Вісник № 19

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 17 з 17
  • Документ
    Інформаційно-вимірювальна система для виявлення місць тепловтрат у підземних теплових мережах при проведенні енергоаудиту
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ващишак, І. Р.
    В статті розглянуто причини понаднормативних втрат теплової енергії при її транспортуванні від джерела до споживача підземними тепловими мережами. Запропоновано інформаційно-вимірювальну систему для контролю підземних теплових мереж безканальної прокладки з трубопроводами в пінополіуретановій тепловій ізоляції, в основу роботи якої покладено комплексне застосування трьох інформативних параметрів (температури приповерхневого шару ґрунту, акустичного тиску на поверхні ґрунту та струму у стінках трубопроводу). Розроблено методику проведення експериментальних досліджень за допомогою інформаційно-вимірювальної системи, яка пройшла успішну апробацію.
  • Документ
    Метод измерения поглощенной дозы при обработке продукции на линейном ускорителе электронов
    (НТУ "ХПИ", 2014) Титов, Д. В.; Ноздрачева, Екатерина Леонидовна; Шевченко, В. А.
    Рассмотрена схема проведения облучения продукции медицинского и иного назначения с целью стерилизации, а также контроля стерилизационной дозы на ускорителе электронов ЛУ-10 ННЦ "ХФТИ" с энергией 10МэВ. Приведен пример дозиметрического сопровождения технологии с использованием дозиметров Harwell RedPerspex 4034 и дозиметрической плёнки RISO B-3. Показан пример эффективности работы данного метода дозиметрии и его приборного обеспечения.
  • Документ
    Математичні моделі теплообмінних процесів людини при зовнішньому стоку теплової енергії
    (НТУ "ХПІ", 2014) Стенцель, Й. І.; Злепко, С. М.; Рябіченко, А. В.
    Виконані дослідження термодинамічних явищ в людському організмі, котрі обумовлені біохімічними та теплообмінними процесами. Показано, що процес перенесення теплової енергії за рахунок роботи серцево-судинної системи є коливальним, амплітуда яких визначається температурою біохімічних перетворень, а власна частота - роботою серця, станом судинної системи, а також процесом теплоперенесення в навколишнє середовище.
  • Документ
    Математичні моделі термодинамічних процесів біологічного організму
    (НТУ "ХПІ", 2014) Стенцель, Й. І.; Павлов, С. П.; Літвінов, К. А.
    На основі результатів клінічних досліджень температурних змін здорової та хворої людини, принципів реологічних переходів кількості теплової енергії та методу нульового градієнта розроблені математичні моделі термодинамічних процесів біологічного організму. Показані причини зміни термодинамічного поля здорової та хворої людини. На амплітуду зміни температури чинить вплив температура організму та час кровообігу, а також витрата крові.
  • Документ
    Розробка та обґрунтування структури вимірювальної системи контролю вибухонебезпечних пило-газових сумішей в шахтному виробітку
    (НТУ "ХПІ", 2014) Соломічев, Р. І.; Вовна, О. В.; Зорі, А. А.
    На основі проведених досліджень отримано багатопараметричний функціонал, який визначає імовірнісні характеристики критичних меж вибуховості пило-газової суміші в шахтному повітрі. Завдяки даному функціоналу розроблено структуру комп'ютеризованої ІВС контролю концентрацій вибухонебезпечних компонент рудничної атмосфери, що включає автоматичний канал вимірювання концентрації (0÷3) г/м³ та дисперсності (1÷10) мкм вугільного пилу, концентрації метану (0÷4) об.%, температури (від +5 до +34) °С та вологості повітря (0÷10) г/м³. Ключові слова: вимірювач, вугільний пил, оптико-абсорбційний, концентрація, алгоритм, вибуховість.
  • Документ
    Классификация полиградиентных магнитных сепараторов
    (НТУ "ХПИ", 2014) Шведчикова, Ирина Алексеевна; Романченко, Ю. А.
    Проанализированы функциональные и конструктивные особенности существующих разновидностей полиградиентных магнитных сепараторов. На основе анализа информационных источников установлено, что в магнитных сепараторах данного класса нашли преимущественное применение стержневые, пластинчатые, шарообразные и решетчатые полиградиентные (гетерогенные) среды. Построена классификация магнитных сепараторов, учитывающая структурные свойства полиградиентных сред.
  • Документ
    Фізичні моделі перетворень електричного імпульсу в магнітострикційному перетворювачі
    (НТУ "ХПІ", 2014) Шаповалов, О. І.
    Показано, що вимірювання рівня рідин магнітострикційним методом засновано на реологічних переходах збуджуючого імпульсу хвилеводу в ультразвукові коливання. Досліджено процеси перетворення струмового імпульсу в енергію електромагнітного поля та вплив на магнітне поле перетворювача. Показано, що зміна електромагнітного поля за довжиною хвилеводу є нелінійною, що впливає на діапазон вимірювального контролю рівня таким методом.
  • Документ
    Вихрострумовий дефектоскоп з телеметричним каналом зв'язку
    (НТУ "ХПІ", 2014) Протасов, А. Г.; Сєрий, К. М.; Дугін, О. Л.; Петрик, В. Ф.
    В роботі запропоновано схему дефектоскоп для вихрострумового неруйнівного контролю, який має телеметричний канал зв'язку з пристроєм обробки і відображення інформації. Створений дефектоскоп має малу вагу і розміри, що дозволяє використовувати його для контролю складних конструкцій. Телеметричний канал зв'язку здійснює обмін даними за рахунок бездротової технології Bluetooth, що дає можливість залучати для обробки цих даних потужну обчислювану техніку.
  • Документ
    Математическое моделирование преобразователя емкостного типа в режиме возбуждения ультразвуковых волн в металлах. Часть 1
    (НТУ "ХПИ", 2014) Петрищев, О. Н.; Сучков, Григорий Михайлович; Ноздрачева, Екатерина Леонидовна; Романюк, М. И.
    Предложена математическая модель емкостного преобразователя для излучения ультразвуковых колебаний в металлическое изделие. Получено выражение для расчета поверхностной плотности статического электрического заряда на поверхности металлического образца. Выявлены основные влияющие факторы, определяющие плотность зарядов на поверхности изделия и, соответственно, мощность и диаграмму направленности излучаемого ультразвукового поля.
  • Документ
    Дослідження впливу систематичних похибок вимірювання на ризики функціональної діагностики
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мигущенко, Руслан Павлович
    У даній статті розглянуті і проаналізовані ймовірнісні моделі вимірювальних перетворень та визначені умови багатомірної корекції зміщень в оцінках коефіцієнтів лінійної вирішувальної функції за рахунок планування багатомірного метрологічного експеримента при первинних вимірюваннях складових вхідного вектора вимірювальних величин в робочому режимі функціонування ІВС функціональної діагностики та доведено, що корекція ймовірностей помилок діагностики реалізується правильним вибором складових похибок.
  • Документ
    Применение моделей прогнозирования при многомерном контроле процессов загрязнения
    (НТУ "ХПИ", 2014) Любимова, Н. А.
    Представлены результаты сравнительного анализа дисперсии ошибок прогнозирования (экстраполяции второго порядка) для двух вариантов обработки первичной информации при контроле многомерных (многокомпонентных) процессов промышленного загрязнения окружающей среды. Особенность исследуемой модели прогнозирования – коррекция условного математического ожидания случайного вектора входных сигналов на величину параметра нестационарности, учитывающего асимметрию закона распределения контролируемого процесса. Предложенная модель контроля может быть использована в экологическом мониторинге энергоемких предприятий.
  • Документ
    Чотириканальний аналізатор імпульсів для одночасної реєстрації альфа-, бета-, гамма- та нейтронного випромінювань
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014) Григор'єв, Олександр Миколайович; Білик, Захар Валентинович; Литвинов, Юрій Вікторович; Сакун, Олександр Валерійович; Марущенко, Володимир Васильович; Чернявський, Олег Юрійович
    Розроблена апаратура та спосіб для одночасного вимірювання енергетичних спектрів альфа-, бета-, гамма- та нейтронного випромінювання із застосуванням напівпровідникових блоків детектування, аналого-цифрових перетворювачів, персонального комп'ютера та програмного забезпечення. Експериментальні дослідження з використанням джерел альфа-, бета-, гамма-випромінювання довели працездатність приладу з достатньо високими технічними параметрами, такими як: точність та стабільність своїх характеристик.
  • Документ
    Розробка стохастичної моделі ультразвукового неруйнівного контролю виробів порошкової металургії
    (НТУ "ХПІ", 2014) Галаган, Р. М.
    Обґрунтовано розробку стохастичної моделі ультразвукового неруйнівного контролю виробів порошкової металургії у вигляді лінійної системи, яка має породжуючий процес, власну імпульсну реакцію та відгук при наявності дефекту. В результаті виділено інформаційні параметри, за якими можна проводити класифікацію технічного стану виробу – зміна математичного сподівання та дисперсії вибірок виміряних значень швидкості ультразвуку.
  • Документ
    Вихретоковый контроль глубины упрочненного слоя изделий в режиме реального времени
    (НТУ "ХПИ", 2014) Горкунов, Борис Митрофанович; Сиренко, Николай Николаевич; Авраменко, Александр Анатольевич; Тищенко, Анна Анатольевна
    В работе рассмотрен алгоритм функционирования вихретокового устройства для контроля глубины упрочненного слоя металлических изделий, реализующий измерительные, расчетные и управляющие операции. Данный алгоритм позволяет осуществлять ряд процедур по определению контролируемого параметра и проводить статистическую обработку результатов контроля. На основе приведенного алгоритма разработана блок-схема и рассмотрен принцип действия автоматизированного вихретокового устройства. Сделан вывод о том, что данное устройство позволяет проводить контроль объектов в режиме реального времени, что значительно уменьшает временные затраты и повышает эффективность производства.
  • Документ
    Состояние методов и средств контроля толщины покрытий (обзор)
    (НТУ "ХПИ", 2014) Глоба, Светлана Николаевна; Ле, Чи Хиеу; Сучков, Григорий Михайлович; Хлыбов, А. А.
    В работе проанализированы современные методы и средства контроля толщины неэлектропроводящих защитных покрытий на электропроводящем основании. Описаны достоинства, недостатки, возможности и условия применения основных методов контроля толщины покрытий. Установлена перспективность применения вихретокового метода. Описан принцип работы вихретокового метода контроля. Выделены три основных метода, которые целесообразно использовать для контроля толщины покрытий. Рассмотрены вихретоковые преобразователи и способы их подключения. Показана необходимость применения трансформаторных компенсированных преобразователей и исследования их возможностей.
  • Документ
    Сравнение динамических методов при определении упругих характеристик разных материалов
    (НТУ "ХПИ", 2014) Безымянный, Ю. Г.; Козирацкий, Е. А.; Колесников, А. Н.; Тесленко, Л. О.
    В работе приведены результаты расчётов, а так же экспериментального определения импульсным и резонансным методами характеристик упругости различных материалов, как широко используемых, так и обладающих специальными свойствами. Отмечено, что разница между получаемыми по этим методам величинами модуля упругости изменяется в зависимости от свойств материала и может достигать 15 %. Для уменьшения расхождений рекомендуется адаптация метода измерений к исследуемому материалу.
  • Документ
    Методика оцінки похибки вимірювання швидкості поширення пружної хвилі при поетапному контролі зразків з порошкових матеріалів
    (НТУ "ХПІ", 2014) Безимянний, Ю. Г.; Євко, І. Г.; Комаров, К. А.; Талько, О. В.
    В статті розроблена методика та оцінені похибки при вимірюванні швидкості поширення пружної хвилі імпульсним методом на різних етапах формування порошкового матеріалу. Особливості вимірювань пов'язані зі зміною форми зразків на кожному етапі їх формування при відсутності плоскопаралельних поверхонь. Наведено результати вимірювання та оцінка похибки у реальних зразках. Показано, що зміна інформативних значень швидкості поширення пружної хвилі суттєво перевищує похибку їх вимірювань.