Вісник № 48

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27256

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 24
  • Ескіз
    Документ
    Вариации относительной концентрации ионов атомарного кислорода в зависимости от уровня солнечной активности и ее влияние на формирование слоя F1 ионосферы
    (НТУ "ХПИ", 2010) Живолуп, Тарас Григорьевич
    Розроблено теоретичну модель іоносфери для інтервалу висот 100 – 200 км. Отримано результати про варіації відносної концентрації іону атомарного кисню за допомогою розробленої теоретичної моделі іоносфери для інтервалу висот 100 – 200 км. За допомогою цієї розробленої моделі були розраховані профілі електронної концентрації та отримані залежності висоти максимуму шару F1 та параметрів міжшарової западини F1-F2 від рівня сонячної активності.
  • Ескіз
    Документ
    Основные свойства и спектр поляризационной модели атома водорода
    (НТУ "ХПИ", 2010) Тихонов, Владимир Федорович
    Не виходячи за рамки класичних уявлень, показана самодостатність поляризаційної моделі атома водню. В результаті поляризації протона відбувається виникнення потенційного бар'єра ,який перешкоджає вільному електрону зближенню з протоном на відстані ,менших п'ятдесяти розмірів радіуса протона. Вичислені всі 39 ліній спектру атома водню (серія Лаймана) дав похибку менше, ніж 5⋅10⁻⁴ % для 80% ліній спектру и не гірше, ніж 1.6⋅10⁻³ % лише для 6 ліній.
  • Ескіз
    Документ
    Преобразования информации в многоканальном блоке АЦП радара НР
    (НТУ "ХПИ", 2010) Слинько, Д. А.; Пуляев, Валерий Александрович
    У статті розглядається приклад розробки системи управління блоком багатоканального АЦП, призначеного для реалізації режиму ідентичного перетворення інформації в процесі обробки радіолокаційних даних.
  • Ескіз
    Документ
    Способ измерения абсолютного значения электронной концентрации в ионосфере радаром некогерентного рассеяния
    (НТУ "ХПИ", 2010) Скворцов, Тарас Александрович; Фисун, Андрей Васильевич
    Розглянуті можливості вимірювання абсолютного значення електронної концентрації в іоносфері радаром некогерентного розсіяння без використання станції вертикального зондування. Показано, що для калібрування можна використовувати сигнали радару, відбиті від штучних супутників Землі. Запропоновано новий спосіб калібрування та отримано формули для оцінки його потенційних можливостей.
  • Ескіз
    Документ
    Перенос энергии в слабоионизированной плазме на высотах мезосферы
    (НТУ "ХПИ", 2010) Розуменко, В. Т.; Харитонова, С. В.
    Проведено вивід та аналіз рівняння переносу енергії електронів у D-області іоносфери за наявності потужних мезосферних електричних полів, беручи за основу 13-моментну систему рівнянь переносу.
  • Ескіз
    Документ
    Повышение точности ионосферных измерений методом некогерентного рассеяния при импульсном зондировании
    (НТУ "ХПИ", 2010) Приходько, Вадим Дмитриевич
    Пропонується методика, що дозволить збільшити точність вимірювань за рахунок більш точної оцінки та урахування потужності шуму при дослідженнях методом некогерентного розсіяння при імпульсному зондуванні. Вона базується на застосуванні змінення частоти гетеродину приймача поміж двома спеціально вибраними рівнями та введення окремого каналу для вимірювання потужності шуму.
  • Ескіз
    Документ
    Особенности поведения среднеширотной ионосферы европейского региона во время сильных магнитных бурь
    (НТУ "ХПИ", 2010) Пазюра, С. А.
    Дослідження відгуку шару F та зовнішньої іоносфери на сильні магнітні бурі. Спостереження проведені за допомогою радару некогерентного розсіяння в Харкові. Знайдено рідкі для середніх широт ефекти негативного іоносферного збурення, у тому числі зменшення концентрації електронів у 6 – 7 разів, підйом шару F2 іоносфери на 150 – 300 км, незвичайний нічний нагрів плазми зі збільшенням температури іонів та електронів до 2000 та 3000 К.
  • Ескіз
    Документ
    Удосконалення нейромережевої методики розпізнавання основних текстур поверхні Землі
    (НТУ "ХПІ", 2010) Михайлов, А. Ю.
    Разработана методика распознавания изображений с использованием искусственных нейронных сетей, позволяющая решать проблемы определения параметров различных поверхностей. В разработанном подходе получены существенные улучшения производительности за счет: использования среды разработки нейронный сетей MATLAB, использования метода Левенберга-Марквардта оптимизации целевой функции, использования зашумленных изображений при обучении.
  • Ескіз
    Документ
    Сезонные вариации концентрации электронов в геокосмической плазме на разных фазах 23-го цикла солнечной активности
    (НТУ "ХПИ", 2010) Ляшенко, Михаил Владимирович
    Представлено результати аналізу сезонних варіацій концентрації електронів у геокосмічній плазмі на різних фазах 23-го циклу сонячної активності. Підтверджено існування сезонної та піврічної аномалій в варіаціях концентрації електронів у спокійних геомагнітних умовах для різних рівнів сонячної активності. Приведено теоретичні розрахунки, які пояснюють появусезонної та піврічної аномалій.
  • Ескіз
    Документ
    Спектральный анализ спутниковых измерений атмосферных гравитационных волн
    (НТУ "ХПИ", 2010) Лизунов, Г. В.; Кузьмич, А. А.
    Дана робота присвячена розробці методики виділення атмосферних гравітаційних хвиль (АГХ) на фоні крупномасштабного тренду. В роботі розглянуто фільтр, що може бути застосований для виділення АГХ з даних, та оцінена точність бортових вимірюваннь.