Вісник № 10

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18996

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 23
  • Ескіз
    Документ
    125-летие Национального технического университета "Харьковский политехнический институт"
    (НТУ "ХПИ", 2010) Товажнянский, Леонид Леонидович
  • Ескіз
    Документ
    Проникність водню у фторидно-оксидних розплавах різних систем
    (НТУ "ХПІ", 2010) Брем, В. В.; Кожухар, В. Я.; Дмитренко, І. В.
    Для вибору оптимальних складів фторидно-оксидних флюсів вивчено вплив різних добавок у комбінаціях фторидних, хлоридних і оксидних сполук сильних гідридоутворуючих елементів на проникність водню. За результатами досліджень обрані оптимальні склади фторидно-оксидних флюсів для кожної конкретної марки с талі.
  • Ескіз
    Документ
    Перспективи очистки викидних газів теплоенергетики на синтетичних цеолітах
    (НТУ "ХПІ", 2010) Примиська, С. О.; Безносик, Ю. О.; Статюха, Г. О.; Решетіловський, В. П.
    Розвиток та впровадження нових технологій очищення газу відіграє важливу роль в вирішені проблеми шкідливих викидів теплоенерге тики. Враховуючи перевагу природного газу як висококало-рійного екологічно чистого палива, необхідно зробити акцент на зменшенні викидів оксидів азоту. У противагу до методу селективно каталітичного видалення (СКВ) оксидів азоту, адсорбція NOx – альтернативний метод, який особливо ефективний для видалення оксидів азоту низьких концентрацій. Метою дійсної роботи є прогнозування застосування методу адсорбції оксидів азоту з газового потоку котельних, на основі результатів розрахунку за математичною моделлю.
  • Ескіз
    Документ
    Окислення олов’яних бронз та встановлення вимог до склопокриттів для їх захисту
    (НТУ "ХПІ", 2010) Соболь, Юлія Олегівна
    У статті наведено дані окислення міді й олов’яних бронз, температурної інтенсивності цього процесу та надана те рмодинамічна оцінка складу оксидної плівки, яка утворюється на поверхні бронз при температурах до 1000°С. З урахуванням цих показників встановлені основні критерії та їх певні значення для розробки захисних склопокриттів при плавленні олов’яних бронз.
  • Ескіз
    Документ
    До 125-річчя кафедри хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології НТУ "Харківський Політехнічний Інститут"
    (НТУ "ХПІ", 2010) Лобойко, Олексій Якович; Грінь, Г. І.
    У статті розгляну то педагогічну і наукову діяльність кафедри хімічної технології неорганічних речовин, каталізу та екології НТУ "ХПІ" за період з 1986 по 2009 роки. Наведено дані по підготовці професорсько-викладацьким складом кадрів вищої кваліфікації, по виданню підручників, навчальних посібників, монографій, патентів і наукових статей. Приведена тематика кафедри і показана роль студентів і молодих учених у виконанні НДР, а також їх участь у різноманітних конкурсах.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка технології метанолу неповним окисненням вуглеводнів з використанням енергії відхідного газу
    (НТУ "ХПІ", 2010) Слабун, І. О.
    Запропонована технологія використання (на стадії одержання метанольного продукту-сирцю) енергії відхідного газу виробництва метанолу неповним окисненням вуглеводнів природного газу киснем або киснем повітря за умови подачі відхідного газу на газорозподільні станції (ГРС) і/або для внутрішнього споживання шляхом дроселювання відхідного газу до тиску ГРС з наступним використанням його як холодоагента для остаточного охолодження післяреакційної суміші перед сепарацією. Наведені приклади заощадження охолоджувальної води і/або збільшення вилучення метанолу з відхідного газу за цією технологією.
  • Ескіз
    Документ
    Хромсодержащий керамический пигмент на основе гранулированного доменного шлака
    (НТУ "ХПИ", 2010) Шовкопляс, Е. В.; Зайчук, А. В.; Белый, Я. И.
    Експериментальними дослідженнями встановлені фазовий склад та особливості зміни забарвлення хромвмісних композицій, синтезованих на основі оксидів системи CaO – Al₂O₃ – SiO₂ з використанням в якості базової сировини промислового доменного шлаку. Розроблений склад керамічного пігменту оливково-зеленого кольору забезпечує високу якість та стабільні оптико-кольорові показники різного виду склопокриттів.
  • Ескіз
    Документ
    Ресурсосберегающая технология получения сложного минерального NPS удобрения
    (НТУ "ХПИ", 2010) Клименко, Р. Н.; Дудка, С. В.
    У статті показана можливість використання фосфогіпсу у виробництві складних мінеральних добрив. Запропоновано спосіб виробництва нового мінерального добрива типу NPS марки 10 : 40 : 5. Визначено оптимальні значення технологічних параметрів процесу кислотного розкладу фосфориту.
  • Ескіз
    Документ
    Вплив хлорвмісних полімерів на склад та структуру кам’яновугільного піку
    (НТУ "ХПІ", 2010) Каулін, В. Ю.; Крутько, І. Г.
    Досліджено вплив хлорвмістних полімерів на склад та структуру кам’яновугільного пеку. Модифікація кам’яновугільного пеку полівінілхлоридом в комбінації з антраценовою фракцією дає можливість одержати кам’яновугільний пік з заданими полімерними властивостями і використовувати його в якості полімерної матриці при створенні дисперснонаповнених полімерних композитів.
  • Ескіз
    Документ
    Возможности получения биофосфатного удобрения из осадков городских сточных вод после реагентно-адсорбционной доочистки от фосфатов
    (НТУ "ХПИ", 2010) Иванченко, А. В.; Волошин, Н. Д.
    Робота присвячена висвітленню питання доочистки міських стічних вод з підвищеним вмістом фосфатів за допомогою реагентів та адсорбентів і одержання біофосфатного добрива з осадів після цієї обробки.