Вісник № 02

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 25
  • Документ
    Моделі та методи безпеко-орієнтованого управління проектами розвитку складних систем: методологічний підхід
    (НТУ "ХПІ", 2016) Зачко, О. Б.; Зачко, І. Г.
    Пропонуються методи та моделі безпеко-орієнтованого управління проектами розвитку складних систем, отримані в результаті конвергенції існуючих підходів в проектному менеджменті на противагу механізмам ціннісно-орієнтованого управління. Розроблено когнітивну модель безпеко-орієнтованого управління проектами розвитку складних систем, яка дозволяє отримати синергетичний ефект, що полягає в переході системи з початкового (передпроектного) стану в оптимальний з точки зору безпеки життєдіяльності – післяпроектний стан.
  • Документ
    Структурна модель інформаційної системи прийняття рішень з управління ресурсами у портфелі проектів сільськогосподарського підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Тимочко, В. О.; Падюка, Р. І.; Городецький, І. М.
    Проаналізовано особливості управління проектами у сільськогосподарському виробництві. Встановлено, що існуючі системи автоматизованого управління проектами мають низку недоліків, що унеможливлює їх використання в сільськогосподарському виробництві. Розроблена структурна модель інформаційної системи прийняття рішень з управління ресурсами, яка враховує особливості проектів сільськогосподарського виробництва і є основою ефективного виконання портфеля проектів. Запропонована модель забезпечує уникнення втрат продукту портфеля проектів завдяки своєчасному виконанню робіт.
  • Документ
    Системно-ціннісні засади управління інтегрованими програмами розвитку молочарства на основі моделювання
    (НТУ "ХПІ", 2016) Тригуба, А. М.; Шолудько, П. В.; Сидорчук, Л. Л.; Боярчук, О. В.
    На підставі виконаного аналізу стану молочарства та державних цільових програм його розвитку обґрунтовано потребу удосконалення інструментарію для управління цими програмами. Запропоновані науково-методичні засади управління технологічно інтегрованими програмами розвитку молочарства базуються на системно-ціннісному підході та імітаційному моделюванні. Обґрунтована концептуальна модель технологічно інтегрованої системи управління молочарством включає множину взаємопов‘язаних техніко-технологічних та організаційно-технічних підсистем, у кожній із яких формується цінність.
  • Документ
    Науково-методичні засади управління конфігурацією проектів пожежогасіння
    (НТУ "ХПІ", 2016) Сидорчук, Оксана Валеріївна; Ратушний, Р. Т.; Щербаченко, О. М.; Ратушний, А. Р.
    Розкрито системний підхід до управління проектами пожежогасіння та означено основні дев‘ять системних складових, що характеризують їх динаміку. Обґрунтовано науково-методичні засади дослідження причинно-наслідкових зв‘язків між системними складовими. Обґрунтовано, що у проектах пожежогасіння виконуються основні (проектно-технологічні) та додаткові функції, які визначають їх параметри конфігурацію. Встановлено, що процес управління конфігурацією проектів пожежогасіння базується на розв‘язанні задач стосовно процесів управління змістом, часом та ресурсами. Розкрито причинно-наслідкові зв‘язки між означеними задачами. З‘ясовано, що основним методом розв‘язання задач інтегрованого управління є метод статистичного імітаційного моделювання проектів пожежогасіння.
  • Документ
    Модель підтримки прийняття рішення в проектах захисту складних об’єктів потенційної небезпеки
    (НТУ "ХПІ", 2016) Сукач, Р. Ю.; Рак, Ю. П.
    У статі виконано процес моделювання складних організаційно-технічних систем та розглянуто можливості використання основ нечіткої логіки, підтримки прийнятих рішень в проектах захисту об‘єктів потенційної небезпеки. Розглянуто, з точки зору переваг і недоліків, використання логічних операцій, а також особливостей і властивостей самого об‘єкта потенційної небезпеки, щодо мінімізації числа вузлових зв‘язків при побудові моделі для оптимальності управління проектом і підвищення стану безпеки життєдіяльності.
  • Документ
    Розробка моделі оцінки та методу відбору персоналу команди проекту міських пасажирських перевезень
    (НТУ "ХПІ", 2016) Шпильовий, І. Ф.; Марунич, В. С.; Вакарчук, І. М.; Харута, В. С.
    У статті здійснено класифікацію методів оцінювання проектів та персоналу транспорту з використанням кількісного підходу, а також узагальнено підходи щодо застосування кваліметрії у процесах управління командами в проектах міських пасажирських перевезень з розглядом критеріїв, які описують сукупність як професійних, так і психологічних і соціальних ознак персоналу транспорту. Доведено можливість використання кваліметричної моделі оцінки подібності кандидата з портретом ідеального працівника для вирішення задач управління командами в проектах міських пасажирських перевезень. Розроблено математичну кваліметричну модель оцінки професійного рівня персоналу транспорту, яка дозволяє із підмножини найбільш близьких претендентів здійснити впорядкованість критеріїв подібності портрета ідеального кандидата.
  • Документ
    Модель формирования портфеля проектов международной деятельности ВУЗа
    (НТУ "ХПИ", 2016) Руденко, С. В.; Гловацкая, С. Н.
    Предлагается поэтапная последовательность формирования портфеля проектов международной деятельности высшего учебного заведения, представленная информационной моделью. Одним из этапов является решение оптимизационной задачи, представленной экономико-математической моделью линейного программирования. Обоснована необходимость оценки портфеля проектов международной деятельности ВУЗа по критерию интегральной ценности для достижения стратегических целей в образовательной, научно-технической, политической, экономической и социальной сферах.
  • Документ
    Класифікація та комплексна цінність стану торгово-розважальних центрів: проектно-орієнтований підхід
    (НТУ "ХПІ", 2016) Рак, Юрій Павлович; Головатий, Р. Р.
    Проведено аналіз стану реалізації проектів об‘єктів торгово-розважальних центрів з позиції підвищення рівня безпеки життєдіяльності та запропоновано означення «Торгово-розважальний центр», «Торгово-розважальний комплекс» та «Комплексна цінність торгово-розважальних центрів». Виконана класифікація торгово-розважальних центрів за класифікаційними ознаками та критеріями, що характеризують підвищений стан безпеки та привабливість при їх експлуатації.
  • Документ
    Використання методів ситуаційного аналізу в управлінні проектами з врахуванням сезонності виробництва
    (НТУ "ХПІ", 2016) Прокопенко, Т. О.; Коломицева, О. В.
    Пропонується застосування методів нечіткого ситуаційного підходу, що забезпечують прийняття рішень в управлінні проектами на підприємствах з сезонним характером виробництва. Представлена модель нечіткого ситуаційного графа управління проектом на інвестиційній фазі. Зроблено висновки про можливість вибору альтернативних стратегічних рішень для підприємств з врахуванням сезонності виробництва на основі запропонованого нечіткого ситуаційного графа рішень.
  • Документ
    Формування відповідальності як поведінкової компетенції фахівця з управління проектами
    (НТУ "ХПІ", 2016) Пономарьов, Олександр Семенович
    Розглянуто сутність феномену відповідальності та її роль в житті й діяльності людини і суспільства. Показано, що відповідальність має розглядатися як одна з найважливіших поведінкових компетенцій фахівця з управління проектами. Проаналізовано стан проблеми з формування і розвитку відповідальності студентів, висвітлено практичний досвід її формування в процесі викладання дисципліни з поведінкових компетенцій. Показано необхідність забезпечення системної цілісності навчально-виховного процесу і застосування активних методів навчання. Запропоновано вважати відповідальність одним із складників системи поведінкових компетенцій фахівця з управління проектами.
  • Документ
    Когнітивне моделювання як метод якісного аналізу ризиків ІТ-проектів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Онищенко, І. І.
    Пропонується побудова когнітивної моделі ризиків проекту в галузі інформаційних технологій в рамках якісного аналізу ризиків, як метод додаткової оцінки рангу ризику, для визначення характеристик взаємозв‘язку між ними. Запропонована когнітивна модель відображає взаємозв‘язки між ризиками ІТ-проекту з проведенням оцінки негативного та позитивного впливу певних ризиків на решту ризиків проекту впровадження автоматизованої CRM-системи.
  • Документ
    Дослідження поглинаючих станів системи за допомогою марківських ланцюгів та фундаментальної матриці
    (НТУ "ХПІ", 2016) Олех, Т. М.; Гогунський, В. Д.; Барчанова, Ю. С.; Дмитренко, К. М.
    Розробка моделей структурного аналізу систем проектного управління є важливим завданням проектного менеджменту. У статті розглянуто модель критеріїв успішності, де стани відповідності подані як ступені досконалості проектів. В даному випадку модель використано для поглинаючих станів системи. Проілюстровано застосування ланцюгів Маркова для визначення параметрів проектів та оцінки їх результативності. Побудована фундаментальна матриця, що дозволила обчислити різні характеристики системи.
  • Документ
    The integration models of procurement management of hybrid projects in development of project-oriented enterprises
    (НТУ "ХПІ", 2016) Morozov, Victor V.; Liubyma, Iuliia O.
    The aspects of resource provision of project implementation in development of project-oriented organizations and its positioning on domestic and international markets are studied in the article. It significantly affects not only the results of projects` research, but also the sustenance and development of such organizations. For realization of stated tasks, the authors proposed several conceptual models that allow to combine the processes of project management and operational processes of the company and on this basis to create hybrid projects for efficient procurement of product components and resources for project portfolio.
  • Документ
    Проектно-орієнтоване управління роботою системи локального моніторингу торфовищ
    (НТУ "ХПІ", 2016) Максютинський, О. П.; Мартин, Є. В.
    Запропоновано підходи до забезпечення належного рівня безпеки життєдіяльності на торфовищах України в умовах підвищення рівня небезпеки виникнення пожеж. Розглянуті особливості функціонування системи локального моніторингу на торфовищі із залученням методів та засобів проектно-орієнтованого управління. Проаналізовано вплив зовнішніх та внутрішніх чинників на підвищення результативності діяльності пожежних підрозділів. Систематизовано основні напрямки удосконалення взаємозв‘язків між елементами досліджуваної системи моніторингу. Розроблено підходи до моделювання і аналізу впливу проектно-орієнтованої методології управління на діяльність системи локального моніторингу на торфовищі.
  • Документ
    Управління проектами технологічних систем вирощування сільськогосподарських культур
    (НТУ "ХПІ", 2016) Луб, П. М.; Шарибура, А. О.; Тригуба, І. Л.; Пукас, В. Л.
    Виокремлено технологічну систему вирощування сільськогосподарських культур та означено її проектне середовище. Означено особливості управління проектами цих технологічних систем. Наведено основні складові, що впливають на ефективність реалізації цих проектів. Означено головні завдання із розроблення методів та моделей управління проектами технологічних систем вирощування сільськогосподарських культур. Окреслено практичну цінність застосування таких методів та моделей для супроводу управлінських рішень у процесах управління відповідними проектами.
  • Документ
    Концепція реформування медичної галузі з використанням проектного підходу
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016) Лепський, Владлен Володимирович
    Розглядається можливість застосування стратегічного управління до управління реформуванням медичної галузі через застосування інноваційних медичних та управлінських технологій, орієнтуючись на розвиток інновацій в галузі, удосконалюючи як існуючу систему охорони здоров‘я, так і розробляючи проекти по реформуванню та створенню нових підходів на основі інструментів проектного менеджменту. Обґрунтовується необхідність організації діяльності медичної галузі, орієнтованої на розвиток інновацій в області діяльності системи охорони здоров‘я та удосконалення існуючих процесів діяльності.
  • Документ
    Моделирование организационных структур управления инвестиционными строительными проектами
    (НТУ "ХПИ", 2016) Кучма, О. А.; Сологуб, И. А.
    Рассматривается моделирование организационных структур взаимодействия основных участников реализации инвестиционных проектов в строительстве, направленное на комплексный анализ проблемы управления качеством строительной продукции с учетом современных тенденций проект-менеджмента. Предлагается участие инжиниринговых компаний, использующих проектно-ориентированную систему управления, которая имеет возможность активного влияния на эффективность использования инвестиционных ресурсов, качества, надежности и безопасности проектов, и является важным связующим звеном и координатором взаимодействий всех участников жизненного цикла проекта.
  • Документ
    Управление интеграционными рисками в проектах мультимодальных комплексов
    (НТУ "ХПИ", 2016) Ковтун, Т. А.; Смокова, Т. Н.
    Рассмотрены особенности интеграции в проектах мультимодальных логистических центров. Обоснована целесообразность синтеза логистического и проектного подходов к анализу рисков проектов МЛК. Выявлены особенности рисков разрыва интеграционных связей в проекте. Подчеркнута необходимость выделения интеграционных рисков проекта мультимодального логистического комплекса в отдельную группу рисков, требующих тщательного изучения и управления как таких, что оказывают влияние на системную целостность проекта МЛК.
  • Документ
    Modified moving-average method in problems of short-term forecasting of technical and economic indicators in high-technology enterprises
    (НТУ "ХПІ", 2016) Kovalenko, I. I.; Chernova, L. S.
    This paper proposes a modified moving average method. The basis of the method is to find an effective average estimator on the basis of moving that consists of some subset of the elements of the average series. To improve accuracy of the obtained forecast values the averages test for efficiency at each step of moving is done by the resampling method. This method is actively used in technical and economic analysis, as it has a profound statistical justification. The obtained forecast error values are acknowledged as possessing "satisfactory accuracy" and "good accuracy". Accordingly, the modified method has advantages over other modifications of the moving average method. In future studies of the proposed method in different time series, for example, with so-called "suspicious", "outlier" values the new results can be obtained.
  • Документ
    Розрахунок ймовірності дискретних станів системи із п'ятьма одиницями збиральної техніки
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ковальчик, Ю. І.; Говда, О. І.
    Застосовано підхід, заснований на положеннях теорії випадкових марківських процесів, до визначення ефективності функціонування систем із дискретними станами, зокрема, для визначення імовірності відповідних станів, у яких може перебувати система. Розглянуто приклад системи, складеної з п‘яти одиниць збиральної техніки. Сформульовано задачу Коші для системи диференціальних рівнянь. Розраховано ймовірності перебування системи у дискретних станах.