Вісник № 65

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/28651

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 22
  • Ескіз
    Документ
    Особенности измельчения B₄С
    (НТУ "ХПИ", 2010) Стратийчук, Д. А.
    В роботі розглянуто процеси подрібнення мікропорошку B₄С шляхом диспергування в планетарному активаторі та за допомогою техніки високого тиску без використання рідких середовищ. Згідно даних гранулометричного аналізу та електронної мікроскопії простежено залежність середнього розміру частинок та їх морфології від способу диспергування. При використанні методики подрібнення під високим тиском оптимізовано комірку високого тиску (Та- пластини) та виявлено додаткове зменшення розміру частинок B₄С під час нагрівання при тиску 7,7 ГПа за рахунок рекристалізаційних процесів.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості хімічного змішування компонентів на підготовчих стадіях при синтезі оксидних РЗЕ-вмісних матеріалів
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2010) Стороженко, Дмитро Олексійович; Дрючко, Олександр Григорович; Іваницька, Ірина Олександрівна; Бунякіна, Наталія Володимирівна
    Комплексом фізико-хімічних методів вивчені природа й закономірності температурних перетворень (25 – 1000 °С) структурних компонентів у системах нітратів рідкісноземельних елементів і елементів ІА групи періодичної системи. Виявлено ряд особливостей у їх сукупній поведінці.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження закономірностей руйнування твердих матеріалів в полі відцентрових сил
    (НТУ "ХПІ", 2010) Сокур, Микола Іванович; Сокур, Л. М.; Сокур, І. М.
    Запропонована гіпотеза, згідно з якою процес руйнування твердого матеріалу з достатньою вірогідністю описується рядом визначеної геометричної прогресії. Розроблена математична модель процесу дезінтеграції твердих мінеральних ресурсів вільним ударом в полі відцентрових сил, яка відображає закономірності і фізичну сутність процесів в робочій камері дезінтегратора і описує якісну картину руйнування матеріалу у дезінтеграторі відцентрового типу.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование влияния температуры на процесс прессования дисперсных материалов
    (НТУ "ХПИ", 2010) Штефан, Е. В.; Рындюк, Д. В.
    Розглядається процес пресування дисперсних матеріалів з метою одержання паливних гранул. Показано метод визначення впливу температури дисперсного матеріалу на процес пресування. Досліджено залежності густини зразків від тиску пресування при різних температурах.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние зернового состава заполнителя на свойства низкоцементных огнеупорных бетонов
    (НТУ "ХПИ", 2010) Шевцов, Р. Н.; Рябов, И. Д.; Онасенко, Ю. А.; Пилипчатин, Л. Д.
    Вивчено вплив зернового складу шамотного заповнювача на показники властивостей низькоцементних вогнетривких бетонів в інтервалі температур 350 – 1300 °С та оптимізований вміст зерен фракції 6 – 3 мм і 3 – 0 мм. Виготовлено дослідну партію низькоцементних вогнетривких бетонних виробів оптимального складу і проведені їх випробування у різних теплових агрегатах.
  • Ескіз
    Документ
    Акустические "образы" режимов струйного измельчения
    (НТУ "ХПИ", 2010) Пилов, П. И.; Горобец, Л. Ж.; Прядко, Н. С.; Гаевой, В. В.; Цыбулько, Л. А.; Верхоробина, И. В.
    Встановлено акустичні параметри і критерії, які характеризують режими і ефективність струменевого подрібнення, з метою регулювання процесу.
  • Ескіз
    Документ
    Наддолотные амортизаторы
    (НТУ "ХПИ", 2010) Островский, И. Р.; Сирик, В. Ф.; Ганкевич, В. Ф.; Титов, А. А.; Драбан, Д. И.
    Наддолотні амортизатори (демпфери) використовують для зменшення амплітуди вібрацій бурового снаряду. Використання амортизаторів збільшує ресурс бурового долота на 20...30 % при збільшенні продуктивності буріння свердловини.
  • Ескіз
    Документ
    Энергетическая эффективность режимов работы агрегатов внешнекамерного многостадийного измельчения в барабанных мельницах
    (НТУ "ХПИ", 2010) Науменко, Ю. В.
    Розглянуто задачу вибору режимів руху внутрішньокамерного завантаження барабанних млинів на основі концепції енергетичної селективності дезінтеграції. Прийнято безрозмірні комплексні критерії для оцінки продуктивності та енергетичної ефективності робочого процесу. Встановлено раціональні технологічні та конструктивні параметри млинів при реалізації зовнішньокамерної багатостадійності подрібнення.
  • Ескіз
    Документ
    Разработка конструкций внутривалковой вибрационной мельницы
    (НТУ "ХПИ", 2010) Надутый, В. П.; Сухарев, В. В.
    В статті представлено розробку конструкцій внутрішньовалкового конусного млина на основі проведених теоретичних і експериментальних дослідів. Експериментально встановлено залежності енергоємності процесу мілкого та тонкого подрібнювання на внутрішньовалковому конусному млині від обертів приводу, зазору розвантажувальної щілини та міцності гірської маси, що подрібнюється.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние механической активации на свойства зольно-известковых материалов
    (НТУ "ХПИ", 2010) Косенко, Н. Ф.; Смирнова, М. А.
    Розроблений склад зольно-вапняного в'яжучого, обробленого механохімічно в присутності алкіліденфосфонових кислот, та вивчені його фізико-механчні властивості. Дане модифікування дозволяє частково замінити вапно більш дешевим вапняком, а також суттєво підвищити міцність матеріалу (в 1,5 – 2 рази) і його морозостійкість (в 1,5 рази).