование оптической части системы в средах MathCad и LabView, что позволило построить зависимость концентрации активного ила от времени осаждения и расстояния от дна сосуда и определить диапазон изменения тока приемника оптического излучения.
  • Документ
    Макет прибора для ультразвукового контроля емкостным способом
    (НТУ "ХПИ", 2012) Львов, Сергей Геннадьевич; Глебова, Лилия Васильевна
    В работе разработан макет устройства для ультразвукового контроля емкостным способом. Описаны требования к аппаратуре, которая используется. А также предложены устройства, которые полностью удовлетворяют этим требованиям.
  • Документ
    Визначення напрямку на точкові джерела фотонного випромінювання в площині, включаючи імпульсні
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2012) Григор'єв, Олександр Миколайович; Білик, Захар Валентинович; Сакун, Олександр Валерійович; Марущенко, Володимир Васильович
    Проаналізовано недоліки автоматичного визначення напрямку на точкові джерела фотонного випромінювання. Враховуючи недоліки запропонований спосіб для визначення напрямку на джерело фотонного випромінювання в площині в діапазоні кутів 2π радіан, який має можливість визначати не лише постійні точкові джерела, а ще і імпульсні. Спосіб реалізований на основі приладу, в який входять три блока детектування гама-випровінювання на базі телурид-кадмієвих детекторів з поглиначами та чотирьохспектрометричних багатоканальних аналізаторів імпульсів. Поглиначі за формою являють собою: один коаксіальний циліндр, другий - асиметричний, третій – секторний.
  • Документ
    Математическая модель системы мониторинга уровня жидкости в барабане котла
    (НТУ "ХПИ", 2012) Авраменко, С. В.; Тарасюк, В. П.
    В работе аргументирована актуальность мониторинга уровня жидкости в барабане котла и рассмотрены существующие средства измерения уровня. Уровень в барабане оценивается как многозвенный параметр. Определены факторы, влияющие на точность измерения уровня: динамика давления, температуры и разности плотностей воды и газа. Составлено уравнение баланса для уровня жидкости в барабане котла с учетом дестабилизирующих факторов. Предложен алгоритм определения уровня жидкости в барабане с учетом дестабилизирующих факторов, который позволяет синтезировать структурную схему системы мониторинга уровня жидкости в барабане котла.
  • Документ
    Безконтактний імпульсний метод контролю корозійно-механічних пошкоджень
    (НТУ "ХПІ", 2012) Архипов, О. Г.; Боярчук, О. Г.; Ковальов, Д. О.; Татарченко, Г. О.
    Запропоновано блок-схему безконтактного електрохімічного імпульсного методу контролю корозійно-механічних пошкоджень технологічного обладнання, яке експлуатується в середовищі рідких електролітів. Розроблений метод дає можливість оцінювати стан технологічного обладнання, як за інтенсивністю появи імпульсів руйнування, які фіксуються за певний інтервал часу, так і за зміною в часі потенціалу металу обладнання.
  • Документ
    Синтез обобщенной структуры и математических моделей преобразователей режимных параметров дизель-энергетической установки с наддувом и дополнительным воздухоснабжением
    (НТУ "ХПИ", 2012) Борисенко, Анатолий Николаевич; Ревуцкий, Виталий Игоревич
    Статья посвящена созданию обобщенной структуры и построения математических моделей преобразователей параметров движения устройства дозирования топлива и скорости вращения турбокомпрессора дизель-генераторной установки с нагнетанием в массу дополнительного воздуха, подаваемого в дизель при резком приросте нагрузки.