Вісник № 48

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 24
  • Документ
    Вариации относительной концентрации ионов атомарного кислорода в зависимости от уровня солнечной активности и ее влияние на формирование слоя F1 ионосферы
    (НТУ "ХПИ", 2010) Живолуп, Тарас Григорьевич
    Розроблено теоретичну модель іоносфери для інтервалу висот 100 – 200 км. Отримано результати про варіації відносної концентрації іону атомарного кисню за допомогою розробленої теоретичної моделі іоносфери для інтервалу висот 100 – 200 км. За допомогою цієї розробленої моделі були розраховані профілі електронної концентрації та отримані залежності висоти максимуму шару F1 та параметрів міжшарової западини F1-F2 від рівня сонячної активності.
  • Документ
    Основные свойства и спектр поляризационной модели атома водорода
    (НТУ "ХПИ", 2010) Тихонов, Владимир Федорович
    Не виходячи за рамки класичних уявлень, показана самодостатність поляризаційної моделі атома водню. В результаті поляризації протона відбувається виникнення потенційного бар'єра ,який перешкоджає вільному електрону зближенню з протоном на відстані ,менших п'ятдесяти розмірів радіуса протона. Вичислені всі 39 ліній спектру атома водню (серія Лаймана) дав похибку менше, ніж 5⋅10⁻⁴ % для 80% ліній спектру и не гірше, ніж 1.6⋅10⁻³ % лише для 6 ліній.
  • Документ
    Преобразования информации в многоканальном блоке АЦП радара НР
    (НТУ "ХПИ", 2010) Слинько, Д. А.; Пуляев, Валерий Александрович
    У статті розглядається приклад розробки системи управління блоком багатоканального АЦП, призначеного для реалізації режиму ідентичного перетворення інформації в процесі обробки радіолокаційних даних.
  • Документ
    Способ измерения абсолютного значения электронной концентрации в ионосфере радаром некогерентного рассеяния
    (НТУ "ХПИ", 2010) Скворцов, Тарас Александрович; Фисун, Андрей Васильевич
    Розглянуті можливості вимірювання абсолютного значення електронної концентрації в іоносфері радаром некогерентного розсіяння без використання станції вертикального зондування. Показано, що для калібрування можна використовувати сигнали радару, відбиті від штучних супутників Землі. Запропоновано новий спосіб калібрування та отримано формули для оцінки його потенційних можливостей.
  • Документ
    Перенос энергии в слабоионизированной плазме на высотах мезосферы
    (НТУ "ХПИ", 2010) Розуменко, В. Т.; Харитонова, С. В.
    Проведено вивід та аналіз рівняння переносу енергії електронів у D-області іоносфери за наявності потужних мезосферних електричних полів, беручи за основу 13-моментну систему рівнянь переносу.
  • Документ
    Повышение точности ионосферных измерений методом некогерентного рассеяния при импульсном зондировании
    (НТУ "ХПИ", 2010) Приходько, Вадим Дмитриевич
    Пропонується методика, що дозволить збільшити точність вимірювань за рахунок більш точної оцінки та урахування потужності шуму при дослідженнях методом некогерентного розсіяння при імпульсному зондуванні. Вона базується на застосуванні змінення частоти гетеродину приймача поміж двома спеціально вибраними рівнями та введення окремого каналу для вимірювання потужності шуму.
  • Документ
    Особенности поведения среднеширотной ионосферы европейского региона во время сильных магнитных бурь
    (НТУ "ХПИ", 2010) Пазюра, С. А.
    Дослідження відгуку шару F та зовнішньої іоносфери на сильні магнітні бурі. Спостереження проведені за допомогою радару некогерентного розсіяння в Харкові. Знайдено рідкі для середніх широт ефекти негативного іоносферного збурення, у тому числі зменшення концентрації електронів у 6 – 7 разів, підйом шару F2 іоносфери на 150 – 300 км, незвичайний нічний нагрів плазми зі збільшенням температури іонів та електронів до 2000 та 3000 К.
  • Документ
    Удосконалення нейромережевої методики розпізнавання основних текстур поверхні Землі
    (НТУ "ХПІ", 2010) Михайлов, А. Ю.
    Разработана методика распознавания изображений с использованием искусственных нейронных сетей, позволяющая решать проблемы определения параметров различных поверхностей. В разработанном подходе получены существенные улучшения производительности за счет: использования среды разработки нейронный сетей MATLAB, использования метода Левенберга-Марквардта оптимизации целевой функции, использования зашумленных изображений при обучении.
  • Документ
    Сезонные вариации концентрации электронов в геокосмической плазме на разных фазах 23-го цикла солнечной активности
    (НТУ "ХПИ", 2010) Ляшенко, Михаил Владимирович
    Представлено результати аналізу сезонних варіацій концентрації електронів у геокосмічній плазмі на різних фазах 23-го циклу сонячної активності. Підтверджено існування сезонної та піврічної аномалій в варіаціях концентрації електронів у спокійних геомагнітних умовах для різних рівнів сонячної активності. Приведено теоретичні розрахунки, які пояснюють появусезонної та піврічної аномалій.
  • Документ
    Спектральный анализ спутниковых измерений атмосферных гравитационных волн
    (НТУ "ХПИ", 2010) Лизунов, Г. В.; Кузьмич, А. А.
    Дана робота присвячена розробці методики виділення атмосферних гравітаційних хвиль (АГХ) на фоні крупномасштабного тренду. В роботі розглянуто фільтр, що може бути застосований для виділення АГХ з даних, та оцінена точність бортових вимірюваннь.
  • Документ
    О вертикальном распространении АГВ в атмосфере Земли
    (НТУ "ХПИ", 2010) Лизунов, Г. В.; Леонтьев, А. Ю.
    Дана робота присвячена теоретичному дослідженню вертикального транспорту енергії атмосферними гравітаційними хвилями (АГХ) у висотному діапазоні від земної поверхні до основи екзосфери. Показано, що АГХ, які існують на висотах, більших ніж 250–300 км не можуть досягти поверхні Землі, оскільки вони зазнають повного внутрішнього відбивання від термокліну. АГХ, що поширюються у нижній і середній атмосфері не досягають верхньої термосфери, оскільки вони затухають на висотах нижчих, ніж 200 км. Таким чином, хвилі, що існують у верхній термосфері ні в якому разі не можуть бути згенерованими безпосередньо наземними джерелами.
  • Документ
    Хранение данных радара некогерентного рассеяния в формате XML
    (НТУ "ХПИ", 2010) Козлов, Сергей Сергеевич
    Розглянуто алгоритм процедури обробки іоносферної інформації за допомогою радара некогерентного розсіяння та обчислювальних систем. Запропоновано впровадження локальної бази даних радіолокаційних вимірювань та збереження даних у форматі XML. Визначено переваги та недоліки запропонованого формату. Запропоновано структуру та спосіб кодування даних для формату XML.
  • Документ
    Моделирование влияния неучёта наличия ионов гелия на точность оценивания параметров ионосферной плазмы методом некогерентного рассеяния
    (НТУ "ХПИ", 2010) Котов, Дмитрий Владимирович; Клейносов, Ю. В.; Мирошников, Артем Евгеньевич
    За результатами моделювання розв’язання прямої та зворотної задач радіофізики оцінено методичні похибки визначення параметрів іоносферної плазми, які пов’язані з можливим неврахуванням наявності у складі плазми іонів гелію. Зроблено висновок про те, що у загальному випадку порівняння результатів оброблення експериментальних даних з врахуванням та неврахуванням наявності іонів гелію може дати цінну додаткову інформацію.
  • Документ
    Аппроксимация данных региональной модели ионосферы с помощью ортогональных функций
    (НТУ "ХПИ", 2010) Котов, Дмитрий Владимирович; Ляшенко, Михаил Владимирович
    Розглянуто можливості використання ряду Фур’є для апроксимації модельних залежностей параметрів іоносферної плазми. Аналіз проводився на прикладі добових варіацій електронної концентрації, взятих з регіональної моделі іоносфери (CERIM IION), створеної в Інституті іоносфери (Харків). Показано, що при довжині ряду 15 похибки апроксимації добових залежностей параметрів мають задовільний рівень навіть для найбільших висот, що розглядалися.
  • Документ
    Учёт функциональных особенностей аналого- цифрового преобразования сигнала некогерентного рассеяния
    (НТУ "ХПИ", 2010) Коптяева, А. С.; Пуляев, Валерий Александрович
    Висвітлено питання про особливості представлення сигналу розсіяння цифровим кодом та про необхідність корекції результатів обчислень ординат кореляційних функцій цього сигналу у випадку появи похибок при такому перетворенні.
  • Документ
    Методика защиты вакуумных насосов, применяемых в установках для регенерации сорбентов в электромагнитном поле, от водяных паров
    (НТУ "ХПИ", 2010) Кивва, Ф. В.; Горобец, В. Н.; Гончаренко, Ю. В.; Коворотный, А. Л.; Рымарь, Сергей Иванович
    Розглянутий метод захисту вакуумних насосів, що використовуються в установках для регенерації сорбентів в електромагнітному полі, від водяної пари.
  • Документ
    Определение скорости переноса плазмы в области F2 ионосферы по температурам ионов и электронов и электронной онцентрации, измеренным методом некогерентного рассеяния
    (НТУ "ХПИ", 2010) Гринченко, Сергей Владимирович
    Актуальним завданням є теоретичний розрахунок швидкості перенесення плазми за даними вимірів електронної концентрації методом некогерентного розсіяння. Використання експериментальних даних електронної концентрації, представлених у вигляді значень на дискретних висотах, вимагає їх попереднього згладжування і безперервної апроксимації. Тому запропоновано алгоритм побудови профілю електронної концентрації за його характеристиками (висотою головного максимуму, значенню електронної концентрації в максимумі шару F2, верхньої і нижньої півтовщинам, значенню електронної концентрації і шкалі висот на 600 км).
  • Документ
    Моделирование диффузионного переноса в среднеширотной области F ионосферы
    (НТУ "ХПИ", 2010) Дзюбанов, Дмитрий Анатольевич; Ляшенко, Михаил Владимирович; Мирошников, Артем Евгеньевич
    У статті розглядається моделювання вертикальної складової швидкості дифузійного переносу іоносферної плазми. Аналізується внесок кожної складової у виразі для дифузійної швидкості, які зумовлені впливом градієнтів електронної концентрації, температур заряджених частинок, а також сил гравітаційного тяжіння, при різних рівнях сонячної активності.
  • Документ
    Электромагнитные технологии модификации свойств диссипативных сред углеводородов
    (НТУ "ХПИ", 2010) Домнин, Игорь Феликсович; Андреев, Александр Евгеньевич; Поспелов, Л. А.; Чепурной, Я. Н.; Лизогуб, Виталий Васильевич; Гуртовая, Елена Петровна; Рымарь, Сергей Иванович
    Розглянута можливість аналізу високочастотних полів антен у ближній зоні при зміні параметрів навантаження на основі удосконаленого методу Кингу при рішенні рівнянь Максвелла. Аналіз розподілу функції об’ємного тепловиділення у дисипативному середовищі дозволяє сформулювати принципові положення для розробки пристроїв розігріву вуглеводнів в електропровідних ємностях різного призначення. Наводяться результати моделювання розподілу таких полів при застосуванні антен спеціальної конфігурації та властивостей.
  • Документ
    Передача ионосферной информации по радиоканалу
    (НТУ "ХПИ", 2010) Чаган, А. Е.; Пуляев, Валерий Александрович
    У статті розглядається приклад розробки системи передачі по радіоканалу цифрової інформації у вигляді радіолокаційних даних.