Вісник № 28

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 25
  • Документ
    Современные тенденции в эргономике
    (НТУ "ХПИ", 2016) Погорелов, Сергей Николаевич; Горбунов, Николай Петрович
    Целью эргономики как науки являются "оптимизация деятельности системы в целом, максимизация ее социально-экономического эффекта, сохранение здоровья человека и безопасность жизнедеятельности". Вместе с тем приоритетной задачей эргономики продолжают определять экономический эффект от функционирования производственной системы, в то время как социальной составляющей выделяется последнее место по остаточному принципу. В контексте оптимизации как цели эргономической системы и гармонизации составляющих как принципа ее совершенствования речь о преимуществе экономического фактора идти не может. Следовательно, противоречия присущи самой парадигме современной эргономики.
  • Документ
    Аналіз системи соціального захисту населення України
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ларка, Людмила Сергіївна
    Запропоновано семантичні диференціали для оцінювання системи соціального захисту населення України. Метою статті є аналіз організації соціального захисту пенсіонерів, багатодітних сімей, безробітних, постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС та інвалідів. Завданнями статті є обґрунтування показників оцінювання соціального захисту основних цільових аудиторій. Наведено статистичні дані щодо кількості пенсіонерів та розміру середньої пенсії, системи пільг для багатодітних сімей, динаміки рівня безробіття, фінансування потреб постраждалих від аварії на ЧАЕС та організації соціального захисту інвалідів. Зроблено висновок про необхідність удосконалення системи соціального захисту населення.
  • Документ
    Механизм оценки эффективности системы управления предприятием
    (НТУ "ХПИ", 2016) Литвиненко, Мария Владиславна; Буценко, Эльвира Игоревна; Грудачева, Илона Сергеевна
    Оценка эффективности управления предприятием рассматривается в единстве и взаимосвязи процессного и критериального ее аспектов, требующих разработки соответствующего алгоритма и установления количественных и качественных характеристик оцениваемого объекта, отвечающих определенным критериям. Исследованы подходы к характеристике сути понятия "эффективность управления предприятием" и предложен интегрированный ресурсно-целевой подход, позволяющий расширить сущностные границы исследуемой категории. Классифицированы виды эффективности управления предприятием. Выделены объекты и критерии оценки эффективности управления предприятием, а также предложен ее алгоритм. Приведены группы критериев оценки эффективности управления предприятием, дающие возможность комплексно проанализировать и охарактеризовать оцениваемые объекты.
  • Документ
    Особливості міжнародної передачі технологій
    (НТУ "ХПІ", 2016) Погорєлов, Микола Іванович; Погорєлов, Ігор Миколайович
    У статті досліджено феномен міжнародного науково-технічного співробітництва. Проаналізовано еволюцію, основні сутнісні риси, моделі та тенденції розвитку локальних інноваційних об’єднань, їх участь у міжнародному науково-технічному співробітництві запропоновано пріоритети формування якісного механізму вдосконалення даної форми співробітництва в Україні.
  • Документ
    Фактори формування гнучкості промислових підприємств України
    (НТУ "ХПІ", 2016) Шматько, Наталія Михайлівна
    Розглянуто та розкрито поняття гнучкості промислового підприємства, порівняно поняття гнучкості та адаптивності промислового підприємства України, тому що існуюча класифікація розкриває лише довгострокові аспекти гнучкості промислового підприємства, залишаючи поза увагою гнучкість як можливість термінової зміни. Таким чином запропонована нова класифікаційна ознака гнучкості – форма прояву, за якою виділити три її види: результативна, процесна і потенційна (потенціал гнучкості).
  • Документ
    Планування маркетингової діяльності підприємства в сучасних умовах: інструменти і організація
    (НТУ "ХПІ", 2016) Сударкіна, Світлана Петрівна; Маслій, Олексій Олександрович
    Сучасна діяльність підприємств на ринку тісно пов'язана з реалізацією намічених маркетингових планів по виробництву і збуту продукції. Враховуючи економічну нестабільність в країні, виникнення ситуацій на ринку схожих з кризовими явищами, виникає актуальна проблема планування маркетингу в таких умовах. У статті розглядаються теоретичні підходи до організації маркетингу в умовах нестабільної економіки, падіння попиту і купівельної здатності. Пропонуються до використання в маркетинговому плануванні інструменти, здатні, при обмежених фінансових можливостях, створити конкурентні переваги підприємства і підвищити вірогідність реалізації намічених маркетингових планів.
  • Документ
    Проблеми визначення методик для оцінки фінансового стану підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ларка, Микола Іванович; Золотарьова, Аліна Русланівна
    Основою стабільного положення підприємства і умовою його життєдіяльності в ринкових умовах виступає фінансова стійкість. Тому постає актуальність питань, що обумовлені недостатністю теоретичних та методичних розробок забезпечення фінансової стійкості підприємства, за допомогою яких можна визначити, які саме методи антикризового управління будуть потрібні конкретному підприємству. В статті розглянуті найпоширеніші методики оцінки фінансового стану підприємств та критеріїв, за якими виконується така оцінка. Обґрунтовано потребу їх системної класифікації, яка надасть можливість об’єднати різноманітні методичні підходи для отримання адекватної оцінки фінансового стану підприємства.
  • Документ
    Пути совершенствования организации бухгалтерского учета и внутрихозяйственного контроля основных средств на предприятии
    (НТУ "ХПИ", 2016) Тан, Лин Лин; Брик, Светлана Владимировна
    Первостепенное значение в организации бухгалтерского учета имеет правильность оценки основных средств, учета переоценок и отражения стоимости основных средств в балансе предприятия на дату оценки. Становление и формирование рыночных отношений предусматривает совершенствование организации учета основных средств, что способствует эффективному использованию машин, оборудования, производственных площадей и других средств труда. Велика роль учета при обнаружении морально устаревших основных средств, в обеспечении достоверных данных необходимых для анализа и эффективности их использования. При помощи данной статьи сделана попытка изучить усовершенствование организации учета и контроля основных средств на предприятии путем введения дополнительной информации в первичные формы учета основных средств, создания и внедрения системы внутрихозяйственного взаимодействия по их учету, а также с помощью автоматизации учетных процессов.
  • Документ
    Дослідження сучасних проблемних питань з організації та обліку дебіторської заборгованості та пошук шляхів їх вирішення
    (НТУ "ХПІ", 2016) Мелень, Олена Валентинівна
    Організація обліку дебіторської заборгованості на підприємстві має важливе значення, оскільки саме вона впливає на можливість отримання повної, якісної, актуальної та вчасної інформації щодо розрахунків підприємства з дебіторами та прийняття правильних управлінських рішень. Від наявності та ефективного управління цим видом заборгованості значною мірою залежить фінансовий стан підприємства. Значні розміри дебіторської заборгованості знижують ліквідність активів підприємства, негативно впливають на фінансову платоспроможність, а також відволікають зайві грошові кошти з обігу. Швидке вирішення проблем організації та обліку дебіторської заборгованості посприяє не лише удосконаленню та розвитку дебіторської заборгованості, як об’єкту обліку, а й значно полегшить роботу підприємств, зробить їх діяльність більш якіснішою та надійнішою.
  • Документ
    Впровадження підходів соціальної відповідальності в інформаційно-комунікаційному забезпеченні економічної безпеки підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Юр'єва, Ірина Анатоліївна
    Запропоновано аналіз впровадження підходів соціальної відповідальності на підприємстві як напрямок забезпечення системи інформаційно-комунікаційного забезпечення підприємства, його економічної безпеки. Визначено актуальність тематики, мета та методи дослідження. Надана характеристика підходів соціальної відповідальності на підприємстві із аналізом стану показників інформаційно-комунікаційного забезпечення економічної безпеки підприємства. Досліджені чинники, які впливають на систему соціальної відповідальності підприємства. Зроблено висновки щодо впровадження системи соціальної відповідальності та можливості застосування цих принципів для забезпечення інформаційно-комунікаційного забезпечення економічної безпеки підприємства.
  • Документ
    Якість інноваційної продукції як складова маркетингової політики та конкурентоспроможності підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Перерва, Петро Григорович; Кобєлєва, Тетяна Олександрівна
    У статті розглянуто методичні підходи до визначення рівня якості продукції. Проведено детальний аналіз розвитку підходів до управління якістю продукції на протязі останнього сторіччя. Розглянуто п’ять основних підходів, які в економічній літературі дістали назву "п’ять зірок якості". Сформовано рекомендації по забезпеченню якості інноваційної продукції на сучасному етапі розвитку вітчизняної економіки. Запропоновано здійснювати забезпечення рівня якості інноваційної продукції як складової маркетингової політики підприємства, що забезпечує йому відповідний рівень конкурентоспроможності як на національному, так і на зовнішньому ринках.
  • Документ
    Имплементация положений Директивы ЕС в сфере аудита в Украине: проблемы и перспективы
    (НТУ "ХПИ", 2016) Слюнина, Татьяна Леонидовна; Черкашина, Надежда Сергеевна
    Ратификация Украиной соглашения об Ассоциации с ЕС определила необходимость перехода страны на высокие стандарты качества аудиторских услуг, приведения нормативно-законодательной базы по регулированию аудита в соответствие европейским директивным требованиям. В связи с тем, что непрерывное совершенствование механизмов функционирования аудиторского рынка является приоритетным направлением современной государственной политики Украины, то важность анализа реального состояния, а также определения перспектив его законодательно-правового регулирования на базе положений европейских директив определяют актуальность данного исследования. В данной работе при помощи метода экономического анализа освещены и рассмотрены основные положения директив ЕС в сфере независимого аудита, и сделан вывод о необходимости совершенствования в соответствии с последними аудиторского рынка Украины.
  • Документ
    Імплементація митного законодавства України в контексті євроінтеграційних процесів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Матросова, Вікторія Олександрівна
    Досліджено основні елементи митної справи та шляхи її адаптації до світової системи товарообігу. Проаналізований зв'язок міжнародного та національного рівнів митного регулювання, імплементації міжнародних норм на національному рівні. Визначені основні шляхи адміністративного та нормативно-правового ребілдінгу у контексті інтеграційних процесів, першочергові завдання перебудови митного регулювання в Україні.
  • Документ
    Методологічні аспекти рейтингових систем оцінки конкурентоспроможності країн та аналіз їх результатів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Глушач, Юлія Станіславівна
    У статті розглянуто рейтингові системи оцінки як ефективний інструмент для узагаьнення важливих характеристик економічних і соціально-політичних аспектів життєдіяльності країни, що визначають її конкурентоспроможність і місце у глобальному просторі. Досліджено методологічні аспекти міжнародних рейтингів та методику розрахунку індексу глобальної конкурентоспроможності. Здійснено аналіз загального індексу конкурентоспроможності країн світу за 2014-2015 рр. та визначено позицію України в цьому рейтингу.
  • Документ
    Процес управління еколого-економічною безпекою підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Черчик, Артур Олегович
    У статті зроблена спроба розвитку теорії та практики управління еколого-економічною безпекою підприємства на основі процесного підходу. Узагальнено існуючі підходи до визначення сутності та етапів процесу управління безпекою підприємства. Уточнено сутність процесу управління еколого-економічною безпекою підприємства, обґрунтовано його етапи з урахуванням специфіки діяльності лісових господарств.
  • Документ
    Системні методи дослідження ефективності діяльності підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кузьменко, Леонід Володимирович
    Аналізуються методи оцінювання ефективності роботи підприємства та його підрозділів, прогнозується подальший розвиток цих мето дів. Матричний метод розподілу витрат допоміжних та обслуговуючих підрозділів дозволяє оцінити відносну ефективність роботи кожного підрозділу, виявити "ефективні" та "неефективні" серед них незалежно від степені розгалуженості структури підприємства та складності переплетеної картини взаємних послуг. Показано можливості оцінювання фінансового стану підприємства та розрахунок рейтингу ряду підприємств однієї галузу на базі використання методу аналізу ієрархій. Описано сутність основних етапів цього процесу та представлені результати розрахунку сукупної оцінки фінансового стану та рейтингу 13-ти підприємств однієї галузі. Підкреслена особлива перспективність та можливості методу стратегічного управління ефективністю бізнес-процесів організації на основі прогнозної матриці розриву. Зроблено висновки про актуальність проблеми забезпечення ефективності діяльності підприємств та про важливість використання методів системного аналізу для дослідження цієї проблеми.
  • Документ
    Створення Балто-Чорноморського Союзу як зміцнення економічної і політичної платформи України
    (НТУ "ХПІ", 2016) Климова, Світлана Олегівна; Губанова, Ніно Нодарівна
    У статті розглядаються перспективи формування Балто-Чорноморського Союзу, як альтернативи ЄС. Аналізуються можливі позитивні і негативні сторони його функціонування. Обґрунтовується доцільність формування даного Союзу виходячи з існуючих реалій, його в плив на економічну і політичну ситуацію країн - потенційних його учасниць. Описуються можливі складнощі, які пов'язані з формуванням Балто-Чорноморського Союзу, а також ставлення самих країн Східної Європи до цього об'єднання.
  • Документ
    Напрями вдосконалення стратегії розвитку торгівельного підприємства в умовах функціонування світової організації торгівлі
    (НТУ "ХПІ", 2016) Велика, Дар'я Сергіївна; Солодовнікова, Тетяна Володимирівна; Черепанова, Вікторія Олександрівна
    На базі аналізу сучасного стану діяльності вітчизняних торгівельних підприємств, визначено необхідність удосконалення стратегії розвитку цих суб’єктів господарювання у напрямку їх виходу на міжнародні ринки з експортом вітчизняних елітних алкогольних, слабоалкогольних та безалкогольних напоїв. На підставі проведеного дослідження стосовно приєднання України до умов Світової організації торгівлі, що забезпечують вітчизняним торгівельним підприємствам скасування квот на експорт деякіх українських товарів, а також сприяливий характер для їх подальшого розвитку.
  • Документ
    Системний підхід до порівняння системоутворюючих матеріальних компонентів антропотехнічних систем
    (НТУ "ХПІ", 2016) Телепнєва, Ольга Святославна
    Складні антропотехнічні системи – основні структурні елементи організацій. Розглянуто особливості структури складних антропотехнічних систем. Розглянуто місце системоутворюючого матеріального компоненту в структурі антропотехнічних систем. Зазначено недоліки існуючих підходів то порівняння матеріальних об’єктів, які відіграють роль системоутворюючого матеріального компонента антропотехнічних систем. Запропоновано системний підхід до порівняння системоутворюючих матеріальних компонентів антропотехнічних систем. Для перевірки теоретичних гіпотез запропоновано використовувати історичні прецеденти, зокрема з історії військової техніки.
  • Документ
    Управління маркетингом інноваційної продукції на засадах життєвого циклу товара
    (НТУ "ХПІ", 2016) Перерва, Петро Григорович; Кобєлєва, Тетяна Олександрівна
    Розглянуто актуальні проблеми формування потреби в електротехнічних виробах на різні напрямки споживання. Запропоновано алгоритм рішення поставленої задачі з використанням методів кластерного аналізу споживачів. Запропоновано виділення найбільш характерних сегментів ринку із зазначенням ведучої ланки сегмента, яка в основному і формує потребу в електротехнічних виробах.