Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/1936
Title: Проектування наддолотного амортизатора для бурильної колони, як багаторезонансної конструкції
Authors: Огородніков, П. І.
Світлицький, В. М.
Малярчук, Б. М.
Keywords: добування нафти; добування газу; буріння; бурильна колона; вібрація; віброзахисні пристрої; долото; амортизація; амортизатор
Issue Date: 2009
Publisher: НТУ "ХПІ"
Citation: Огородніков П. І. Проектування наддолотного амортизатора для бурильної колони, як багаторезонансної конструкції / П. І. Огородніков, В. М. Світлицький, Б. М. Малярчук // Інтегровані технології та енергозбереження. - 2009. - № 3. - С. 11-16.
Abstract: Розглянуто питання, пов'язані з проектуванням віброзахисних пристроїв для випадків, коли враховується багаторезонансність КНБК - конструкція низу бурильної колони і колони бурильних труб - КБТ. Аналізуються можливості поліпшення роботи бурових амортизаторів з пружним елементом, який є гумовим блоком. Запропоновано критичні оцінки працездатності в частотному діапазоні, що охоплює резонансні частоти КНБК і КБТ. Ця нижня межа розглядається як функція параметрів амортизатора і динамічною характеристикою бурильної колони. Показано, що грунтуючись на підвищенні межі ефективності, можна побудувати чіткий і простий метод удосконалення амортизатора в порівнянні з існуючими.
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/1936
Appears in Collections:Кафедра "Інтегровані технології, процеси і апарати"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ITE_2009_3_Ogorodnikov_Proektuvannya naddolotnogo.pdf420,14 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.