Вісник № 27

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 28
  • Документ
    Методологічні аспекти оцінки інвестицій в природоохоронних заходах
    (НТУ "ХПІ", 2016) Жадан, Людмила Василівна; Верютіна, Вікторія Юріївна; Локтіонова, Тетяна Петрівна
    Досліджені особливості визначення економічних збитків, які відтворюють негативні наслідки виробничої діяльності підприємства, зокрема плату за викиди в атмосферу забруднюючих речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин у поверхневі води, територіальні та внутрішні морські води, а також підземні горизонти, в тому числі скиди, що здійснюються підприємствами через систему комунальної каналізації; розміщення відходів у навколишньому середовищі. Сформовані основні підходи оцінки інвестицій в реалізацію природоохоронних заходів, зокрема утилізацію відходів, охорону та збереження лісу. Показана доцільність інвестицій у виробництво гіпсового терпкого ГВФ-4, сухих будівельних сумішей та проведення рубок догляду лісу.
  • Документ
    Дослідження соціально відповідальної групової поведінки суб’єктів підприємства як визначальний фактор застосування засобів психології управління
    (НТУ "ХПІ", 2016) Юр'єва, Ірина Анатоліївна
    Запропоновано аналіз впровадження підходів соціально відповідальної групової поведінки суб’єктів на підприємстві як напрямок забезпечення елементів психології управління. Визначено актуальність тематики, мета та методи дослідження. Надана характеристика соціально відповідальної групової поведінки на підприємстві із аналізом стану показників ефективності групової поведінки. Досліджені чинники, які впливають на систему соціально відповідальної групової поведінки на підприємстві. Зроблено висновки щодо впровадження системи соціальної відповідальності та можливості застосування цих принципів у груповій поведінці працівників підприємства.
  • Документ
    Теоретический подход к проблеме мотивации персоналом на железнодорожном транспорте
    (НТУ "ХПИ", 2016) Яковенко, Валентина Григорьевна; Гриценко, Наталья Валерьевна; Куделя, Виктория Ивановна
    Мотивация персонала является основным средством обеспечения оптимального использования ресурсов, мобилизации имеющегося кадрового потенциала предприятия. В статье рассмотрено понятие мотивации, определены ведущие мотивы работников и причины их слабой мотивации, а также выделены мероприятия, по улучшению системы мотивации труда на железнодорожном транспорте. Мотивация персонала в значительной степени определяет как непосредственно успех деятельности организации, так и развитие экономики в стране, уровень благосостояния людей, которые предопределяют актуальность и важность проблем мотивации персонала.
  • Документ
    Фактори забезпечення конкуренції електроенергетичної галузі в Україні та КНР
    (НТУ "ХПІ", 2016) Віхляєва, Світлана Іванівна; Лі, Чао
    Розглядаються особливості формування факторів галузевої конкурентоспроможності. Досліджені проблеми формування конкурентоспроможності. Узагальнено підходи до оцінки конкурентоспроможності електроенергетичної галузі, що дало змогу удосконалити визначення поняття "конкурентоспроможність галузі", що, у свою чергу, дозволило виконати порівняльний аналіз факторів конкурентоспроможності електроенергетики України та КНР. Виконане аналітичне забезпечення факторів забезпечення конкурентоспроможності галузі, що включає обґрунтування показників оцінки конкурентоспроможності галузі і дає змогу здійснити порівняння рівня розвитку електроенергетики в Україні та КНР.
  • Документ
    Роль та функції стратегічного управлінського обліку в системі стратегічного управління підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2016) Рубан, Ліна Олегівна; Чуприна, Людмила Вікторівна
    У статті досліджено економічну сутність і призначення стратегічного управлінського обліку на підприємстві. Узагальнено існуючі концепції щодо місця і ролі стратегічного управлінського обліку в інформаційному забезпеченні управління суб'єктів господарювання. Визначено роль стратегічного управлінського обліку та стратегічного аналізу в процесі прийняття стратегічних управлінських рішень. Визначено функції та задачі стратегічного управлінського обліку на підприємстві. Доведено, що саме стратегічний управлінський облік, використовуючи інструменти стратегічного аналізу, задовольняє потреби менеджменту в інформаційному забезпеченні розробки бізнес-стратегій.
  • Документ
    Система обліково-аналітичного забезпечення: науково-методичний підхід до формування
    (НТУ "ХПІ", 2016) Рета, Марина Володимирівна; Токар, Наталія Борисівна
    Проаналізовані основні теоретичні підходи до визначення поняття "система обліково-аналітичного забезпечення", на основі існуючих підходів управління упорядковані різноманітні визначення цього поняття, запропоновано власне бачення системи обліково-аналітичного забезпечення на сучасному підприємстві. Окреслено проблеми побудови такої системи. Обґрунтовано, що модель системи обліково-аналітичного забезпечення повинна враховувати дев’ять ключових факторів, які визначають ефективність функціонування такої системи.
  • Документ
    Старіння населення як проциклічний фактор і причина зростання фінансового сектора
    (НТУ "ХПІ", 2016) Попадинець, Олена Василівна; Яцина, Вікторія Валентинівна
    Актуальність дослідження зумовлена відсутністю глибокого аналізу взаємозвязку демографічних процесів та процесу надшвидкого зростання фінансового сектору. В статті розглядаються погрозливі прояви надшвидкої фінансизації, яка стала дієвим проциклічним чинником. Ці процеси багато в чому спровоковані зростанням норми збереження через всеохоплююче старіння населення і бажання людей в умовах реформування пенсійної та медичної системи забезпечити добробут в період старості. Накопичення капіталу викликають зміни у функціонуванні і параметрах рівноваги відповідного ринку.
  • Документ
    Аналіз факторів, які впливають на ефективність праці персоналу підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Погорєлова, Тетяна Олексіївна
    У статті розглянуто соціально-економічну сутність ефективності праці та значення її цілеспрямованого підвищення для забезпечення успішного функціонування підприємств. З’ясовано принципи її визначення й основні показники, окреслено фактори і резерви підвищення продуктивності праці.
  • Документ
    Значення та правове регулювання міжнародного науково-технічного співробітництва
    (НТУ "ХПІ", 2016) Погорєлов, Микола Іванович
    У статті досліджено феномен міжнародного науково-технічного співробітництва. Проаналізовано еволюцію, основні сутнісні риси, моделі та тенденції розвитку локальних інноваційних об’єднань, їх участь у міжнародному науково-технічному співробітництві. Запропоновано пріоритети формування якісного механізму вдосконалення даної форми співробітництва в Україні.
  • Документ
    Методика оцінки ефективності міжнародного проекту
    (НТУ "ХПІ", 2016) Погорєлов, Сергій Миколайович; Горбунов, Микола Петрович
    Рішення про інвестування треба приймати з урахуванням усіх розглянутих показників ефективності та інтересів усіх учасників реалізації міжнародного проекту. У кожному конкретному випадку необхідно орієнтуватися на критерії, які, на думку керівництва проекту, є важливішими, чи брати до уваги додаткові чинники такі, як структура і розподіл у часі капіталу, ступінь ризику, проста норма прибутку.
  • Документ
    Методичні засади з виконання факторного аналізу підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Погорєлов, Ігор Миколайович
    Всі явища й процеси господарської діяльності підприємств перебувають у взаємозв'язку й взаємозумовленості. Одні з них безпосередньо зв'язані між собою, інші побічно. Звідси важливим методологічним питанням в економічному аналізі є вивчення й вимір впливу факторів на величину досліджуваних економічних показників.
  • Документ
    Моделирование движения предмета труда в пространстве состояний на примере технологии токарной обработки
    (НТУ "ХПИ", 2016) Пигнастый, Олег Михайлович; Заруба, Виктор Яковлевич; Ходусов, Валерий Дмитриевич
    Исследована проблема построения модели производственной системы в предельном случае, когда продолжительность производственного цикла изготовления изделий превышает интервал планирования производства изделий. Проведен обзор подходов, используемых для устранения разрыва между моментом времени получения заказа и моментом времени планирования производства изделий. Описана методика построения моделей производственных систем с непрерывным изменением состояния предметов труда, находящихся в незавершенном производстве. Рассмотрено движение предметов труда в двухмерном пространстве состояний. Для нормативного режима технологической обработки при заданных допущениях на технологический режим выполнено проектирование технологических траекторий в двухмерном пространстве состояний. При построении траектории предмета труда в пространстве состояний использован вариационный принцип. Получены уравнения Эйлера, характеризующие движение предмета труда в пространстве состояний, определен их физический смысл. Получено решение системы уравнений, определяющее состояние отдельного предмета труда в заданный момент времени. Сделаны выводы о целесообразности использования рассмотренной методики для проектирования систем управления производственными системами.
  • Документ
    Венчурна діяльність промислового підприємства та внутрішньофірмова комерціалізація технологій на засадах інтрапренерства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Перерва, Петро Григорович; Маслак, Марія Володимирівна
    У статті викладено організаційно-економічні засади використання внутрішньофірмового підприємництва (інтрапренерства) для вирішення питання трансферу комерціалізації інтелектуально-інноваційних технологій, створених на даному підприємстві. Запропоновано методичні положення щодо створення організаційно-економічного механізму управління венчурною діяльністю та внутрішньо фірмовим трансфером інтелектуальних технологій на підприємствах машинобудівного комплексу.
  • Документ
    Цінова політика підприємства та її вплив на ринкову кон’юнктуру та конкурентоспроможність продукції
    (НТУ "ХПІ", 2016) Перерва, Петро Григорович; Кобєлєва, Тетяна Олександрівна
    У статті розроблені положення цінової політики промислового підприємства, сформовані наукові основи її впливу на рівень ринкової кон'юнктури і рівень конкурентоспроможності промислової продукції. Обгрунтовані основні групи чинників, визначальну конкурентоспроможність і кон'юнктуру ринку продукції електротехнічних підприємств. Запропонована методика експертної оцінки кількісної величини цих чинників.
  • Документ
    Маркетингова політика і стратегія збуту інновацій на ринку промислової продукції
    (НТУ "ХПІ", 2016) Перерва, Петро Григорович; Кобєлєва, Тетяна Олександрівна
    Розглянуто основні фактори, що визначають сутність маркетингової стратегії збуту інноваційної продукції, розмір ринкового попиту на нові товари. Особливу увагу приділено розміру фірми, термінам окупності інновацій, наявності патентної системи, особливостям сегменту ринку. Запропоновано розділити всі нововведення на дві групи: що мають екстенсивний і інтенсивний характер поширення на ринку.
  • Документ
    Утилізація відходів як перспективна галузь національної економіки
    (НТУ "ХПІ", 2016) Назаренко, Олена Василівна; Решетняк, Наталя Борисівна
    Розглядаються світові досягнення у поводженні з відходами, які полягають у роздільному збиранні, сортуванні, термічній переробці сучасними методами, а також можливості вторинного використання металів, пластмас, паперу, скла тощо. Запропоновано створення в Україні цілісної галузі утилізації відходів, яка може бути прибутковою і одночасно сприятиме очищенню навколишнього середовища. Зроблено висновки про необхідність залучення до роботи в галузі підприємств малого та середнього бізнесу, закордонних інвестицій.
  • Документ
    Аспекти екологізації у здійсненні інвестиційної політики промисловим підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2016) Маслак, Ольга Іванівна; Гришко, Наталя Євгеніївна; Шевчук, Юрій Вікторович
    Проведено аналіз інвестиційних умов проведення екологізації виробництва на промисловому підприємстві, яка здійснюється в рамках реалізації глобальної стратегії сталого розвитку, що покликана забезпечити, перш за все, екологічну безпеку на планеті. Враховуючи це, визначено чинники, які здійснюють вплив на успішність ведення інвестиційної діяльності підприємством. Запропоновано підхід щодо врахування екологічного фактора при оцінюванні економічної ефективності інвестиційних проектів та на основі цього проаналізовано результати реалізації екологоорієнтованої інвестиційної політики.
  • Документ
    Економіко-математичне обґрунтування оцінювання умов КХП до виробничої адаптації
    (НТУ "ХПІ", 2016) Магомедов, Муса Сергоєвич
    На базі аналізу сучасного стану діяльності вітчизняних коксохімічних підприємств, визначено необхідність проведення виробничої адаптації цих суб’єктів господарювання до наявності відповідних хіміко-технологічних умов виробництва коксу поліпшеної якості. На підставі дослідження фактичних результатів роботи коксохімічних підприємств, наукових статей, звітів галузевих інститутів виявлено основні якісні характеристики коксу за встановленими марками, зроблено їх порівняння з зарубіжними аналогами. На базі проведення експертної оцінки техніко-технологічних показників, зроблено їх ранжування за впливом на якість коксу. За допомогою методу ієрархій встановлено, яке з п’яти коксохімічних підприємств має найкращі позиції у галузевій конкуренції та умови для проведення подальшої виробничої адаптації.
  • Документ
    Бізнес-планування в системі економічного управління підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ларка, Людмила Сергіївна; Нелюб, Катерина Петрівна
    Запропоновано критерії оцінювання ефективності стратегій у маркетинговому розділі бізнес-плану. Метою статті є визначення основних підходів до складання бізнес-планів в залежності від мети економічного управління підприємством. Завданнями статті є обґрунтування провідної ролі управління маркетингом в системі управління підприємством, дослідження основних стандартів бізнес-планування. Було застосовано матричні методи стратегічного управління. Зроблено висновок про необхідність застосування маркетингових досліджень для інформаційного забезпечення маркетингового розділу бізнес-плану.
  • Документ
    Стратегія реформи економічного збагачення
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ковальов, Євген Володимирович
    Оглянутий хід реформування соціально-економічного розвитку України. Встановлений незадовільний стан проведення реформ. Уряд поставив амбітні цілі вдосконалення країни. Але серед пріоритетних напрямків і програм відсутня реформа економічного розвитку. Тому в статті в якості головної запропонована стратегія економічного збагачення. Пропонується визначити провідну роль вітчизняних корпорацій в збільшенні експортних надходжень і інноваційному розвитку країни. Встановлено стратегічні напрямки, фактори, елементи організаційного забезпечення реформи.