Вісник № 52

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 35
  • Документ
    Розробка пристроїв на ПАХ для вимірювання лінійних та кутових переміщень. Частина 1
    (НТУ "ХПІ", 2015) Жовнір, Микола Федорович; Олійник, Остап Олегович
    Розглядаються вимірювальні перетворювачі (ВП) на поверхневих акустичних хвилях (ПАХ) для вимірювання лінійних та кутових переміщень з формуванням точної, проміжної та грубої шкал на основі фазового набігання ПАХ на різних частотах. Описані конструктивні особливості складових елементів перетворювачів. Для демонстрації метрологічної цінності розроблених ВП приведені результати розрахунків чутливості, похибок, роздільної здатності та інших метрологічних параметрів. Результати описаних підходів вимірювання фазового зсуву можуть бути використані для подальшого проектування прецизійних пристроїв та систем позиціонування, а також перетворювачів з широким динамічним діапазоном лінійних та кутових надмалих переміщень.
  • Документ
    Исследование этапов проектирования энергоэффективных ИК-сушилок
    (НТУ "ХПИ", 2015) Загорулько, Андрей Николаевич; Загорулько, Алексей Евгеньевич; Киптелая, Людмила Васильевна
    В работе представлены исследования основных этапов проектирования тепловых аппаратов, поскольку существующие ИК-сушилки имеют недостатки в виде большой производительности, длительной тепловой обработки, значительной энерго- и металлоемкостью, а так же не обеспечивают равномерность тепловых потоков на приемных поверхностях. В связи с этим возникает актуальность в детальном исследовании этапов проектирования современных автоматизированных энергоэффективных ИК-сушилок периодического и непрерывного действия для производства высококачественных сушеных полуфабрикатов из растительного плодоягодного сырья.
  • Документ
    Проблеми розвитку виробничих процесів технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів на підприємствах автомобільного транспорту
    (НТУ "ХПІ", 2015) Волков, Володимир Петрович; Мастепан, Сергій Миколайович; Фоменко, Ігор Михайлович; Рижова, Вікторія Юріївна
    Розглядається розвиток виробничого потенціалу підприємств автомобільного транспорту (ПАТ) в розрізі виробництва послуги ТО та Р транспортних засобів з конкретним рівнем якості. Для оцінки стану окремих складових ПАТ запропоновано виокремити та класифікувати ознаки виробничих процесів на ПАТ та обрати методи визначення якості окремих складових послуг як з внутрішнього середовища так і з зовнішнього. Результати досліджень можуть бути використані при прийнятті рішень стосовно подальшого розвитку виробничого потенціалу ПАТ.
  • Документ
    Методика экспресс-диагностики транспортного средства по параметрам вибрации, напряжения бортовой сети и системы зажигания
    (НТУ "ХПИ", 2015) Тыманюк, Константин Сергеевич; Костенко, Виталий Леонидович; Поперека, Екатерина Дмитриевна
    В статье представлены результаты исследований по созданию методики экспресс-диагностики технического состояния двигателя транспортного средства с использованием информационно-измерительной системы «Дельфин 1-М». Разработан алгоритм контроля двигателя с целью исследования основных информационных параметров. Проведены экспериментальные исследования двигателя. Приведены результаты обработки экспериментальных данных с использованием пакета MATLAB.
  • Документ
    Встановлення технологічних режимів отримання іммобілізованого гідролітичного ферментного препарату
    (НТУ "ХПІ", 2015) Тодосійчук, Тетяна Сергіївна; Дуган, Олексій Мартем′янович
    Робота присвячена дослідженню технологічних режимів іммобілізації гідролітичного ферментного комплексу (ГФК) з Streptomyces albus адсорбційним методом на аеросилі. Встановлено вплив температури, концентрації носія (аеросилу марки А-300) та тривалості іммобілізації на ефективність процеса та активність ферментного комплексу. Досліджена можливість іммобілізації ферментного комплексу безпосередньо в ході біотехнологічного процесу та показано її переваги порівняно з адсорбцією з розчину готового ферментного препарату. Результати дослідження можуть бути використані при розробці нормативно-технічної документації на виробництво іммобілізованого гідролітичного ферментного препарату (ГФП).
  • Документ
    Математическое моделирование следящего привода
    (НТУ "ХПИ", 2015) Таванюк, Татьяна Яковлевна
    Представлена типовая нелинейная математическая модель следящего привода с дроссельным регулированием. Математическая модель адаптирована на приводы специального технологического оборудования, построенные на основе стандартных модулей, с использованием для оценки динамических характеристик паспортных данных устройств привода. Даны рекомендации по заданию исходных данных и выбору граничных данных условий для численного моделирования математической системы. Представлена оценка устойчивости, качества регулирования и коррекции динамических свойств привода.
  • Документ
    Фрактальна розмірність як міра ступеня виродження проектної діяльності
    (НТУ "ХПІ", 2015) Становська, Іраіда Іванівна
    Показано, що нагальною проблемою проектного менеджменту є запобігання трансформації творчої роботи по попередженню внутрішніх та зовнішніх викликів на технологічну діяльність. Розглянуто питання чисельної оцінки ступеня трансформації креативної проектної діяльності в рутинну операційну. Для цього запропоновано розглядати в процесах управління проектами фрактальність і досліджувати далі цей процес як фрактальний об'єкт. Виконано представлення процесу управління проектом у вигляді двовимірного стохастичного фрактального об'єкта. Результати роботи впроваджені в процес управління проектами з позитивним ефектом.
  • Документ
    Використання високочастотних гідродинамічних коливань для одержання водно-етанольних сумішей
    (НТУ "ХПІ", 2015) Шурчкова, Юлія Олександрівна; Дубовкіна, Ірина Олександрівна
    Проведений аналіз процесів, що мають місце в бінарних системах вода-етанол: гідратації, асоціації. Представлено дослідження властивостей водних систем оброблених методом дискретно-імпульсного введення енергії. Наведено результати експериментальних досліджень впливу високочастотних гідродинамічних коливань на фізико-хімічні параметри водних систем. Встановлено зниження вмісту розчиненого кисню у водно-етанольних сумішах. Сформульовано висновки, які мають практичну цінність для проведення подальших наукови досліджень у даному напрямку та розроблення рекомендацій для промислового виробництва.
  • Документ
    Управління програмою навантаження зі спадковою технічною та економічною пам’яттю
    (НТУ "ХПІ", 2015) Савєльєва, Оксана Степанівна
    У роботі розглядаються питання, пов'язані з процесами управління проектом та програмою навантаження транспортним засобом. До особливості таких проектів можна віднести наявність однотипності операцій, і як наслідок-часткової втрати проектної діяльності при переході між серійними проектами, а також прояв при цьому спадкових порушень плану програми. При управлінні програмою, що складається з послідовних проектів навантаження транспортних засобів у всіх функціональних областях поточного проекту залишається частково прихована інформація про попередні, відсутність обліку якої може призвести до небажаних наслідків під час транспортування вантажу.
  • Документ
    Прогноз эффективности коэффициента конверсии на основе логистической регрессии
    (НТУ "ХПИ", 2015) Савченкова, Анастасия Юрьевна
    В статье рассмотрено оптимальное хранение прошлых данных. Рассмотрены алгоритмы для лучшей конверсии, предложены в будущем более точные результаты вероятностей той или иной конкретной рекламы. Рассмотрены сочетания оценок CTR с помощью логистической регрессии. Приведены основные сведения про CTR оптимизацию. Дается описание иерархической модели данных. В иерархической модели автоматически поддерживается целостность ссылок между предками и потомками. Основное правило: никакой потомок не может существовать без своего родителя. Также рассматриваем расчёт вероятности с помощью логистической регрессии. С помощью метода бинарной логистической регрессии можно исследовать зависимость дихотомических переменных от независимых переменных, имеющих любой вид шкалы.
  • Документ
    Організація захисту інформації в інформаційній системі визначення осередків токсичності біооб’єктів
    (НТУ "ХПІ", 2015) Руженцев, Віктор Ігоревич; Порван, Андрій Павлович; Пащенко, Марія Анатоліївна
    Робота присвячена організації захисту інформації в інформаційній системі визначення осередків токсичності водних біооб’єктів для унеможливлення несанкціонованого доступу до даних, що зберігаються в базі даних. Розглянуто основні методи захисту інформації та способи їх реалізації у відомих системах екологічного дистанційного моніторингу. Проаналізовано та обрано, що для забезпечення захисту від несанкціонованого доступу до бази даних, де зберігається вся інформація системи, з інших програмних продуктів та для обміну даними в зашифрованому вигляді використовується AES.
  • Документ
    Выбор системы синхронизации электропривода длинномерных вибрационных станков
    (НТУ "ХПИ", 2015) Романченко, Алексей Владимирович
    В статье проанализированы функциональные и конструктивные особенности систем синхронизации вибрационных станков предназначенных для обработки деталей длинномерного типа. На основе анализа информационных источников установлено, что целесообразно применение систем синхронизации без механической связи между электроприводами. Выбрана система синхронизации электроприводов по схеме электрического вала со вспомогательными асинхронными машинами одного длинномерного или нескольких контейнеров вибрационного станка. Характеристики выбранной системы аналогичны характеристикам механической системы синхронизации.
  • Документ
    Вибір оптимального методу інтерполяції для побудови навігаційних карт геофізичної навігаційної системи
    (НТУ "ХПІ", 2015) Прохорчук, Олександр Віталійович; Кучерявенко, Іван Олегович
    Розглядається порівняння існуючих методів інтерполяції для побудови еталонних навігаційних карт геофізичних полів Землі з метою знаходження оптимального. Для порівняння методів використовуються їх математичні моделі, моделювання відбувається за допомогою середовища MathLab, на основі якого формулюються висновки оптимальності методу, спираючись на критерії оптимальності. Також розглядається модифікація отриманого оптимального методу з метою покращення його кількісних характеристик. Результати можуть бути використані для побудови кореляційно–екстремальних навігаційних систем, які працюють за геофізичними полями Землі.
  • Документ
    Анализ критериев оценки эффективности функционирования маршрутных систем городов
    (НТУ "ХПИ", 2015) Акбар Джан Полад, Акбар Джан Полад
    Проведен аналитический обзор существующих критериев оценки эффективности функционирования пассажирских маршрутных систем городов. Выявлены проблемы транспортного обслуживания населения города Кабул и представлены пути их решения. Предложен подход к формированию оценочного критерия, который учитывает интересы заказчиков услуг по транспортному обслуживанию в городах. Результаты исследования могут быть использованы при проведении мероприятий по усовершенствованию существующих городских пассажирских маршрутных систем, а также при разработке новых их вариантов.
  • Документ
    Підвищення екологічної безпеки водних об’єктів в зоні впливу звалищ твердих побутових відходів
    (НТУ "ХПІ", 2015) Михайленко, Валерія Валеріївна
    Робота присвячена дослідженню технологічних заходів щодо підвищення рівня екологічної безпеки водних об'єктів в зоні негативного впливу звалища твердих побутових відходів м. Маріуполя. Розроблені комплексні заходи щодо перешкоджання потрапляння забрудненого фільтрату в підземні води та ріку Кальміус. Визначено оптимальні умови процесу анаеробного зброджування за яких ефективність очищення максимальна. Доведено ефективність застосування методу осадження для видалення заліза з фільтрату звалища ТПВ та шаруватих подвійних гідроксидів для сорбції фенолів. Визначено оптимальний склад нейтралізуючої суміші.
  • Документ
    Розрахунок вимірювальних каналів вібрації для ідентифікації складних промислових агрегатів
    (НТУ "ХПІ", 2015) Мигущенко, Руслан Павлович
    В статті розглядається синтез вимірювального каналу вібрації і аналітичний розрахунок його точнісних характеристик. Показано, що для ідентифікації поточного функціонального стану складних промислових агрегатів, в умовах експрес-контролю, найбільш доцільно оцінювати механічну вібрацію основних вузлів таких агрегатів, а для вимірювання вібрації використовувати п’єзоелектричні датчики. В статті розроблена структура перетворення механічної вібрації в електричний сигнал, проведені розрахунки елементів вимірювального каналу. Результати досліджень використані при контролі стану двигунів танків Т-64.
  • Документ
    Відмови та безвідмовність вагонів як складові експлуатаційної надійності
    (НТУ "ХПІ", 2015) Мурадян, Леонтій Абрамович
    На основі проведеного аналізу відмов вагонів і, зокрема, показника надійності–безвідмовності, сформульовано гіпотезу про існування центру ваги, який є визначальним для оцінки експлуатаційної надійності вагона. Такий центр ваги, у роботі найменовано коефіцієнтом експлуатаційної надійності вагона, який характеризує небезпеки подальшої експлуатації вагонів на залізниці. На основі таких коефіцієнтів можна прогнозувати і констатувати значні економічні втрати, екологічні наслідки або загрозу людському життю. Крім того, в роботі, розроблена і приведена методика визначення коефіцієнта експлуатаційної надійності вагонів, використовуючи яку, можна врахувати застосування нових конструкцій та новітніх матеріалів.
  • Документ
    Математические модели обогащения для автоматизированных систем управления качеством дешламации магнетита
    (НТУ "ХПИ", 2015) Мищенко, Виктор Олегович; Олевский, Виктор Исаакович; Олевская, Юлия Борисовна
    Статья посвящена математическому моделированию процесса магнитной дешламации магнетита с целью автоматизации технологического процесса. Разработаны модели двухфазного ламинарного осесимметричного течения и двухфазного трехмерного вихревого течения на основе программного комплекса SolidWorks компании Dassault Systemes SolidWorks Corporation. Проведен численный расчет моделей, исследованы зависимости качества обогащения от параметров дешламации. Эти модели позволяют подбирать интенсивные технологические режимы и оптимальные параметры обогатительного оборудования. Они могут быть использованы непосредственно в системе автоматического управления технологическим процессом обогащения.
  • Документ
    Использование в качестве рабочего инструмента валковые калибры при обработке сферических деталей
    (НТУ "ХПИ", 2015) Мелконов, Григорий Леонидович
    В статье уточнены сущность и методы обработки валковых калибров, определены режимы резания и некоторые виды конструкций режущих инструментов металлорежущих станков и материалы. Станочное оборудование для механической обработки прокатных валков подразделяется на основное и вспомогательное. К основному технологическому оборудованию относятся такие станки которые имеют применение непосредственно в технологическом процессе промышленного изготовления винтовых волновых калибров. К вспомогательному оборудованию такого рода относятся станки, предназначенные для изготовления режущего инструмента, заточки инструмента и приспособлений.
  • Документ
    Повышение качества и эффективности системы технического обслуживания и ремонта оборудования тяговых подстанций
    (НТУ "ХПИ", 2015) Матусевич, Александр Александрович
    В условиях критичности технологических процессов и режимов работы, железных дорог в современных условиях эксплуатации необходимо повышение эксплуатационной надежности тяговых подстанций за счет совершенствования системы технического обслуживания и ремонта силового электрооборудования. Современные подходы совершенствования системы обслуживания касаются в основном методов контроля параметров, в процессе диагностирования технического состояния, и методов определения назначенного ресурса оборудования, а это возможно лишь при разработке современных моделей, которые позволят определить функцию наработки на отказ силового электрооборудования тяговых подстанций электрифицированных железных дорог с учетом его индивидуальных особенностей.