Кафедра "Безпека праці та навколишнього середовища"

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/2354

Офіційний сайт кафедри http://web.kpi.kharkov.ua/safetyofliving

Від 2020 року кафедра має назву "Безпека праці та навколишнього середовища", попередня назва – "Охорона праці та навколишнього середовища", первісна назва – кафедра "Охорона праці".

Кафедра "Охорона праці" була створена в 1963 році. Першим її завідувачем був доцент Наумов С. С., який очолював кафедру протягом 1963-1970 років.

За час існування кафедри, крізь її "стіни" пройшло понад 70 тисяч студентів.

Кафедра входить до складу Навчально-наукового інституту механічної інженерії і транспорту Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".

У складі науково-педагогічного колективу кафедри працюють 25 викладачів, серед яких 2 доктора технічних наук, 17 – кандидатів технічних, біологічних та психологічних наук, 1 – доктор філософії, 3 співробітника мають звання професора, 14 – доцента.

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 1274
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до виконання контрольного завдання "Формування культури безпеки праці на виробничому підприємстві"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Мовмига, Наталія Євгенівна
    На сучасному етапі значно зріс не тільки інтерес до місця людини у трудовій діяльності, а й у великому різноманітті форм прояви її соціальної та психологічної активності, у якій людина одночасно реалізує себе як суб'єкт управління, так і об'єкт під управлінням. Праця окремого індивіда також стає джерелом самосвідомості та професійної поведінки в особистих та колективних питаннях безпеки. Роль людини розвивається та становиться більш інтегрованою у системі управління виробництвом. Враховуючи це, все більше звертається увага на особистісний аспект підготовки фахівця, у якого необхідно сформувати культуру безпеки, вміння оцінити середовище перебування щодо особистої безпеки, безпеки колективу, суспільства та здатність до вирішення професійних завдань, пов'язаних із забезпеченням збереження життя та здоров'я персоналу об'єктів господарювання, умовах небезпечних та надзвичайних ситуацій. Необхідно, щоб безпека стала пріоритетною метою та внутрішньою потребою окремої людини, колективу та суспільства загалом. Методичні вказівки «Формування культури безпеки праці на виробничому підприємстві» доповнюють теоретичне навчання для студентів денної та заочної форм навчання за спеціальністю 263 Цивільна безпека, освітньо-професійна програма - Охорона праці з метою набуття практичних навичок для визначення та опрацювання інструментів практичної реалізації відповідного завдання. За результатами самостійної роботи студенти розробляють Програму рекомендацій з формування культури безпеки праці на виробничому підприємстві та визначають основні компетенції фахівця з охорони праці за умови впровадження культури безпеки праці на виробничому підприємстві. Методичні вказівки містять відомості про сучасні тенденції працеохоронного менеджменту на підприємстві, місце культури безпеки праці в системі працеохоронного менеджменту, культуру безпеки праці, цілі, завдання, змістовні складові, форми і методи її формування, методи оцінки та стретігії розвитку. В методичних вказівках представлено критерії вимог та алгоритм-зміст побудування майбутньої програми Формування культури безпеки праці на виробничому підприємстві. За допомогою методичних вказівок студенти засвоюють основні відомості до сучасних вимог з організації культури безпеки на виробничому підприємстві, набувають досвіду інтегрованих знань і дослідницького пошуку розв'язання проблемного питання, набувають досвіду колективного прийняття рішень, розподілу відповідальності за кінцевий результат роботи.
  • Ескіз
    Документ
    Аспекти екологічного виховання здобувачів освіти технічних спеціальностей
    (Видавництво "Просвіта", 2024-06-05) Сухенко, Ольга Валеріївна; Євтушенко, Наталія Сергіївна
    Екологічна освіченість включає переконання в відношенні особистості до діяльності щодо захисту природи, поліпшення екологічної складової свого життя та діяльності. Вона має на увазі розвинене бажання поводитися так, щоб мінімізувати негативний вплив на природні об'єкти, мати екологічно пропорційні цілі, завдання, плани, наміри у житті, діяльності, вчинках, та дії при повній неприйнятності нанесення шкоди природі. Проте екологічна освіченість не вичерпується формальними знаннями у сфері екології. Можна мати знання, але не вміти ними користуватися, тому необхідно враховувати ступінь практичного володіння цими знаннями. Відповідно, найважливішою компонентою екологічної культури виступає екологічний досвід та екологічна поведінка. Це означає сукупність умінь поводитися екологічно, стійких навичок постійного та овсякденного дотримання екологічних вимог, прагнення безперервно розширювати свою участь в екологічних заходах.
  • Ескіз
    Документ
    Соціальні впливи та майбутні можливості інтелектуальних робототехнічних систем
    (FOP Marenichenko V. V., 2024-06-13) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Кравченко, Віталій І.
    Робототехнічні системи застосовуються в цілому ряді сфер господарську діяльність людини з метою автоматизації виконання важкої чи небезпечної людини роботи. До прикладних застосувань робототехнічних систем належать: виготовлення деталей і збірних конструкцій різної складності, обслуговування складів, проведення військових операцій та аварійно-рятувальних робіт, медицина. Існуюча у відкритому доступі інформація про дослідження, що проводяться в галузі робототехніки, свідчить про те, що в майбутньому цей перелік лише розширюватиметься.
  • Ескіз
    Документ
    Діагностування розладів особистості у військовослужбовців в умовах війни
    (ФОП "Жукова Ірина Віталіївна", 2024) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    Війна – це збройна боротьба між державами (їх коаліціями) або соціальними, етнічними та іншими спільнотами; у переносному розумінні слова – крайня ступінь політичної боротьби, ворожих відносин між певними політичними силами. Не можливо оминути той факт, що війна гальмує наш звичайний життєвий ритм і підлаштовує нас під інші реалії існування. Події, що відбуваються, характеризуються високою інтенсивністю, напруженістю, швидкоплинністю. За цих умов психіка військовослужбовців функціонує на межі допустимих навантажень. Виснаження призводить до зниження ефективності їх діяльності в екстремальних умовах збройного протиборства, психологічних травм і психічних розладів короткочасного чи довготривалого характеру. Стрес, що виник у бойовій обстановці (первинний стрес) може посилюватися стресом пов'язаним із поверненням у звичайне середовище проживання (вторинний стрес). Сильні або тривалі впливи травматичного стресу в бойовій обстановці і стрес, зумовлений ситуацією повернення, можуть призвести до виникнення психічних розладів. Ризик розвитку посттравматичного синдрому після участі у воєнних діях є одним із найвищих. Успішність подолання негативних наслідків травматичного стресу у бойовій обстановці та соціально-психологічній адаптації у нових громадянських умовах залежить від багатьох факторів. Найбільшим чинником подолання негативного впливу травматичного події функціонування людини є його особистісні особливості. Однак ці особистісні особливості недостатньо вивчені і, крім того, незважаючи на те, що симптоматика посттравматичного синдрому може змінюватися або зберігатися протягом дуже тривалого часу.
  • Ескіз
    Документ
    Rational risk management when issuing personal protective equipment at mechanical engineering enterprises
    (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2024-03-28) Liu, Yujun; Yevtushenko, Nataliia
    According to the oil depot safety accident mechanism, depot safety management factors can be divided into four categories: human factors (including personnel safety and responsibility consciousness, quality), factors (type of oil, equipment status), environmental factors (natural environment and social environment), management factors (management standards, management methods). These factors are divided into multiple indicators for specific analysis in the safety evaluation. This paper introduces the present situation of oil depot safety management through the element analysis.
  • Ескіз
    Документ
    Інноваційні освітні технології системи професійної інженерної освіти
    (Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, 2024-05-29) Євтушенко, Наталія Сергіївна; Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна
    У роботі авторами розглядаються інноваційні освітні технології системи професійної освіти, аналізуються аспекти їх впровадження у практичну діяльність, співвідноситься їх зміст та опис із вимогами до змісту. Інноваційні технології активно застосовують у процесі формування професійних компетенцій студентів.
  • Ескіз
    Документ
    Application of digital technologies in activity educational institutions of higher technical education
    (Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, 2024-05-29) Yevtushenko, Nataliia; Ponomarenko, Olga; Sukhenko, Olga
    The work systematizes concepts that characterize the need to implement transformation processes in education, which involve updating the knowledge system and the need for a teacher in an educational organization to adapt to changes in interpersonal interaction using digital technologies. The essential characteristics of the used digital technologies are described, which predetermines the creation by the teacher in the educational electronic environment of conditions for active learning activities of students.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні вказівки до лабораторної роботи "Дослідження рівнів електромагнітних випромінювань"
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Ящеріцин, Євген Володимирович
    Мета роботи – ознайомлення з сучасними приладами контролю рівнів електромагнітних випромінювань і проведення безпосередніх вимірювань складових цих випромінювань, дослідження впливу на їх інтенсивність різних факторів.
  • Ескіз
    Документ
    Знешкодження вибухонебезпечних предметів у Чернівецькій області
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Твердохлєбова, Наталя Євгеніївна; Самборський, Ярослав А.
    До вибухонебезпечних предметів (далі – ВНП) належать: вибухові речовини, боєприпаси, піротехнічні засоби, саморобні вибухові пристрої. Для попередження загибелі або травмування людей важливо своєчасно проводити роботу по їх знешкодженню.
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми зберігання термолабільних імунобіологічних препаратів в домашніх умовах
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2024) Семенов, Євгеній Олександрович; Семенов, Данило Євгенійович
    Розглянуто проблеми зберігання термолабільних імунобіологічних препаратів в домашніх умовах при викликах сучасної України. Запропоновано декілька альтернативних способів, що дозволяють підвищити якість зберігання при відключеннях світла в домашніх умовах. The problems of storing thermolabile immunobiological drugs at home under the challenges of modern Ukraine are considered. Several alternative methods are proposed, which allow to improve the quality of storage during power outages at home.