Вісник № 23

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 30
  • Документ
    Анализ автоматизированных дактилоскопических информационных систем (АДИС)
    (НТУ "ХПИ", 2006) Мазниченко, Н. И.
    Розглянуті архітектурні і технічні принципи побудови і математичний апарат сучасних автоматизованих дактилоскопічних інформаційних систем, які використовуються в правоохоронних органах. Представлені переваги даних систем в порівнянні з традиційними методами дактилоскопічного обліку. Досліджені можливість і доцільність їх використовування для вирішення задач по ідентифікації особи.
  • Документ
    Комп’ютерні системи у нотаріальній та судовій діяльності
    (НТУ "ХПІ", 2006) Гвозденко, М. В.; Іванов, С. М.
    Стаття присвячена актуальній проблемі комп‘ютерізації судовій діяльності. Основний програмний продукт, який застосовується в судовій та нотаріальній діяльності – автоматизовані інформаційно-довідкові правові системи. В статті розглядаються вопроси побудови, інформаційного забезпечення та класифікації автоматизованих інформаційно-довідкових правових систем по функціональному призначенню. Наведені приклади інформаційно-довідкових правових систем, які розповсюджені по Україні.
  • Документ
    Минимаксное управление дисциплиной обслуживания в компьютерных сетях
    (НТУ "ХПИ", 2006) Пустовойтов, Павел Евгеньевич; Эль Саед Абделаал Эль Саед Мохаммед
    Розглянуто задачу управління обслуговуванням сукупності нестаціонарних потоків на вході вузла комп’ютерної мережі. Введено критерії ефективності управління. Отримано співвідношення, що задають параметри раціонального управління.
  • Документ
    Структурна ідентифікація медичних зображень
    (НТУ "ХПІ", 2006) Поворознюк, Анатолій Іванович; Бєлан, О. В.
    Запропоновано евристичний метод структурної ідентифікації біологічних об’єктів напівтонових двомірних медичних зображень, що використовує сегментацію зображення та процедуру розгортки з метою забезпечення інваріантності від поворотів об’єкту, який ідентифікується. Розроблена автоматизована система структурної ідентифікації біологічних об’єктів. Реалізовані процедури опису еталона та розпізнання структурних елементів.
  • Документ
    Исследование влияния шага квантования пространства признаков на качество структурной идентификации квазипериодических сигналов
    (НТУ "ХПИ", 2006) Поворознюк, Анатолий Иванович; Дашкина, А. В.
    У статті розглянуто аналіз значень шагу квантування і його вплив в методі некрапкового перетворення Хока для структурної ідентифікації фізіологічних квазіперіодичних сигналів з метою підвищення швидкості обчислень і покращення якості комп’ютерного діагнозу. Розроблено процедуру, яка реалізує структурну ідентифікацію за допомогою перетворення Хоку і дозволяє проводити аналіз впливу шагу квантування на швидкість і якість структурної ідентифікації.
  • Документ
    Применение процедуры кластеризации при решении задачи коммивояжера высокой размерности с использованием генетического алгоритма
    (НТУ "ХПИ", 2006) Серая, Оксана Владимировна
    Проведено аналіз відомих методів розв’язання задачі комівояжера. Для ефективного вирішення цієї проблеми великої розмірності запропоновано використання генетичного алгоритму з попередньою кластеризацією пунктів призначення.
  • Документ
    Синтез решающих правил с различными пороговыми функциями при структурной идентификации биомедицинских сигналов
    (НТУ "ХПИ", 2006) Филатова, Анна Евгеньевна
    Дана робота спрямована на вирішення задачі синтезу розв’язувального правила в методі структурної ідентифікації біомедичних сигналів. У статті розглядаються різні способи розрахунку порогової функції розв’язувального правила у випадку наявності й відсутності навчаючої вибірки.
  • Документ
    Повышение точности измерений при исследовании продуктов с небольшим влагосодержанием
    (НТУ "ХПИ", 2006) Дьяков, А. Г.; Даниленко, Александр Федорович
    Розглянуто підхід, що дозволяє підвищити точність визначення параметрів сигналу спектрометра ЯМР шляхом багатократного вимірювання та узагальнення. Запропоновано рекурентне співвідношення для визначення середнього значення по ходу проведення експериментів та структурна схема вимірювальної системи.
  • Документ
    Совершенствование микропроцессорных систем управления тепловозов с высоким использованием сил сцепления
    (НТУ "ХПИ", 2006) Шапран, Е. Н.
    У статті розглянуті перспективи застосування різних систем регулювання електропередач тепловозів, а також використовуваних методів виявлення буксування.
  • Документ
    Модификация ограничений на ведение данных для обеспечения целостности крупномасштабных информационных систем
    (НТУ "ХПИ", 2006) Танянский, С. С.; Тулупов, В. В.; Руденко, Д. А.
    В статті досліджені методи підтримки цілісності в базах даних і визначені властивості деяких операцій реляційної алгебри при їхньому використанні в розподілених системах. Для розширення можливостей роботи з даними введені узагальнені операції, що дозволяють коректно виконувати запити при наявності невизначених значень у відношеннях бази даних. Для визначення необхідних умов забезпечення цілісності пропонується використовувати алгоритм Грехема, що перевіряє властивість повного з'єднання відношень. Якщо схема бази даних не задовольняє цим умовам, то розглядається варіант її модифікації без порушення схем відношень і зв'язків між ними.
  • Документ
    Создание виртуальных измерительных комплексов на основе персональных компьютеров
    (НТУ "ХПИ", 2006) Скороделов, Владимир Васильевич; Крашенинникова, В. В.
    Запропоновано варіант побудови віртуального вимірювального комплексу, що складається з п’яти різних приладів (мультиметра, осцилографа, вимірювача частоти та генератора сигналів довільної форми). Розроблені апаратні та програмні засоби такого комплексу.
  • Документ
    Выделение малоразмерных изображений объектов нерегулярного вида
    (НТУ "ХПИ", 2006) Рубан, И. В.; Смеляков, К. С.; Осиевский, С. В.
    З метою підвищення стійкості, адекватності і точності виділення малорозмірних зображень об’єктів нерегулярного вигляду в автоматичному режимі в роботі запропоновано підхід, який засновано на аналізі контрастності розглядаємих зображень відносно фону з використанням спеціального виду регіональних масок, адаптованих до параметрів форми аналізуємих об’єктів нерегулярного вигляду.
  • Документ
    Разработка класса для работы с элементами полей GF(2ᵐ)
    (НТУ "ХПИ", 2006) Поштаренко, Виктор Михайлович; Варлыгина, А. Ю.
    Представлено клас, що дозволяє представляти елементи поля GF(2ᵐ) згідно стандарту ДСТУ 4145-2002 «Криптографічний захист інформації. Цифровий підпис, що грунтується на еліптичних кривих», а також виконувати операції над цими елементами.
  • Документ
    Возможность метафоризации в сетях Хопфилда
    (НТУ "ХПИ", 2006) Курсин, А. И.; Ющенко, Александр Георгиевич
    Раніш було показано, що нейронні мережі, працюючі за принципом злагодженої активності компонентів та прогнозування вхідних даних, могуть демонструвати явища метафоризації – навчання подібного до утворення понять в людський психіці. На основі порівняльного аналізу таких мереж з нейронними мережами хопфілдовського типу робиться висновок, що є підстави для пошуку зазначених явищ і в мережах Хопфілда. Наводяться результати експериментів.
  • Документ
    Анализ тестопригодности цифровых схем на уровне регистровых передач
    (НТУ "ХПИ", 2006) Кулак, Э. Н.; Каминская, М. А.; Скворцова, О. Б.
    Запропоновано метод аналізу тестопридатності цифрових схем для детермінованого тестування більш адекватний порівняно з відомими класичними методами. Він орієнтований на комбінаційні та послідовностні схеми і базується на топологічному аналізі їх представлення на вентильному рівні та RTL. Отримані показники дозволяють легко модифікувати схему для мінімізації числа несправностей.
  • Документ
    Система оптимизации информационной эффективности комплексов лабораторной диагностики
    (НТУ "ХПИ", 2006) Козина, Ольга Андреевна
    Розглянуто принципи застосування моделі інформаційного показника ефективності функціонування комплексів лабораторної діагностики. Аналізуються можливості програмної системи для проведення чисельного експерименту з оцінки діагностичних результатів лабораторних досліджень.
  • Документ
    Возможность применения двухэнергетических детекторов для автоматического управления временем экспозиции в медицинских рентгенологических исследованиях
    (НТУ "ХПИ", 2006) Козина, Ольга Андреевна; Козин, Д. Н.; Рыжиков, В. Д.
    У статті показана можливість використання двохенергетичного детектування під час визначення тривалості експозиції у рентгенографії. Розроблена структура блоків детектування типу сцинтилятор-фотодіод на базі критерієв вибору оптимального класу сцинтилятору. Розроблена блок-схема автоматичного експонометру.
  • Документ
    Описание концепций предметной области на базе онтологий для систем обучения
    (НТУ "ХПИ", 2006) Карасюк, В. В.
    У статті розглянута модель схеми знань для систем електронного навчання. Для опису концептуальної моделі пропонується використати ациклічний орієнтований граф. Також пропонується процедура автоматичного поповнення бази знань за рахунок вибору відповідної інформації із Internet. Ця процедура включає апарат генотипів, що підвищує швидкість та зменшує складність алгоритмів формування онтологій. Розглянуті зв’язки між концепціями у моделі онтології проблемної області. Вказані обмеження, які поставлені у поточній реалізації даної процедури та перспективні напрямки досліджень.
  • Документ
    Аналіз методик оцінки часу розробки складових дистанційного навчання
    (НТУ "ХПІ", 2006) Калачова, В. В.; Пудов, В. А.
    З метою підвищення навчального процесу, адекватності і точності оцінки трудомісткості процесу створення дистанційних курсів та їх компонентів в роботі запропоновано підхід, який засновано на існуючих методиках оцінки часу розробки курсів дистанційного навчання з використанням спеціального виду виразів, що застосовують комплексні показники витрат часу на переробку матеріалу у дистанційний вигляд.
  • Документ
    Обобщение JPEG-формата для кодирования мультимедийных данных
    (НТУ "ХПИ", 2006) Иванов, В. Г.; Ломоносов, Ю. В.
    Запропоновано та досліджено методику узагальнення JPEG-формату для кодування мультимедійних даних на основі розширеного сімейства ортогональних перетворень, що дозволяє домогтися універсальності і зберегти прийнятну якість стиску. Приводяться порівняльні результати комп'ютерного моделювання мовних і звукових сигналів з використанням JPEG-формату і МР3.