Вісник № 24

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 26
  • Документ
    Теоретичні засади комплекс маркетингу на вітчизняних підприємствах
    (НТУ "ХПІ", 2016) Хріпливець, Євген Дмитрович
    У статті розглянуто основні теоретичні поняття комплекс маркетингу. Проаналізована еволюція комплекс маркетингу від 4Р до 12Р. Обґрунтовано взаємозв’язок маркетингової діяльності з конкурентоспроможністю вітчизняних підприємств.
  • Документ
    Особливості стратегічного управління експортною діяльністю підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Федоренко, Ірина Анатоліївна; Гриб, Анжела
    У статті досліджено сутність експортної стратегії підприємств АПК та систематизовано підходи до процесу її формування. Визначено особливості стратегічного управління експортною діяльність агропромислових підприємств в умовах наднаціонального регулювання міжнародної торгівлі.
  • Документ
    Методи оцінки конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції
    (НТУ "ХПІ", 2016) Стельник, Діана Вікторівна
    В статті обґрунтована необхідність підвищення конкурентоспроможності вітчизняної сільськогосподарської продукції. Розглянуто та систематизовано існуючі методи оцінки конкурентоспроможності продукції. Визначено параметри та показники конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції.
  • Документ
    Социально-экономические критерии ценообразования в сфере стоматологической помощи населению
    (НТУ "ХПИ", 2016) Садовский, Виктор Артемович; Удовиченко, Н. Н.; Семенченко, Галина Владимировна
    Рассматриваются аспекты ценообразования в сфере стоматологической помощи населению и оценки эффективности проектов медико-социального партнерства.
  • Документ
    Елементи бенчмаркінгу при визначенні ефективного використання енергоресурсів в закладах соціальної сфери
    (НТУ "ХПІ", 2016) Подхалюзін, Андрій Юрійович
    У статті відображені елементи бенчмаркінгу при визначенні ефективного використання енергоресурсів у закладах соціальної сфери, дається оцінка порівняльного аналізу використання енергоресурсів у закладах охорони здоров’я розвинутих країн, аналізується рівень витрат на енергозабезпечення та стан заходів з енергозбереження в соціальній сфері за останні роки.
  • Документ
    Стратегічне планування як процес визначення довгострокових перспектив розвитку підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2016) Побірей, Валентина Валентинівна
    Проаналізовані та узагальнені підходи до трактування стратегічного планування і запропоновано власне визначення цього поняття. Розглянуто і узагальнено підходи до виділення етапів процесу стратегічного планування та визначення їхнього змісту. Показано значення диверсифікації для забезпечення довгострокового розвитку підприємств. Представлена систематизація цілей і форм диверсифікації діяльності підприємств.
  • Документ
    Сутність поняття "капітал"
    (НТУ "ХПІ", 2016) Педан, Андрій Володимирович
    У статті проаналізовані різноманітні точки зору поняття "капітал". Згруповано та систематизовано в однорідні групи теоретичні напрямки стосовно змістовного наповнення терміну.
  • Документ
    Роль фінансового контролінга в управлінні адаптивним підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2016) Олійник, Тетяна Володимирівна; Сабліна, Наталія Вікторівна
    Фінансовий контролінг розглядається як управлінський інструмент, використання якого дозволяє істотно підвищувати якість внутрішнього фінансового контролю, виявляти ризики підприємств і своєчасно адаптивно на них реагувати. Проведене дослідження доводить, що фінансовий контролінг комплексно впливає на діяльність адаптивного підприємства і забезпечує його функціонування на базі постійних координуючих дій між різними фазами циклу (облік, аналіз, планування, моніторинг і контроль). Головне завдання фінансового контролінгу полягає не тільки в контролі, але й забезпеченні взаємозв’язку між складовими загальної системи управління адаптивним підприємством. За допомогою системи фінансового контролінгу стає можливим виявлення проблем у діяльності адаптивного підприємства та своєчасне їх коригування (до настання кризової ситуації).
  • Документ
    Особливості застосування контролінгу в проектних організаціях
    (НТУ "ХПІ", 2016) Міщенко, Володимир Акимович; Ковальова, Наталія Петрівна
    Розглянуті аспекти застосування контролінгу в проектних організаціях, виявлені найактуальніші інструменти контролінгу та критерії їх вибору для проектних підприємств, представлені етапи та особливості їх впровадження та використання. Зроблений висновок про необхідність використання сучасного інструментарію контролінгу та недостатню розробленість даної проблематики на проектних підприємствах України.
  • Документ
    Реформирование рынка электроэнергии по украински
    (НТУ "ХПИ", 2016) Мищенко, Владимир Акимович
    На основе системного сравнительного анализа существующих рынков электроэнергии ведущих зарубежных стран определены недостатки функционирования энергетического рынка в Украине. Предложена модель регионального рынка электроэнергии, в которой цена на электроэнергию устанавливается, исходя из существующего спроса и предложения региональных производителей и потребителей электроэнергии. Спрогнозировано влияние изменения тарифа на электроэнергию на снижение себестоимости продукции энергоемких металлургических предприятий.
  • Документ
    Засоби стимулювання збуту та оцінка їх ефективності на підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2016) Манько, Тетяна Анатоліївна
    Метою статті є дослідження та обґрунтування теоретичних положень та вдосконалення науково-методичних рекомендацій щодо оцінки ефективності стимулювання збуту на підприємстві. Систематизовано засоби стимулювання збуту на підприємстві, узагальнено методичні підходи та обґрунтовано систему показників оцінки ефективності стимулювання збуту на підприємстві.
  • Документ
    Логістика підприємств молокопереробної промисловості
    (НТУ "ХПІ", 2016) Лядська, Ксенія Валентинівна
    Досліджено основні проблеми молокопереробної галузі. Обґрунтовано основні етапи формування логістичних систем та концепцій підприємств молокопереробної промисловості. Доведено роль та значення концепцій логістики в забезпеченні ефективності функціонування підприємств.
  • Документ
    Реформування податку на доходи фізичних осіб
    (НТУ "ХПІ", 2016) Луценко, Катерина Юріївна; Фадєєва (Коптєва), Ганна Миколаївна
    Проаналізовано зміни, внесені до Податкового кодексу України відносно податку на доходи фізичних осіб. Проведений порівняльний аналіз з минулим періодом і висвітлені перспективи на майбутнє у зв’язку з євроінтеграційними процесами, які відбуваються в країні.
  • Документ
    Некоторые экономические заблуждения при обучении студентов в высшей школе Украины
    (НТУ "ХПИ", 2016) Лернер, Юрий Ильич
    В статье приведены результаты анализа причин появления и расширения пропасти между обучением и реалиями экономической действительности, на основании этого анализа разработан структурированный комплекс мероприятий практического и экономического характера для уменьшения указанной пропасти между обучением и реалиями экономической деятельности предприятий.
  • Документ
    Визначення рівня фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро та мезорівнів
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кузенко, Ольга Леонідівна; Ареф’єва, Олена Володимірівна
    У статті представлено результати визначення рівня фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро- та мезорівнів. Рівень фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро- та мезорівнів визначається за допомогою індикаторів для кожної складової. Кожний з індикаторів проаналізованих складових фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро- та мезорівнів, підлягав аналізу, за допомогою експертів були упорядковані та використована методика кваліметричного моделювання надала їм ранги значимості використовуючи п’ятиступеневий масштаб оцінки ваги індикаторів складових фінансової безпеки. В статті запропоновано визначати рівень фінансової безпеки суб’єктів фінансових відносин макро та мезо рівнів шляхом комплексного аналізу інтенсивності впливу складових на фінансову безпеку. Представлені розрахунки дозволяють з впевненістю стверджувати про низький рівень фінансової безпеки України, серед внутрішніх та зовнішніх причин низького рівня фінансової безпеки на макро рівні варто виділити фінансову дестабілізацію в країні, нецільове використання бюджетних коштів, невиконання дохідної частини державного бюджету, недосконалість державної фінансової інфраструктури економічної сфери, існуючі інфляційні процеси, недосконалість національної банківської системи, що має безпосередній різносторонній негативний вплив на фінансову безпеку, відповідно до чого їхня нейтралізація повинна здійснюватися різними методами, які дозволять отримати відповідний ефект.
  • Документ
    Прогнозування надходжень від податку на доходи фізичних осіб до доходної частини місцевого бюджету
    (НТУ "ХПІ", 2016) Краснокутська, Наталія Станіславівна; Фадєєва (Коптєва), Ганна Миколаївна
    У статті запропоновано методичний підхід до прогнозування надходжень від податку на доходи фізичних осіб до місцевого бюджету на основі кореляційно-регресійного аналізу з урахуванням тенденцій зміни валового регіонального продукту.
  • Документ
    Диверсификация инвестиций в ценные бумаги в Украине
    (НТУ "ХПИ", 2016) Кочетова, Татьяна Ивановна; Котлярова, Ангелина Викторовна
    В статье рассматриваются существующие подходы к диверсификации рисков при портфельном инвестировании. Проведен анализ состояния украинского рынка ценных бумаг и определены отличительные черты отечественного рынка на современном этапе его развития. Выявлено причины, ограничивающие применение западных теорий диверсификаций портфеля инвестиций в Украине. На основе сравнительного анализа активности участников на украинском и европейском рынках ценных бумаг сделан вывод о неликвидности украинского фондового рынка в целом. Даны рекомендации портфельным инвесторам, работающим на отечественном фондовом рынке
  • Документ
    Вплив податкових важелів на конкурентоспроможність українських підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2016) Корецька, Оксана Валеріївна; Кулик, Анна Миколаївна
    Розглянуто поняття та сутність конкурентоспроможності підприємства, чинники, які на неї впливають. Зокрема, більш детально розглянуто вплив податкової системи на розвиток українських підприємств. Проаналізована вітчизняна податкова політика, визначені її основні недоліки. На сьогодні податкова система в Україні не є інструментом підвищення конкурентоспроможності держави і не сприяє зростанню активності суб’єктів господарювання. Тому, були визначені стратегічні напрями діяльності держави по оптимізації податкової системи з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товаровиробників.
  • Документ
    Дослідження тенденцій процесу формування та погашення дебіторської заборгованості на підприємствах вантажного патотранспорту
    (НТУ "ХПІ", 2016) Кильницька, Євгенія Володимирівна; Глухова, Світлана Вячеславівна
    Виявлено основні тенденції, визначено перспективи та проблеми управління дебіторською заборгованістю. Проведено горизонтальний та вертикальний аналіз загального обсягу та складу дебіторської заборгованості підприємств вантажного автотранспорту. Визначено та проаналізовано місце дебіторської заборгованості у складі оборотних коштів. Проаналізовано джерела фінансування дебіторської заборгованості на підприємствах вантажного автотранспорту. Проведено аналіз оборотності дебіторської заборгованості та оцінено рівень дебіторської заборгованості підприємств вантажного автотранспорту. Проаналізовано динаміку та рівень простроченої дебіторської заборгованості підприємств вантажного автотранспорту та проведено аналіз симетричності розрахункової політики підприємств вантажного автотранспорту.
  • Документ
    Основні принципи фінансово-економічної діяльності нетрадиційних агропромислових господарств конфесійного типу в сучасній світовій економіці
    (НТУ "ХПІ", 2016) Капінос, Роман Валерійович
    У роботі проаналізовані характерні риси нетрадиційних агропромислових господарств конфесійного типу в умовах сучасної світової економіки. Проведений порівняльний аналіз головних досягнень і основних недоліків цього типу фінансово-господарських утворень, розглянуті перспективи їх діяльності. Виявлені принципи ефективної роботи такого роду економічних утворень: специфічність концептуальних ідей, нечисленність робочої сили, общинність, безповоротність ініціації, тривалість функціонування, відмова від згубних пристрастей, нетрадиційність образу дій, тісний зв'язок з медичною практикою. Зроблено висновок, що в цілому, враховуючи всі позитивні риси ведення господарства в умовах нетрадиційних агропромислових господарств конфесійного типу, поза сумнівом, такий спосіб життя позбавляє людину свободи вибору та виключає його з суспільного життя. Найбільшим досягненням нетрадиційних господарств конфесійного типу є їх фінансово-економічні успіхи - створення міцних, процвітаючих господарств. Проте, відсутність даних про внесок громад нетрадиційних конфесійних господарств у розвиток промисловості, ремесел показує, що психологія нетрадиційних агропромислових господарств конфесійного типу веде до крайнього відособлення і зрештою відірваності їх економічного життя від усього людства, тобто є безумовно несправедливою і, з точки зору народного господарства, не ефективною.