Вісник № 11

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/16411

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 28
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження хімічного складу та мікроструктури губчастого титану, отриманого за технологією комплексного легування алюмінієм та ванадієм
    (НТУ "ХПІ", 2015) Янко, Т. Б.
    Проведено дослідження хімічного складу та мікроструктури титану губчастого, що було отримано за технологією комплексного легування алюмінієм та ванадієм, із заданим вмістом легувальних елементів на рівні хімічного складу сплаву ВТ-6. На основі хімічного, мікроструктурного та енергодисперсійного аналізу встановлено, що розроблена технологія дозволяє отримувати титан губчастий із вмістом основних легувальних елементів (алюмінію та ванадію), який задовольняє хімічному складу сплаву ВТ-6.
  • Ескіз
    Документ
    Выбор материала контейнера для плавки кремния
    (НТУ "ХПИ", 2015) Воляр, Р. Н.
    В работе рассматривается взаимодействие материалов контейнера (графита, алунда и кварца) с расплавом кремния. Выполненные термодинамические расчеты подтвердили высокую реакционную способность расплава кремния со всеми контейнерными материалами. Для организации промышленного производства кристаллов кремния рекомендуется использовать кварцевые тигли, полученные из природного кварца или синтетическим путем.
  • Ескіз
    Документ
    Прогнозування наслідків позапроектних аварій в сховищах відпрацьованого ядерного палива
    (НТУ "ХПІ", 2015) Толкунов, І. О.
    Запропонована модель щодо оцінки радіаційної обстановки, що може виникнути внаслідок руйнування оболонок пеналів, в яких зберігається відпрацьоване ядерне паливо в сховищі «мокрого» типу Чорнобильської атомної електростанції. Також наведені розрахункові показники радіоактивного забруднення в зоні відчуження та в межах промислового майданчика станції при можливих позапроектних аваріях сховища відпрацьованого ядерного палива.
  • Ескіз
    Документ
    Автоматизація управління продуктовим відділенням на основі інтелектуальних систем
    (НТУ "ХПІ", 2015) Сокол, Р. М.; Смітюх, Я. В.
    У статті розглядається питання автоматизації продуктового відділення цукрового заводу на основі нових методів управління. Одним з новітніх методів управління технологічними процесами виробництва є використання інтелектуальних систем управління на основі нечіткої логіки. Використання нечіткої логіки забезпечує відносно простий шлях управління складних для опису слабоформалізованих процесів, які характеризуються суттєво нелінійною поведінкою.
  • Ескіз
    Документ
    Повышение производительности механической обработки деталей из отбеленных высоколегированных чугунов
    (НТУ "ХПИ", 2015) Шумакова, Т. А.
    В статье представлены результаты исследований влияния на производительность процесса механической обработки деталей из отбеленных высоколегированных чугунов материала сменных пластин резцов. Установлено, что при выполнении черновой вальцетакарной операции резцы, режущая часть которых оснащена пластинами из кубического нитрита бора аллотропной модификации – гексанит, обладают в 3 раза большей стойкостью, чем резцы, оснащенные пластинами из ВК3М.
  • Ескіз
    Документ
    Некоторые особенности получения оксидных соединений металлов при плазмохимической обаботке растворов
    (НТУ "ХПИ", 2015) Сергеева, О. В.; Пивоваров, А. А.
    В данной работе рассмотрены вопросы получения оксидных соединений металлов из водных сред при плазмохимической обработке в системе газ-жидкость. Выяснено, что в результате действия контактной низкотемпературной неравновесной плазмы на раствор выявлено значительно большее число факторов, благоприятствующих получению оксидных соединений металлов, чем при химических методах получения.
  • Ескіз
    Документ
    Інформаційна технологія підвищення швидкодії автоматичного захисту компресора від помпажу на основі злиття даних (data fusion)
    (НТУ "ХПІ", 2015) Семенцов, Г. Н.; Фешанич, Лідія Ігорівна
    Обґрунтовано доцільність застосування новітніх методів злиття даних для вирішення науково-практичної проблеми автоматичного захисту компресора від помпажу, як явища, яке приводить до втрати працездатності газоперекачувального агрегату і має складний нелінійний характер. Доведено, що застосування інформаційної технології багатопараметричного злиття даних покращує продуктивність системи оцінювання поточних значень в декількох напрямках, таких як швидкодія, точність, надійність і робастність.
  • Ескіз
    Документ
    Применение энтропийного показателя при поддержке принятия решений на этапе проектирования строительных конструкций
    (НТУ "ХПИ", 2015) Савельева, О. С.
    Рассматриваются вопросы, связанные с разработкой и обоснованием выбора железобетонных конструкций. Предложено при поддержке принятия решений рассматривать структурную схему объекта и определять его отказоустойчивость с помощью информационных структурных статистических моделей. В результате испытания установлено, что применение указанной системы снижает сроки проектных работ в 1,7 раза и металлоемкость продукции в 1,2 раза без ухудшения ее качества.
  • Ескіз
    Документ
    Анализ надежности осветительного комплекса
    (НТУ "ХПИ", 2015) Сапрыка, Александр Викторович
    В данной статье сделан анализ надежности осветительного комплекса. Современный комплекс наружного освещения города представляет собой сложную систему, надежность которой определяется способностью объекта выполнять заданные функции, сохраняя во времени значения установленных эксплуатационных показателей в заданных пределах, соответствующих заданным режимам и условиям использования.
  • Ескіз
    Документ
    Можливості та перспективи використання геотермальної енергії в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2015) Рожко, Ю. В.; Лимаренко, О. М.
    У статті надано оцінку геотермальним ресурсам та можливостям досягнення технічного енергетичного потенціалу геотермальної енергії України з виділенням найбільш придатних для розвитку геотермальної енергетики регіонів. Наведенні данні по використанню геотермальної енергії в Європі для обігріву і охолодження житла, в сільському господарстві, туризмі, лікуванні. Показано, що сьогодні постає необхідність проведення відповідних наукових опрацювань для умов України.