Вісник № 07

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27359

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 21
  • Ескіз
    Документ
    Математична модель первинного перетворювача лінійних переміщень з рухомим приймачем поверхневих акустичних хвиль
    (НТУ "ХПІ", 2016) Жовнір, Микола Федорович
    Наведена математична модель, що розроблена на основі дельта-функцій, первинного перетворювача (ПП) лінійних переміщень з використанням фазових набігань на поверхні п'єзоелектричного звукопроводу електричного поля поверхневих акустичних хвиль (ПАХ), які приймаються рухомим приймачем. Модель дозволила отримати залежності характеристик ПП від положення кожного електрода зустрічно-штирового перетворювача приймача ПАХ відносно акустичного потоку. Теоретичні співвідношення, результати чисельних розрахунків дозволяють обґрунтовувати конструктивні та електричні параметри ПП в залежності від заданих метрологічних характеристик перетворювача лінійних переміщень.
  • Ескіз
    Документ
    Методика розрахунку видування ¹³⁷Cs у чорнобильській зоні відчуження після природних пожеж
    (НТУ "ХПІ", 2016) Ващенко, Володимир Миколайович; Сидоренко, Володимир Леонідович; Кордуба, Ірина Богданівна
    Наведено модель дефляції (вітрового переносу) радіоактивних продуктів згоряння після природної пожежі у Чорнобильській зоні відчуження, що використовується для розрахунку горизонтальної міграції радіонуклідів у вигляді модуля дефляції. Запропонована методика розрахунку переносу еолового матеріалу, в якому містяться радіонукліди. Звертається також увага на те, що вогняні смерчі, які часто утворюються в зонах пожеж, є особливим маловивченим явищем, здатним створити небезпечну радіаційно-екологічну ситуацію шляхом інтенсивного підйому радіоактивних субстанцій на значні висоти та перенесення їх із зони пожежі на значні відстані.
  • Ескіз
    Документ
    Аналітичне дослідження вертикальних коливань плавучого доку у нелінійній постановці з урахуванням заякоріння
    (НТУ "ХПІ", 2016) Терлич, Станіслав Володимирович
    У статті виконане дослідження вертикальних коливань плавучого доку при умові його постановлення на станові якоря. Виконане математичний опис поведінки плавучого доку від хвиль та тиску вітру. Запропоновано ряд рівнянь для визначення амплітуди вертикальних коливань. Розроблено ряд залежностей для визначення силових факторів у якірних канатах (ланцюгах) та реакцій на станових (мертвих) якорях. Наведено рекомендації щодо використання запропонованих залежностей при їх використанні у практичних розрахунках.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование поведения лица принимающего решения на виртуальном предприятии. Применение моделей в информационных технологиях
    (НТУ "ХПИ", 2016) Собчак, Андрей Павлович; Попова, Ольга Игоревна
    Проведен анализ математических моделей, описывающих поведение руководителя виртуального предприятия. Освещены проблемы создания искусственного интеллекта, как совокупности средств программного обеспечения, которые по своему принципу действия сходны с интеллектом человека и существенно облегчают его умственный труд, помогают в решении задач и расширяют границы познания окружающего мира и определения, что необходимо предпринять для того, чтобы принцип действия и оперативности искусственного интеллекта был максимально приближен к человеческому мозгу. При этом установлена связь искусственного и естественного интеллекта.
  • Ескіз
    Документ
    Выбор программных инструментов для компьютерных презентаций учебного назначения
    (НТУ "ХПИ", 2016) Шеховцова, Виктория Ивановна; Сажко, Галина Ивановна
    В статье делается обзор исследований подходов к использованию презентаций в учебных целях и предложена авторская классификация типов презентаций по принципу построения. Выделены основные технологии представления материала и дана их отличительная характеристика. Рассмотрены наиболее популярные программные продукты для создания презентаций. Даны краткие описания их инструментальных возможностей в проекции создания презентаций учебного назначения. Обозначены их преимущественные и слабые стороны для различных вариантов визуализации учебного материала. Указаны приоритетные среды для презентаций разного типа.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка багатопотокових мобільних додатків інформаційно-навчального призначення
    (НТУ "ХПІ", 2016) Сав'юк, Лариса Олександрівна; Іванів, Роман Богданович
    Розглянуті підходи до застосування мобільного навчання в системі освіти, визначена сутність мобільного навчання, його співвідношення з дистанційним й електронним навчанням, а також окреслені його переваги і недоліки. Запропоновано моделі впровадження мобільного навчання в навчальний процес вищих навчальних закладів. Наведений опис розробленого мобільного додатку інформаційно-навчального призначення, який націлений на інтеграцію мобільних технологій в організацію навчального процесу кафедри Інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем інституту інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка рецептури пива з додаванням хвойного екстракту
    (НТУ "ХПІ", 2016) Пенкіна, Наталія Михайлівна; Татар, Лариса Василівна
    Запропоновано розробку рецептури пива з додаванням нетрадиційної рослинної сировини та побудовано математичну модель із метою прогнозування вмісту хмелю та хвої сосни звичайної. Доведено доцільність часткової заміни хмелю на хвою сосни звичайної та визначено вплив цих інгредієнтів на органолептичні показники і вміст дубильних речовин у готовому продукті. Установлено співвідношення складових рецептури, які забезпечили максимальне наближення до заданих показників розробленого пива. Визначено хімічний склад розробленого пива.
  • Ескіз
    Документ
    Метод оценки отклонений результатов выполнения судном рейса под влиянием факторов риска
    (НТУ "ХПИ", 2016) Онищенко, Светлана Петровна; Вишневская, Ольга Дмитриевна
    В данной статье идентифицирована система факторов риска, обуславливающих изменения результатов выполнения судном рейса. Установлено влияние указанных факторов на временные и стоимостные параметры, характеризующие работу судна в рейсе. Получено выражение суточной прибыли судна с учетом возможных отклонений временных и стоимостных параметров. Для оценки величины возможных отклонений рассматриваемых параметров предлагается подход, основанный на идее VAR-метода, представлены результаты соответствующих статистических исследований.
  • Ескіз
    Документ
    Розрахунок механічних напружень на основі вимірювань двопроменезаломлення у звукопроводах ПАХ-пристроїв
    (НТУ "ХПІ", 2016) Олійник, Остап Олегович; Жовнір, Микола Федорович; Циганок, Борис Архипович
    В статі приведені результати дослідження внутрішніх механічних напружень в п’єзокристалі LiNbO₃ YZ-зрізу, а також приповерхневих механічних напружень, які виникають у звукопроводах після напилення зустрічноштирьових перетворювачів (ЗШП) при виготовленні пристроїв на поверхневих акустичних хвилях (ПАХ). Виміряний розподіл величини двопроменезаломлення з використанням методу модуляційної поляриметрії та розрахована на його основі відносна анізотропія механічних напружень у звукопроводі. Результати досліджень фотопружних властивостей звукопроводів демонструють високу чутливість модуляційно-поляризаційного методу вимірювання для контролю якості п’єзокристалів та виявлення залишкових приповерхневих механічних напружень після напилення ЗШП.
  • Ескіз
    Документ
    Комбинированный метод нанесения покрытий посредством электролитно-плазменной технологии
    (НТУ "ХПИ", 2016) Негруб, Светлана Леонидовна; Володько, Евгений Григорьевич
    В работе описывается комбинированный метод подготовки и нанесения покрытия посредством применения комбинированной электролитно-плазменной технологии (ЭПТ). Разработан продуктивный, экологически безопасный и экономически выгодный технологический процесс подготовки и нанесения покрытий с использованием современных технологий, который позволяет практически полностью заменить стандартные методы подготовки поверхности и нанесения покрытий. Исследованы характеристики покрытий полученных с применением разработанного технологического процесса. Показано, что в процессе обработки используются экологически безопасные электролиты на основе солей, полученное покрытие удовлетворяет требованиям.