Вісник № 46

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18896

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 26
  • Ескіз
    Документ
    Критериальная парето-оптимизация параметров аксиально-поршневых гидромашин
    (НТУ "ХПИ", 2015) Жеглова, В. М.; Яглинский, Виктор Петрович; Козерацкий, Г. В.; Обайди, А. С.; Москвичев, Н. Н.
    В статье предложены критерии вибростойкости и экстремальной перегрузки для всестороннего отображения служебных свойств сферических торцевых распределителей аксиально-поршневых гидромашин. Для критериальной оптимизации созданы соответствующие компютерные модели методом конечных элементов. Установлена возможность уменьшения толщины распределителя, что способствует увеличению его собственной частоты и удалению от резонанса в области эксплуатационных частот гидромашин. Посредством Парето-диаграммы предложены оптимальные значения толщины распределителя для заданной области изменения давлений и чисел оборотов блока цилиндров.
  • Ескіз
    Документ
    Контроль герметичності упаковок молочних продуктів
    (НТУ "ХПІ", 2015) Завальнюк, І. П.
    В статті наголошується на важливості та необхідності контролю герметичності упаковок з метою збереження якості молочної продукції. Виконаний детальний огляд найбільш розповсюджених систем неруйнівного контролю герметичності тари молочних продуктів. В роботі акцентується увага на високій ефективності та функціональності акустичних методів дефектоскопії харчових контейнерів з продуктами. Запропоновано структуру і функціональну схему установки ультразвукового сканування герметичних упаковок молочних продуктів. Розглянутий математичний апарат акустичної голографії, як одного з методів отримання акустичних зображень.
  • Ескіз
    Документ
    Ферозондовий перетворювач в засобах автоматичного контролю загальної міцності судна
    (НТУ "ХПІ", 2015) Завальнюк, О. П.
    Розглянуто застосування ферозонду у засобах автоматичного контролю загальної міцності судна. Визначено розміри та особливості конструкції ферозондових перетворювачів для вимірювання залишкової намагніченості корпусів суден. Запропоновано використання ферозондів довжиною 100 мм з додатковими обмотками збудження по краях осердь напівелементів з метою досягнення їх максимальної чутливості. Визначено величину додаткових обмоток збудження. Для доведення максимальної чутливості ферозонду з додатковими обмотками збудження виконано чисельне моделювання його роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Разработка методики оптимального проектирования основных компонентов технических средств обработки информации
    (НТУ "ХПИ", 2015) Воскобойник, В. А.
    В данной работе рассматриваются основные конструктивно-технологические особенности технических устройств обработки информации. Уделено особое внимание плоским конструктивным узлам, как наиболее подверженным внешним дестабилизирующим факторам. Исследуется оценка зависимости динамических характеристик отдельных компонентов радиоэлектронных средств от внесения ими локальных характеристик в общую конструктивную систему. Определены основные задачи решения конструкторских задач. Предложен алгоритм математического моделирования и оптимального проектирования плоских конструктивных узлов.
  • Ескіз
    Документ
    Уточнение эквивалентной электрической схемы организма для биоимпедансометрии при ультрафильтрации
    (НТУ "ХПИ", 2015) Ткачук, Б. В.; Томашевский, Роман Сергеевич; Сокол, Евгений Иванович; Лесовой, В. Н.
    В данной статье описана проблематика применения метода биоимпедансометрии в условиях процедуры гемодиализа. Предложена новая эквивалентная электрическая схема организма для метода биоимпедансометрии, в которой учтены все жидкостные сектора, объемы которых изменяются входе ультрафильтрации. Также, в данной схеме, выделены элементы соответствующие объемам удаленного в режиме "реального времени" ультрафильтрата, распределенного в интерстициальном и сосудистом секторах. Проведено компьютерное моделирование и экспериментальные исследования, которые показали адекватность разработанной эквивалентной схемы.
  • Ескіз
    Документ
    Інформаційно-програмна система управління мікрокліматом в зерносховищі
    (НТУ "ХПІ", 2015) Строкань, О. В.; Прокопенко, В. В.
    У статті проаналізовано умови зберігання зернової маси в зерносховищах, зокрема розглянуто такий тип зерносховищ як силос. Розглянуто існуючі засоби забезпечення заданих параметрів мікроклімату у зерносховищах. З метою поліпшення якості та збереження зернової маси під час її зберігання у силосах пропонується інформаційно-програмна система управління мікрокліматом в зерносховищі, яка поєднує в собі засоби управління мікрокліматом у силосі та інформаційну базу даних для зберігання нормативних та поточних значень таких параметрів мікроклімату зерносховища як температура і вологість. Застосування такої системи дасть змогу забезпечити оптимальні мікрокліматичні параметри зберігання зерна в залежності від тривалості зберігання зерна, температури і вологості зовнішнього середовища, етапу аерації.
  • Ескіз
    Документ
    Дифузійні властивості двошарових матеріалів
    (НТУ "ХПІ", 2015) Щуцька, Г. В.
    Одержана явна залежність, що визначає час досягнення рідиною сухої поверхні двошарового матеріалу, виходячи з властивостей окремих матеріалів. В якості основних параметрів вхідних матеріалів рекомендовані емпіричні величини, що визначаються з елементарних експериментів для окремих матеріалів. Кожний матеріал характеризується двома величинами - часом насичення рідиною матеріалу і часом, що відповідає максимуму швидкості поглинання рідини. Одержана залежність може використовуватися як для прогнозування властивостей двошарових матеріалів, так і для підбору характеристик окремих матеріалів для створення матеріалу з заданими властивостями.
  • Ескіз
    Документ
    Система управления зажиганием для двигателей внутреннего сгорания SECU-3L (Lite)
    (НТУ "ХПИ", 2015) Шабельников, Алексей Алексеевич
    Разработан блок управления зажиганием для двигателя внутреннего сгорания. Система представляет собой электронное устройство на основе микроконтроллера со встроенным датчиком абсолютного давления и силовыми драйверами катушек зажигания. С помощью данных, полученных от датчиков положения коленчатого вала, абсолютного давления и положения дроссельной заслонки, система управляет углом опережения зажигания, а также блокировкой стартера и отсечкой топлива на принудительном холостом ходу. Устройство может быть подключено к персональному компьютеру для мониторинга, настройки и диагностики через встроенный USB-интерфейс с гальванической развязкой. Использование системы позволяет оптимизировать работу двигателя и улучшить его эксплуатационные характеристики.
  • Ескіз
    Документ
    Моделювання реального процесу проходженні рідини крізь матеріали
    (НТУ "ХПІ", 2015) Рябчиков, М. Л.
    Традиційно вважається, що процес сорбції характеризується константою дифузії матеріалу. Запропоновано вважати коефіцієнт дифузії лінійною функцією від концентрації рідини в матеріалі. У цьому випадку для опису процесу сорбції необхідні дві константи матеріалу. Диференціальне рівняння сорбції в цьому випадку стає нелінійним. У статті розроблені методи вирішення такого рівняння. Наведено рішення для крайових умов абсолютного змочування з одного боку матеріалу. Отримане рішення повністю відповідає всім відомим експериментальним даним. Воно може застосовуватися для опису процесу сорбції в довільному матеріалі.
  • Ескіз
    Документ
    Проектування WEB порталу формування інформаційної бази даних з міграції птахів в азово-чорноморському регіоні україни
    (НТУ "ХПІ", 2015) Осадчий, В. В.; Єремєєв, В. С.; Сіохін, В. Д.; Горлов, П. І.; Сердюк, І. М.; Васильєв, В. М.
    У статті проаналізовано інтернет ресурси з моніторингу міграції птахів, розроблено вимоги до створення Web порталу формування інформаційної бази даних з міграції птахів в Азово-Чорноморському регіоні України, структурну модель взаємодії інтерфейсів Web порталу. Впровадження даної моделі дозволить вдосконалити процес моніторингу міграції птахів шляхом оперативної передачі первинних матеріалів до онлайн інформаційної бази. Подальший розвиток проекту дасть можливість створення Атласу структури трансконтинентальних міграційних шляхів та географічних зв’язків мігруючих птахів за даними новітніх кількісних характеристик міграцій на ключових ділянках регіону.