Вісник № 64

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 30
  • Документ
    Світовий досвід становлення та розвитку державного внутрішнього фінансового контролю
    (НТУ "ХПІ", 2014) Жадан, Тетяна Андріївна; Шовкопляс, Тетяна Семенівна; Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна
    В статті проаналізовано світовий досвід становлення державного внутрішнього фінансового контролю та виділено основні етапи його розвитку. Окреслено характерні риси сучасного етапу розвитку державного внутрішнього фінансового контролю в економічно розвинених країнах світу.
  • Документ
    Основні підходи до соціальної відповідальністі
    (НТУ "ХПІ", 2014) Юр'єва, Ірина Анатоліївна
    У статті розглянуто сутність та підходи до соціальної відповідальності, наведені основні визначення соціальної відповідальності на різних рівнях їх використання. Охарактеризовано складові системи соціальної відповідальності на підприємстві, визначено рівні соціальної відповідальності. Здійснено аналіз застосування внутрішніх та зовнішніх складових соціальної відповідальності.
  • Документ
    Економічна сутність трансакційних витрат виробничої діяльності
    (НТУ "ХПІ", 2014) Яцина, Вікторія Валентинівна
    У статті розглянуто сутність та природу виникнення трансакційних витрат, наведено підходи, що пояснюють природу їх походження. Проаналізовано трактування поняття трансакційних витрат, що були розроблені в рамках неоінституційної теорії. Розкрито сутнісне значення категорії трансакційні витрати виробничої діяльності та запропоноване власне визначення цього поняття. Обґрунтовано необхідність оптимізації трансакційних витрат для підвищення ефективності господарської діяльності підприємства.
  • Документ
    Автоматизоване управління раціональним використанням енергетичних ресурсів на машинобудівному підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2014) Ястремська, О. М.
    Розглянуто підхід до управління енергозбереженням, який забезпечує розробку плану енергозбереження з інформаційною підтримкою впровадження заходів енергозбереження. Використання при цьому адаптивного підходу дозволить забезпечити належний рівень енергозбереження. Цей підхід є основою для автоматизованої системи планування енергозбереження, яка дає можливість складання індивідуальних планів для кожного об’єкту енергозбереження і автоматизації процесу контролю за ходом цих заходів.
  • Документ
    Особливості сучасної економічної кризи та її вплив на стратегічний розвиток підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Винокурова, О. І.
    Досліджено сутність поняття кризи, її основні характеристики, ознаки та властивості. Визначено вплив сучасних криз на стратегічний розвиток підприємств. Запропоновано застосовувати апарат антикризового управління з метою попередження, подолання та ліквідації наслідків криз та кризових явищ на підприємстві. Обґрунтовано доцільність застосування адаптивного виду реструктуризації як ефективний засіб антикризових перетворень підприємств.
  • Документ
    Визначення соціально-економічної ефективності портфеля реальних інноваційно-інвестиційних проектів
    (НТУ "ХПІ", 2014) Васильцова, Світлана Олександрівна; Майстро, Руслана Григорівна
    Пропонується метод розрахунку соціально-економічної ефективності портфеля проектів для кожного безпосереднього учасника, маючи за головну мету при цьому перевірку можливості дійти згоди щодо реалізації проекту між сторонами-учасниками. Зроблені висновки щодо ефекту який отримує кожен з учасників проекту, крім його ініціатора, це є : підприємство-інноватор, що реалізує проект, та його акціонери особисто; банки-партнери,; лізингова компанія, що надає устаткування для розробки проекту та інші особи й установи.
  • Документ
    Власні торгові марки в роздрібній торгівлі
    (НТУ "ХПІ", 2014) Удянська, Галина Михайлівна; Чернобровкіна, Світлана Віталіївна
    В статті проаналізовано загальні тенденції розвитку власних торговельних марок українських роздрібних мереж, визначено, що розробка і виведення на ринок приватних марок представляється найбільш економічним рішенням у сучасних умовах. Перелічено українські торговельні мережі, їх власні торгові марки, а також надано частку продукції ВТМ у валовому доході мережі. Визначено переваги та недоліки виробництва private label для виробника.
  • Документ
    Маркетинговий напрям в товарно- інноваційній політиці
    (НТУ "ХПІ", 2014) Сударкіна, Світлана Петрівна; Федченко, В. І.
    Розглядається роль маркетингової складової в товарно-інноваційній політиці підприємства. Встановлення зв’язку складових комплексу маркетингу з етапами створення товару. Аналіз показників конкурентоспроможності. Приведено приклад впровадження інноваційного товару на підприємстві. Побудована матриця «ціна-якість» для систем контролю «Naviland AT-01-UA» підприємства ДНВП «Об’єднання Комунар» та товарів-конкурентів. Оцінка конкурентної позиції даного товару.
  • Документ
    Дослідження сучасного стану функціонування системи оподаткування доходів фізичних осіб
    (НТУ "ХПІ", 2014) Стригуль, Лариса Станіславівна; Зозуля, В. М.
    У статті досліджено проблеми і недоліки функціонування системи нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб з рахуванням змін норм законодавства у сучасних умовах господарювання. Визначено фіскальне значення та роль податків у фінансуванні доходів бюджету, дослідженні чинники впливу на рівень і динаміку надходження податку на доходи фізичних осіб та забезпечення зростання життєвого рівня населення.
  • Документ
    Особливості інноваційної діяльності на підприємствах олійно-жирового комплексу в умовах конкурентного середовища
    (НТУ "ХПІ", 2014) Соколова, Л. В.; Каретнікова, Валентина Степанівна
    В даній статті проведено аналіз інноваційної діяльності підприємств олійно-жирового комплексу. Розглянуто пріоритетні інноваційні напрямки в олійно-жировому виробництві, які зможуть значно підвищити ефективність суб’єктів господарської діяльності та забезпечити конкурентоспроможність олійно-жирової продукції на вітчизняному та світовому ринках.
  • Документ
    Використання методу аналітичних угрупувань при управлінні виробничим потенціалом підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Савченко, Ольга Ігорівна; Верютіна, Вікторія Юріївна
    У статті розглянуто сутність ефективності застосування економіко-математичних моделей. Охарактеризовано основні фактори, що впливають на економічну ефективність використання ресурсів: обсяг виробництва, продуктивність праці, фондовіддача, технічний та організаційний рівень виробництва, матеріальні витрати. Здійснено аналіз використання виробничого потенціалу та визначено нові перспективні прогнозовані показники діяльності підприємства.
  • Документ
    Стратегічний управлінський облік: концептуальні засади та використання в системі підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Рета, Марина Володимирівна
    У статті розглянуто сутність стратегічного управлінського обліку, досліджено та проаналізовано основні підходи до визначення поняття «стратегічний управлінський облік», класифіковано підходи до визначення цього поняття. Охарактеризовано складові системи управління конкурентоспроможністю підприємства та визначено основні зв’язки між складовими системи стратегічного управлінського обліку.Здійснено аналіз існуючих концептуальних засад стратегічного управлінського обліку з точки зору його можливостей інформаційного забезпечення системи управління конкурентоспроможністю підприємства та визначено напрямки подальшого розвитку.
  • Документ
    До питання про причини низької інноваційної активності українських підприємств та шляхи її подолання
    (НТУ "ХПІ", 2014) Попадинець, Олена Василівна; Глазирін, Р. Л.
    Розглядаються причини та прояви низької інноваційної активності вітчизняної економіки у цілому та українських підприємств. Наводяться результати міжнародних економічних рейтингів та статистичні данні, що засвідчують існування серйозних проблем щодо інноваційності підприємств України. Аналізуються можливі шляхи подолання низької інноваційної активності вітчизняних виробників.
  • Документ
    Проблемы количественной оценки трансакционных издержек
    (НТУ "ХПИ", 2014) Панкратова, Е. Н.; Григорова, Л. С.
    В работе рассмотрено влияние трансакционных издержек на уровень затрат и финансовых резуль- татов, конкурентоспособность предприятия; показано, что в трансформационных экономиках они имеют тенденцию к постоянному возрастанию. Проанализирован трансакционный сектор в экономике Украине, его рост говорит о несоответствии украинской бюджетно-финансовой политики современным европейским стандартам. Рассмотрены различные подходы к проблеме количественной оценки трансакционных издержек, а также возможность применения данных подходов в национальной экономике.
  • Документ
    Формування іміджу підпиємства як фактору його конкурентоспроможності
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мірошник, Марія Володимирівна; Чернобровкіна, Світлана Віталіївна; Журавльова, М. О.
    В статті проаналізовано загальні тенденції формування іміджу підприємства , визначено, що імідж підприємства є сукупністю бажаного, реального та необхідного іміджу. Розроблена Канва цінності продукту / послуги, яка допомагає проектувати, тестувати і формувати пропоновану споживачам цінність більш структурованим і продуманим методами. За результатами досліджень побудована «зірка» відповідності окремих показників іміджу ціннісній орієнтації споживачів.
  • Документ
    Проблеми інституційного забезпечення інноваційного потенціалу в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2014) Матросова, Вікторія Олександрівна; Демедюк, Д. О.
    Розкрито сутність проблеми інституційного забезпечення інноваційного потенціалу в Україні, визначені недоліки інституційного забезпечення інноваційної діяльності та взаємодія функцій держави і причин розвитку інновацій через механізм виконання функцій держави. Запропоновані заходи щодо удосконалення інституційного забезпечення інноваційної діяльності в Україні.
  • Документ
    Особливості формування і використання прибутку підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2014) Мардус, Наталія Юріївна; Товт, Ю. М.
    У статті розглянуто розуміння сутності та природи прибутку як складної економічної категорії, що залежить від джерел походження і утворення, класифікується за призначенням, видам підприємницької діяльності і іншим критеріями. Охарактеризовано основні чинники, що визначають особливості формування і використання прибутку. Здійснено аналіз традиційних підходів щодо визначення понять «фінансові результати», «прибуток» і «рентабельність» підприємства.
  • Документ
    Противоречия между экономическим образованием и реальной экономической действительностью
    (НТУ "ХПИ", 2014) Лернер, Юрий Ильич
    В исследовании приведены результаты работы для выработки рекомендаций по устранению противоречий между экономическим обучением и реалиями экономической жизни. Методологической основой выработки этих рекомендаций является анализ практической деятельности субъектов хозяйствования в Украине, а также основные положения неоклассической, институциональной и эволюционной теорий стратегического развития общества.
  • Документ
    Про необхідність економічної обґрунтованості витрат на маркетинг
    (НТУ "ХПІ", 2014) Кучіна, Світлана Едуардівна; Кітченко, Олена Миколаївна; Грипась, А. О.
    У статті розглядаються питання пов’язані з визначенням витрат на маркетинг та збут, розподілом цих витрат по типу маркетинг-мікс. Досліджується ефективність маркетингової діяльності та результативність маркетингових заходів з різних точок зору. Запропоновано використання методики сегментного аналізу для групування доходів та витрат на підприємстві. Розглядається алгоритм пропонованої методики. Наголошується на необхідності витрат коштів на аналітичний маркетинг.
  • Документ
    Проблеми, ризики та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2014) Косенко, Андрій Васильович; Іваненко, Л. С.; Пеньков, П. Д.
    Актуальність даної статті полягає в тому, що однією з характерних ознак розвитку вітчизняної та світової економіки останнього часу є зростання невизначеності умов господарювання через ускладнення зовнішнього середовища, загострення конкуренції, обмеженість ресурсів, падіння попиту тощо. Отже, успіх нашої країни та її місце в глобальній економіці безпосередньо залежатиме від рівня розвитку вітчизняної науки і технологій.