Вісник № 19

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 26
  • Документ
    Формализованный метод расчета информационного вихревого тока в объекте контроля
    (НТУ "ХПИ", 2011) Тюпа, И. В.
    В роботі розроблено формалізований метод моделювання інформаційного вихрового стуму в об’єкті контролю з невизначеною геометричною структурою і електромагнітними властивостями. Показано, що за допомогою конформних перетворень можливо визначити вихровий струм в ОК, та його вплив на вимірювальну обмотку вихрострумового перетворювача.
  • Документ
    Портативный ЭМА толщиномер для контроля металлоизделий
    (НТУ "ХПИ", 2011) Сучков, Григорий Михайлович; Десятниченко, Алексей Владимирович
    Запропоновано електромагнітно-акустичний товщиномір для контролю металовиробів. Діапазон вимірюваних товщин складає 1-100мм. Пристрій відрізняється невеликими розмірами при високих показниках. В пристрої використані новаторські рішення.
  • Документ
    Можливість ультразвукового контролю зварних з'єднань без видалення фарбового покриття
    (НТУ "ХПІ", 2011) Сучков, Григорій Михайлович; Єрощенков, В. М.; Міщанчук, Е. В.; Ноздрачова, Катерина Леонідівна; Титова, Н. В.
    Виконано дослідження спрямовані на розробку технології ультразвукового контролю виробів із зварними швами при відсутності операцій зачистки поверхні металу від фарби. Визначено умови, за яких можлива реалізація нової технології.
  • Документ
    Исследование модели накладного ортогонального вихретокового преобразователя
    (НТУ "ХПИ", 2011) Сучков, Григорий Михайлович; Хомяк, Юрий Валентинович; Добробаба, М. В.
    Досліджено модель для оцінки взаємодії вихорострумового перетворювача з об’єктом, який має поверхневу тріщину. Наведено математичні співвідношення для цієї моделі. Проведені розрахунки залежностей сигналів вихорострумового перетворювача від його геометричних параметрів та взаємного розташування обмоток і поверхневої тріщини в сталевому зразку.
  • Документ
    Основи теорії магнітострикційного засобу контролю рівня рідинних середовищ
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Шаповалов, О. І.; Томсон, А. В.; Янішина, А. С.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень магнітострикційного засобу контролю рівня рідинних середовищ методом реологічних перетворень. Показано, що процес перетворення ультразвукового сигналу збуджуючої котушки в електрорушійну силу струни хвилеводу описується інтегральною імпульсною дельта-функцією Дірака, що дозволяє описати цей процес аналітичними рівняннями.
  • Документ
    Математичні моделі ультразвукового засобу контролю рівня рідинних середовищ за реперним каналом
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Євсюков, В. В.; Шаповалов, О. І.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень ультразвукового засобу контролю рівня, котрий для зменшення похибок вимірювального контролю мають реперний пристрій. Показано, реперний канал має похибки, які впливають на наявність адитивних та мультиплікативних складових похибок робочого каналу.
  • Документ
    Фізичні моделі перетворень в ультразвукових засобах контролю рівня рідинних середовищ
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Рябіченко, А. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень фізичних моделей в ультразвукових засобах контролю рівня рідинних середовищ на основі теорії реологічних переходів. Показано, що ультразвукові перетворювачі можуть описуватися інтегральною функцією Дірака з ядром у вигляді нелінійного диференціального рівняння переносу імпульса енергії та руху.
  • Документ
    Дослідження похибок реперного каналу ультразвукових засобів контролю рівня рідинних середовищ
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Томсон, А. В.; Євсюков, В. В.; Літвінов, К. А.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень похибок реперного каналу. Показано, що похибки реперного каналу впливають на точність вимірювання ультразвукового засобу контролю рівня рідинних середовищ. Основними факторами, які викликають похибки реперного каналу, є ультразуковий перетворювач і фізико-хімічні параметри газового середовища.
  • Документ
    Дослідження похибок оптимального контролю технологічного процесу випарювання аміачної селітри методом інтегрального функціоналу
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Поркуян, О. В.; Кузнецова, О. В.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень похибок вимірювального контролю технологічного процесу упарювання методом інтегрального функціоналу. Показано, що різниця між номінальною функцією управління та відмінною від номінальної являє собою функціонал, який описується інтегральним рівнянням з відповідним критерієм оптимальності.
  • Документ
    Дослідження вимірювального контролю технологічних параметрів при реологічних перетвореннях хімічних процесів
    (НТУ "ХПІ", 2011) Стенцель, Й. І.; Поркуян, О. В.; Проказа, О. І.
    У роботі наведено результати теоретичних досліджень вимірювального контролю технологічних параметрів, обумовлених реологічними перетвореннями, які мають місце в хімічних процесах. Показано, що реологічні перетворення можуть викликати додаткові явища, які впливають на роботу системи контролю та управління технологічним процесом.
  • Документ
    Двохенергетична цифрова рентгенографічна система з можливісттю розділення речовин за ефективним атомним номером
    (НТУ "ХПІ", 2011) Рижиков, В. Д.; Ополонін, О. Д.; Волков, В. Г.; Лисецька, О. К.; Галкін, С. Н.; Воронкін, Е. Ф.
    Дослідження з отримання двохенергетичних зображень дали можливість розширити галузі застосування цифрової радіографічної системи завдяки можливості визначення ефективного атомного номера Zeff речовин, що входять до складу досліджуваного об’єкту. Показана можливість розділення речовин для "легких" елементів з Zeff від 6 до 13, а також води (Н2О) Zeff 7.43 та гліцерину (СН2ОНСНОНСН2ОН) Zeff 6.87.
  • Документ
    К расчету параметров цифровых вольтметров уравновешивающего преобразования
    (НТУ "ХПИ", 2011) Полулях, К. С.; Медведева, Людмила Александровна; Тополов, Игорь Иванович
    У статті запропоновано представити рівняння для числа щаблів квантування Nx, одержуваного в процесі виміру, у формі що дозволяє одержати прості рівняння для розрахунку параметрів схем цифрових вольтметрів врівноважуючого перетворення.
  • Документ
    Магнитный неразрушающий контроль виброупрочненного слоя поверхности стальных изделий
    (НТУ "ХПИ", 2011) Мирошниченко, О. Н.; Чурносов, А. П.; Яковенко, В. В.
    В статті розглянутий новий метод контролю верхнього зміцнюваного шару металу в процесі віброзміцнення. Дано теоретичне обгрунтування методу, його приладову реалізацію і результати експерименту. Товщину і мікротвердість віброзміцненого шару металу можна розглядати як лінійні залежності свідчень імпульсного градієнтометра і електромагнітного двочастотного приладу.
  • Документ
    Устройство для размагничивания ферромагнитных изделий
    (НТУ "ХПИ", 2011) Львов, Сергей Геннадьевич; Багмет, Оксана Львовна; Скопенко, В. В.
    У даній роботі пропонується пристрій для розмагнічування феромагнітних циліндричних виробів з автоматичним регулюванням тривалості розмагнічування.
  • Документ
    Реконструкция поверхности сварочного шва по результатам сканирования вихретоковым датчиком
    (НТУ "ХПИ", 2011) Левченко, Виктор Григорьевич
    В роботі запропоновано метод реконструкції поверхні зварного шва на основі даних, отриманих в результаті сканування його поверхні вихрострумовими перетворювачами накладного та прохідного типів. Отримано результати сканування у вигляді графіків поверхні зварного шва за рахунок рішення зворотньої електромагнітної задачі.
  • Документ
    Дослідження можливості корекції динамічної похибки при тестовому контролі у випадку експоненційної моделі зміни вхідного сигналу
    (НТУ "ХПІ", 2011) Кондрашов, Сергій Іванович; Григоренко, Ігор Володимирович; Денисенко, Г. О.
    Визначено вплив нелінійності зміни вхідного сигналу на динамічну похибку вимірювального перетворювача під час проведення тестового контролю. Загальні моделі конкретизовано для вимірювального перетворювача з передаточною функцією інерційної аперіодичної ланки.
  • Документ
    Диагностирование ошибок монтажа цифровых узлов радиоэлектронной аппаратуры
    (НТУ "ХПИ", 2011) Киреева, Ж. А.; Киреев, В. А.; Семенец, А. Ю.
    Наводиться методика та алгоритм програми діагностування помилок монтажу та катастрофічних відмов цифрових вузлів. Розглянуті особливості внутрішньо схемного діагностування. Приведена методика та програма діагностування реалізовані на конкретному прикладі.
  • Документ
    Математическая модель накладного трансформаторного вихретокового преобразователя
    (НТУ "ХПИ", 2011) Хорошайло, Ю. Е.; Светличный, Виталий Анатольевич
    У роботі запропонована аналітична модель взаємодії накладного трансформаторного перетворювача і плоского, однорідного, неферомагнітного об'єкта. Вихрострумовий перетворювач і зона контролю об'єкта представлені у вигляді еквівалентної електричної схеми і трьох кільцевих еквівалентних витків. Визначено залежність вихідного сигналу від електричного струму, частоти, взаємних індуктивностей.
  • Документ
    Метод суперпозиции при определении глубины упрочненного слоя вихретоковым методом
    (НТУ "ХПИ", 2011) Горкунов, Борис Митрофанович; Тищенко, Анна Анатольевна
    У роботі запропоновано метод суперпозиції для визначення глибини зміцненого шару об'єкта за результатами вихрострумового контролю на основі рішення зворотної електромагнітної задачі з використанням методів лінійного програмування.
  • Документ
    Электромагнитное возбуждение радиально распространяющихся поверхностных волн Рэлея
    (НТУ "ХПИ", 2011) Горбашова, А. Г.; Петрищев, О. Н.; Сучков, Григорий Михайлович
    Дана формулировка граничной задачи теории упругости, результаты решения которой моделируют электромагнитное возбуждение поверхностных волн Рэлея в металлическом полупространстве. Получены общие соотношения для расчета амплитудного множителя возбуждения волны Рэлея. На основе полученных решений развита методика математического моделирования преобразователя электромагнитного типа в режиме возбуждения радиально распространяющихся волн Рэлея. Приводятся результаты расчета передаточных характеристик преобразователя с кольцевым индуктором в режиме возбуждения волн в металлах неферромагнитной группы и в намагниченных вертикальным полем ферромагнетиков.