Вісник № 04

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 24
  • Документ
    Конкурентоспособность гостиничного бизнеса. Проблемы и возможные пути их решения
    (НТУ "ХПИ", 2014) Горбунов, Николай Петрович; Яценко, Ольга Николаевна
    В статье проанализированы особенности гостиничного бизнеса, состояние его конкурентоспособности и факторы, влияющие на конкурентоспособность. Предложены пути развития гостиничного бизнеса и повышения его конкурентоспособности.
  • Документ
    Підвищення ефективності обігу грошових ресурсів на промисловому підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2014) Гудковський, Сергій Борисович
    В статті розглянуті діючі механізми управління обігом грошових ресурсів. Представлені моделі взаємодії вартості грошових коштів та ціни виконання зобов’язань. Запропонована структура забезпечення зобов’язань грошовими коштами ПАТ «Турбоатом» в певні часові періоди з урахуванням змін ціни і вартості.
  • Документ
    Оцінка стану розвитку м’ясопереробної галузі України
    (НТУ "ХПІ", 2014) Гриньов, Андрій Валентинович
    У статті проаналізовано сучасний стан харчової промисловості, зокрема, розвиток м’ясопереробної промисловості за останнє десятиріччя; розглянуто напрямки співпраці з іншими країнами у межах м’ясопереробної галузі України та оцінено сучасний стан розвитку цієї галузі.
  • Документ
    Сучасні методи оцінки фінансової безпеки підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Головко, О. Г.; Бурлачко, І. В.
    У статті розглянута методика оцінювання фінансової безпеки підприємства, яка рекомендована Міністерством Фінансів України та Фондом державного майна України та проведена оцінка рівня фінансової безпеки підприємства ПАТ «Охтирський пивоварний завод».
  • Документ
    Економічні перспективи розвитку виробництва зернових культур в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2014) Гавва, В. М.; Кудревич, А. А.
    У даній статті досліджено сучасний стан зернової галузі, визначено основні проблеми й тенденції її розвитку в сучасних умовах господарювання. Також проаналізовано дійсні в Україні нормативно-правові акти, які використовуються для управління процесами розвитку зернової галузі, та основні напрями державної підтримки нарощування виробництва.
  • Документ
    Формування інноваційного потенціалу малого торгового підприємства з метою забезпечення стійкої конкурентної переваги
    (НТУ "ХПІ", 2014) Віхляєва, Світлана Іванівна; Горбач, А. Ю.
    На сьогодні ключовим напрямком розвитку економіки є інноваційна діяльність. Провідну роль у генерації та розповсюдженні інновацій відіграють малі підприємства. В Україні серед малих підприємств, зазвичай приватної власності, велика частка належить торговельній галузі. Однак наукових праць з інноваційної діяльності торгових підприємств практично немає. Дана стаття присвячена питанням створення стійкої конкурентної переваги малого торгового підприємства на основі формування інноваційного потенціалу.
  • Документ
    Внешнеэкономическая деятельность китайских предприятий
    (НТУ "ХПИ", 2014) Мищенко, Владимир Акимович; Мозенков, Олег Владимирович; Лю, Бо
    В статье рассмотрена внешнеэкономическая деятельность китайских предприятий, сферы интересов китайского капитала на международном рынке. Проанализирован размер инвестиций в зарубежные страны и перспективы дальнейшего развития инвестирования китайского капитала. Проведен анализ сотрудничества между Украиной и Китаем.
  • Документ
    Облік витрат для безперервного вдосконалення діяльності в системі стратегічного управлінського обліку
    (НТУ "ХПІ", 2014) Кузнецова, Світлана Олександрівна; Москаленко, Г. О.
    У статті розглянуто теоретичні, концептуальні, методичні та прикладні аспекти обліку витрат для безперервного вдосконалення діяльності в системі стратегічного управлінського обліку. Визначено основні принципи функціонування таких підходів як: калькулювання життєвого циклу, цільове калькулювання і калькулювання для безперервного вдосконалення.
  • Документ
    Формування податкової політики підприємства в сучасних економічних умовах
    (НТУ "ХПІ", 2014) Гриньов, Андрій Валентинович; Фадєєва (Коптєва), Ганна Миколаївна
    У статті розглянуто сутність поняття «податкової політики» підприємства, її основні структурні елементи та етапи розробки в сучасних економічних умовах. Визначено наявні проблеми у податковій системі України та можливі шляхи вдосконалення податкової політики підприємства в умовах кризи. На основі систематизації підходів до поняття «податковий ризик» запропоноване визначення цього терміну та рекомендації щодо управління податковими ризиками.
  • Документ
    Расширение базы акцизного налогообложения в Украине
    (НТУ "ХПИ", 2014) Гаврись, Александр Николаевич; Гудковский, Сергей Борисович
    В статье рассмотрены возможные подходы расширения базы налогообложения акцизным налогом в Украине. Показана значимость акцизного налогообложения в Украине. Проанализированы экономические показатели, влияющие на процесс налогообложения акцизным налогом и их влияние на повышение доходной части Государственного бюджета. Приведены размеры поступлений от уплаты плательщиками акцизного налога. На примере ПрАО «Филип Морис Украина» осуществлен расчет суммы акцизного налога и показан объем налоговых поступлений от уплаты предприятием своих налоговых обязательств. Предложен порядок акцизного налогообложения операций отечественных производителей табачных изделий, ориентированных на экспорт.
  • Документ
    Шляхи підвищення ефективності мотивації персоналу підприємства харчування
    (НТУ "ХПІ", 2014) Шаповал, О. А.
    У статті проаналізовано сучасний стан мотивації персоналу підприємства харчування. Обґрунтована необхідність конкретизації шляхів підвищення ефективності мотивації працівників. Виявлені проблеми, які пов'язані з низьким рівнем мотивації робітників підприємства харчування.
  • Документ
    Сучасна структура зовнішніх запозичень, що формують борги
    (НТУ "ХПІ", 2014) Тюпа, Д. І.
    У статті розглядаються методологічні аспекти визначення зовнішніх запозичень і зовнішнього боргу. Автор представляє різнобічні точки зору з цього питання, викладені у вітчизняній, російській та західній економічних школах. Розглядаючи конкретні визначення, дається їх гносеологічна сутність та критичний аналіз. Окремим питанням дослідження є визначення зовнішнього державного боргу законодавством України, причини його формування. Аналізуються види боргових інструментів держави, представляється класифікація зовнішнього боргу, критерії цілей залучення фінансових ресурсів, класифікація зовнішнього боргу. Представлена динаміка зовнішнього державного боргу за окремими регіонами світу.
  • Документ
    Місце аутсорсингу в процесі реструктуризації підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Прохоренко, Олена Вікторівна
    Проаналізовано процес аутсорсингу як напрям реорганізації підприємства і основні наукові підходи до класифікації аутсорсингу. На базі комплексної багаторівневої класифікації аутсорсингових відносин за сукупністю ознак визначено умови, за яких аутсорсинг переходить у зворотну форму – інсорсинг.
  • Документ
    Принцип контрольованості у системі контролінга центрів фінансової відповідальності
    (НТУ "ХПІ", 2014) Парцирна, Алла Леонідівна
    У статті узагальнено зарубіжний досвід щодо використання принципу контрольованості при оцінці діяльності центрів фінансової відповідальності. Автором проаналізовано доцільність використання контрольованих показників у системі контролінга внутрішньофірмових відносин. Досліджено сутність поняття принципу умовної контрольованості.
  • Документ
    Зміст та поняття витрат в операційній діяльності підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Осадча, Г. Г.; Хачко, К. М.
    В статті проведені дослідження поглядів вчених-економістів щодо змісту поняття «витрати». Отримала подальше удосконалення теорія витрат. Витрати відображають витрачання ресурсів, спожитих виробничими процесами у відповідності з функціональною моделлю економіки підприємства. При розкритті сутності витрат операційної діяльності пропонується застосовувати дефініції: «витрати на придбання»; «витрати на переробку».
  • Документ
    Кластерний підхід до регіонального розвитку
    (НТУ "ХПІ", 2014) Носирєв, Олександр Олександрович; Мозенков, Олег Володимирович
    Стаття присвячена дослідженню ролі кластерного підходу в процесі нарощення економічного потенціалу регіонів. Розглядаються переваги застосування кластерної моделі для забезпечення стійкого соціально-економічного розвитку регіонів.
  • Документ
    Психологическая составляющая профессиональной деятельности руководителя
    (НТУ "ХПИ", 2014) Ланских, М. В.
    Обосновывается необходимость и значение психологической составляющей в структуре профессиональной деятельности руководителя организации. Показано, что эффективность управленческой деятельности зависит от того, насколько хорошо руководитель знает каждого своего сотрудника и о том, что может влиять на процесс его труда и ожидаемые им результаты. В частности, руководителю необходимо учитывать те многообразные индивидуальные особенности сотрудников, через которые специфическим образом преломляется управленческое воздействие.
  • Документ
    Управління фінансовими ризиками підприємства за допомогою страхування
    (НТУ "ХПІ", 2014) Котлярова, Ангеліна Вікторівна; Бабіч, Інна Євгенівна; Кобець, Валентин Миколайович
    У статті розглянуто основні параметри оцінки ефективності страхування фінансових ризиків в сучасних умовах. Методи аналізу фінансових ризиків повинні в максимально можливій мірі враховувати цільові установки та стратегію управління ними, щоб даний вид страхування отримав подальшу практичну реалізацію.
  • Документ
    Порівняльний аналіз методів інвестиційної оцінки
    (НТУ "ХПІ", 2014) Коробков, Д. В.; Талалаєва, Аліна Олексіївна
    В роботі розглядається сутність інвестиційної оцінки. Наводиться порівняльний аналіз існуючих підходів щодо визначення цінності. Запропоновано нове удосконалене визначення інвестиційної оцінки.
  • Документ
    Проблеми та перспективи впровадження стандартів ризик-менеджменту в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2014) Дуднєва, Ю. Е.
    У статті визначені проблеми щодо управління ризиками вітчизняних організацій, обґрунтовано необхідність створення регламентів ризик-менеджменту на різних рівнях управління. Наведено огляд міжнародних та галузевих стандартів управління ризиками, проаналізовано перспективи їх застосування в Україні.