Вісник № 05

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18588

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 24
  • Ескіз
    Документ
    Сравнительные расчеты модифицированных моделей турбулентности
    (НТУ "ХПИ", 2006) Капинос, Василий Максимович; Иванченко, Е. Н.
    Запропоновано модифікації алгебраїчних моделей турбулентності з використанням універсальних профілів швидкості Томпсона і Коулса. Виконані порівняльні розрахунки трьох інтегральних характеристик турбулентного прикордонного шару для канонічних дослідів Стенфордської конференції з використанням даних моделей турбулентності та моделей Себесі-Сміта та Джонсона-Кінга, які підтверджують їх ефективність.
  • Ескіз
    Документ
    Методика определения оптимальных сроков чистки поверхностей теплообмена конденсаторов паровых турбин
    (НТУ "ХПИ", 2006) Шелепов, И. Г.; Кострыкин, В. А.; Михайский, Д. В.
    У даний час, при експлуатації старіючого устаткування ТЕС і АЕС і різкої зміни графіків електричних навантажень, одним з ефективних способів підвищення економічності є розробка і упровадження профілактичних заходів щодо усунення і попередження відмов в роботі устаткування. Для конденсаційних установок, одним з істотних способів є чищення поверхонь конденсаторів. Ефективність чищення конденсаторів багато в чому визначається термінами і способами чищення. Пропонується методика визначення оптимальних термінів чищення з урахуванням температури охолоджуючої води, її забруднення, режиму роботи енергоблоку і вибору оптимального способу для умов конкретних ТЕС і АЕС.
  • Ескіз
    Документ
    Техническое перевооружение Харьковской ТЭЦ-3 с целью увеличения выработки электроэнергии на тепловом потреблении и экономии топлива путем реконструкции турбинного оборудования
    (НТУ "ХПИ", 2006) Левин, М. М.; Мамонтов, Н. И.; Гарькавенко, И. В.; Кобцев, О. М.
    Проведено комплексне переозброєння Харківської ТЕЦ-3 з оптимізацією теплової схеми з метою збільшення електричної потужності та виробництва тепла при комбінованому відпуску електричної та теплової енергії. Для цього створено і впроваджено в експлуатацію нову турбіну типу Р-24-6,9/0,25, а також реконструйовані для можливості роботи з непроектним пониженим протитиском турбіни типу Р-12-90/18М та Р-4-29/12. Після реконструкції збільшено електричну потужність ТЕЦ-3 на 30 МВт і забезпечено економію до 25-30 тис. тон умовного палива на рік.
  • Ескіз
    Документ
    Техническое перевооружение ТЭЦ-2 «Эсхар»
    (НТУ "ХПИ", 2006) Левин, М. М.; Руденко, С. Н.; Мамонтов, Н. И.; Бабичев, Л. А.
    Розглянуто варіанти технічного переозброєння ДП ТЕЦ-2 «Есхар» з урахуванням наявної інфраструктури електростанції. Показано переваги будівництва вугільних дубль-блоків 125 МВт з котлами ЦКШ порівняно із зведенням парогазових блоків 135 МВт враховуючи можливість значного відпуску тепла.
  • Ескіз
    Документ
    Перевооружение Харьковской ТЭЦ-4 путем установки новых генерирующих мощностей с целью энергосбережения
    (НТУ "ХПИ", 2006) Левин, М. М.; Ковбаса, А. А.; Мамонтов, Н. И.; Кобцев, О. М.; Воеводин, Ю. Т.
    Проведено аналіз стану та експлуатації діючого енергетичного устаткування Харківської ТЕЦ-4. Запропоновано основні варіанти та напрямки реконструкції ТЕЦ-4 з метою відновлення генеруючого електрообладнання та комбінованого виробітку теплової та електричної енергії задля економії палива.
  • Ескіз
    Документ
    Разработка схемы пуска и работы теплофикационного блока Т-250/300-240 Харьковской ТЭЦ-5 на турбоприводе при его питании паром постороннего источника
    (НТУ "ХПИ", 2006) Мамонтов, Н. И.; Гарькавенко, И. В.; Кобцев, О. М.; Воеводин, Ю. Т.
    Харківським ЦКБ «Енергопрогрес» розроблено та впроваджено реконструкцію живильного турбонасоса (ПТН) турбіни Т-250/300-240 ст. №3 Харківської ТЕЦ-5. Реконструкція проточної частини власне приводної турбіни дозволила зменшити втрату тиску на регулюючому клапані та витрату пари на ПТН за збереження потрібної потужності. Також розроблено реконструкцію схеми підключення ПТН по підведенню та відведенню пари, що дозволяє здійснювати пуск енергоблоку на ПТН при живленні його парою стороннього джерела. В наслідку реконструкції ПТН підвищується економічність роботи, надійність та маневреність енергоблоку, зменшуються витрати палива під час пусків та на основних режимах.
  • Ескіз
    Документ
    Оцінка ефективності когенераційних ГТУ при зміні співвідношення виробництва теплоти та електроенергії
    (НТУ "ХПІ", 2006) Мазуренко, А. С.; Баласанян, Г. А.; Сичова, О. А.
    Рассматриваются некоторые возможности регулирования соотношения производства тепла и электроэнергии в когенерационных установках на базе ГТУ, а также возможности оценки эффективности таких установок различными методами.
  • Ескіз
    Документ
    Технико-экономическое обоснование концепции холодоснабжения пищевого предприятия
    (НТУ "ХПИ", 2006) Горбенко, Г. А.; Турна, Р. Ю.
    Наведено метод техніко-економічного обґрунтування концепції холодопостачання харчового підприємства с залученням алгоритму синтезу складних систем. Для аналізу можливих систем холодопостачання використовуються спеціально розроблені системні математичні моделі. Надана методика дозволяє приймати більш обґрунтовані рішення вибору системи холодопостачання.
  • Ескіз
    Документ
    Динамика переменной массы в каналах сложной формы
    (НТУ "ХПИ", 2006) Гапон, Галина Александровна
    На базі рівнянь динаміки суцільного середовища змінної маси створена математична модель течії у спiральнiй камері відцентрової турбомашини, що дозволяє виявити загальні закономірності поведінки потоку в залежності від різних умов дії на нього мас робочого тіла, що приєднуються або від'єднуються, витрат, геометричних характеристик каналу.
  • Ескіз
    Документ
    Программный комплекс для решения эллиптических задач теплообмена и динамики жидкости
    (НТУ "ХПИ", 2006) Пустовалов, Владимир Николаевич; Югов, В. П.; Науменко, Светлана Петровна
    Наведено опис програмного комплексу для рішення еліптичних задач гідродинаміки й теплообміну. Програмний комплекс реалізує запропонований С. Патанкаром алгоритм SIMPLE і його пізніші модифікації. Представлено укрупнену блок-схему програмного комплексу. Розглянуто модельну задачу. Результати її чисельного розв’язання співпадають з даними інших авторів.