Вісник № 22

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 27
  • Документ
    Кінетична модель для реакції амідування з одночасним гліцеролізом триацилгліцеринів соняшникової олії
    (НТУ "ХПІ", 2009) Жуган, О. А.; Ільїнська, Ольга Ігорівна; Мельник, Анатолій Павлович
    Знайдені константи швидкості реакції взаємодії ТАГ, ДАГ, МАГ, моноамідів (АМАД), ЕДА, при різних температурах молярних відносинах з додаванням гліцерину. З'ясовано, що реакція амідування ТАГ є лімітуючою реакцією з якнайменшою швидкістю реакції. В ряду ТАГ–ДАГ–МАГ константа швидкості амідування зростає на порядок, а у ряді ЕДА–АМАД – падає. Запропоновані рівнянні, які адекватно описують кінетику процесу. На основі кінетичної моделі з'ясовано, що ТАГ в більшості своїй йдуть на глицероліз, а ДАГ на амідування.
  • Документ
    Пеностекло с ангобным покрытием для массообменных процессов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Яценко, А. П.; Корнилович, Б. Ю.; Радченко, П. С.
    В роботі досліджено основні фізичні та хімічні властивості отриманого високопористого скловидного матеріалу, який може бути використано в якості основи для нанесення масообмінних покриттів. Встановлено, що процес отримання піноскла з відкритими порами суттєво залежить від таких параметрів, як температура проведення процесу вспінювання, час витримки, кількість вспінювача. Визначено область оптимуму в температурно-часових залежностях для середнього розміру пор матеріалу та відкритої пористості.
  • Документ
    Нормирование и контроль содержания сульфидов при отведении сточных вод предприятий в централизованную канализацию
    (НТУ "ХПИ", 2009) Уберман, В. И.; Васюков, А. Е.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Нормування вмісту сульфідів, що скидаються у мережу міської каналізації підприємствами, та хімічний контроль цього нормативу зараз здійснюються без обґрунтування форм (розчинених або нерозчинених) знаходження сульфідів у цих водах. Невизначеність щодо нормованих форм у загальнодержавних документах й місцевих правилах приймання стічних вод у каналізацію та протилежні інтереси призводять до спорів між власниками каналізацій та підприємствами-користувачами. На прикладі міського нафтопереробного заводу доведено необхідність хімічних визначень розчинених сульфідів і розділення фазово-дисперсних компонентів стічних вод шляхом пробопідготовки. Розроблено концепцію, структуру та основні компоненти арбітражної методики експертиз зазначених спорів. Наводяться рекомендації з удосконалення нормативних документів щодо водовідведення, способів пробопідготовки та методик виконання вимірювань.
  • Документ
    Анодна поведінка олова в пірофосфатних розчинах
    (НТУ "ХПІ", 2009) Трубнікова, Лариса Валентинівна; Артеменко, Валентина Мефодіївна; Полевик, І. М.
    У доповіді представлені результати дослідження анодної поведінки олова в пірофосфатних розчинах в діапазоні концентрацій 0,1-1,0 моль/дм³ та рН 4,5-12,5. Виявлено, що густина струму активного розчинення олова найбільша у пірофосфатних розчинах при рН 7,5-8,5 і концентрації К₄Р₂О₇ 1,0 моль/дм³. В лужних розчинах в діапазоні потенціалів (-0,2)-1,2 В олово перебуває в пасивному стані завдяки формуванню оксидної плівки.
  • Документ
    Условия возникновения стационарного поверхностного реакционного фронта при диффузионном легировании железоуглеродистых сплавов карбидообразователями
    (НТУ "ХПИ", 2009) Товажнянский, Леонид Леонидович; Чуняева, Л. О.; Чуняев, Олег Николаевич
    На підставі системного аналізу процесів дифузійного легування чистого заліза і залізовуглецевих сплавів карбідоутворювачами доведена можливість формування карбідного шару безпосередньо на поверхні сплаву, що легується. Встановлено, що для локалізації хімічної реакції на поверхні, концентрація карбідоутворювача повинна бути меншою за концентрацію, що викликає поліморфне перетворення γ→α залізної матриці.
  • Документ
    Свойства железо- и оловооксидных покрытий на стекле с модифицирующими добавками сурьмы
    (НТУ "ХПИ", 2009) Сытник, Римма Дмитриевна
    У роботі досліджено властивості стекол з залізооксидними та оловооксидними покриттями, у які введено добавки сурми та показано, що стекла мають підвищену сонцезахищенність і механічні властивості, а також мають рідкісні кольорові відтінки.
  • Документ
    Исследование химических, физических и технологических свойств пористых гранул биогенного гидроксиапатита
    (НТУ "ХПИ", 2009) Сыч, Е. Е.
    В роботі досліджено основні хімічні, фізичні та технологічні властивості біогенного гідроксиапатиту, який застосовується для отримання композиційних матеріалів медичного призначення. Встановлено, що зменшуючи розмір пористих гранул гідроксиаптиту від 1000 до 160 мкм проявляється здатність порошку до агломерації. Величини питомої поверхні пористих гранул (5-8 м²/г) свідчать про крупність їх пор. Ущільнення матеріалу є максимальним для найдрібніших гранул та залежить від насипної густини та густини утрушування.
  • Документ
    Синтез и изучение термической деструкции кремнийорганических уретанов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Сукачев, В. В.; Буря, А. И.; Сукачев, А. В.
    Здійснено синтез модельних сполук – уретанів на основі кремнійорганічних карбофункціональних α-спиртів і моноізоціанатів та досліджено вплив їх будови на термостійкість уретанових зв’язків, а також запропонований механізм термічної деструкції останніх на основі даних ІЧ-спектроскопії та елементного аналізу.
  • Документ
    Збагачення плавлених сирів рослинними компонентами
    (НТУ "ХПІ", 2009) Сорокіна, С. В.; Борзило, М. В.; М'ячиков, О. В.
    Наведено результати досліджень по оцінці якості нового виду молочних продуктів, виготовленого на основі плавленого сиру з додаванням овочево-рослинного компоненту з кропу та зародків пшениці. Визначено, що розроблений продукт має більш високу харчову та біологічні цінність ніж його аналоги.
  • Документ
    Математичне моделювання рецептурного складу сирних виробів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Сорокіна, С. В.; Жилюк, Н. О.; Яцуценко, О. О.
    Розроблена математична модель оптимізації для створення рецептурного складу сирних виробів. У результаті представлених розрахунків по математичній моделі оптимізації складу сирних виробів та комплексу проведених досліджень були встановлені концентрації рецептурних компонентів для сирних виробів з біологічно активною добавкою з моркви.
  • Документ
    Дослідження хімічної стійкості силікофосфатних склоемалевих покриттів архітектурно-будівельного призначення
    (НТУ "ХПІ", 2009) Саввова, Оксана Вікторівна; Брагіна, Людмила Лазарівна; Шалигіна, Оксана Володимирівна; Пантус, Д. Є.; Бабіч, Олена Вікторівна
    В статті досліджено хімічну стійкість силікофосфатних склоемалевих покриттів в системі R₂O–RO–RO₂–R₂O₃–P₂O₅–SiO₂. Встановлено, що необхідною для склопокриттів архітектурно-будівельного призначення водостійкістю при втраті маси зразку 8 г/м², та кислотостійкістю класу А характеризується покриття з вмістом 8 мол. % TiO₂ та 8 мол. % СаО.
  • Документ
    Анализ физико-химических характеристик высокооктановых кислородсодержащих соединений (ВКС) – компонентов автобензина
    (НТУ "ХПИ", 2009) Кравцова, Ю. В.; Ярошок, Ю. А.
    У статті наведено результати обробки даних планування пасивного експерименту. Аналізуються взаємозв'язки між окремими параметрами ВКС із метою виявлення закономірностей. Наведено ряд апроксимацій, які можуть бути використані для прогнозування параметрів ВКС. Аналітичні залежності надані у вигляді рівнянь регресійних прямих. Фізичний зв’язок параметрів підтверджено наданим кореляційним аналізом та високим коефіцієнтом кореляції.
  • Документ
    Расчет оптимального времени цикла работы регенераторов плавильных печей
    (НТУ "ХПИ", 2009) Кошельник, Александр Вадимович; Хавин, Евгений Валерьевич; Гордиенко, Елена Петровна
    Наведено результати розрахунків по визначенню оптимального часу циклу роботи регенеративних теплообмінників з нерухомою вогнетривкою насадкою плавильних скловарних печей при використанні різних типів теплоакумулюючих елементів.
  • Документ
    Універсальний алгоритм і програма розрахунку процесів конверсії вуглеводнів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Концевой, А. Л.; Кулініч, Н. А.; Концевой, С. А.
    Запропоновано алгоритм розрахунку шести видів каталітичної конверсії вуглеводнів: паровий, пароповітряної, паро-кисневій, паро-киснево-повітряної, паро-вуглекислотної і паро-киснево-вуглекислотної. Розроблена програма (система MathCad) забезпечує різноманітні розрахунки рівноважного й фактичного складу продуктів конверсії в широкому діапазоні вихідних концентрацій, тиску й температури.
  • Документ
    Влияние различных факторов на прочность фосфогипсовых образцов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Иващенко, Т. Г.; Филин, В. Н.; Винниченко, В. И.; Котляренко, В. В.; Лисин, Д. В.; Жегусь, Ю. Н.
    У статті розглядається проблема утилізації відходу хімічної промисловості – фосфогіпсу. Формулюється найраціональніший, з точки зору авторів, спосіб утилізації свіжого фосфогіпсу. Наведені експериментальні дослідження по визначенню впливу на міцність фосфогіпсових зразків попередньої механічної активації, способу виготовлення та пресового тиску.
  • Документ
    Электроизоляционные эмали для алюминия
    (НТУ "ХПИ", 2009) Голеус, Виктор Иванович; Шульга, Т. Ф.
    В роботі експериментальними дослідженнями встановлено закономірності зміни електричного опору, хімічної стійкості, дилатометричних та інших властивостей електроізоляційних склоемалей для алюмінію від вмісту в їх складі оксидів лужних металів. На основі одержаних даних виконано вибір хімічного складу емалей для алюмінію з підвищеними електроізоляційними властивостями та водостійкістю.
  • Документ
    Сигнализатор уровня сыпучих материалов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Дубовец, А. Н.; Лях, Б. Г.; Тошинский, Владимир Ильич; Подустов, Михаил Алексеевич; Литвиненко, Игорь Иванович; Лысаченко, Игорь Григорьевич; Гурылев, Е. Н.
    Авторами розроблена конструкція сигналізатора рівня, що має широку область практичного використовування серед сипучих матеріалів, простоту конструкції і експлуатації. Особливістю конструкції пропонованого пристрою є те, що нижній кінець прапорця має кут, рівний куту природного нахилу сипучого матеріалу у ємності.
  • Документ
    Очистка растворов от дисперсных примесей методом электрокоагуляции. Осаждение глинистых примесей при переменных гидродинамических режимах, факторный эксперимент
    (НТУ "ХПИ", 2009) Донченко, М. И.; Срибная, О. Г.; Гончаров, Ф. И.; Штепа, В. Н.
    За допомогою факторного експерименту досліджено процес очистки модельного розчину, який імітує річкову воду, від глинистих завислих речовин. Лабораторні випробування методу електрокоагуляції на реальному об’єкті – стічних водах птахофабрики – показали, що після 30-40 хвилин відстоювання обробленої води концентрація дисперсних домішок знижується майже в 100, а органічних речовин – приблизно в 10 разів.
  • Документ
    Методика определения стандартных термодинамических величин НДК
    (НТУ "ХПИ", 2009) Дейнека, Дмитрий Николаевич; Гринь, Григорий Иванович; Присяжный, А. В.; Шапка, А. В.; Козуб, Павел Анатольевич; Лавренко, Антонина Александровна
    Проведено аналіз існуючих даних та методик визначення стандартних термодинамічних величин для органічних сполук. Запропоновано методику визначення теплоємності, ентропії та ентальпії для янтарної, глутарової та адипінової кислот, які знаходяться в рідкому та твердому стані. Розраховано похибку запропонованої методики на прикладі існуючих органічних сполук та зроблено висновок про можливість її використання для визначення стандартних термодинамічних величин нижчих дікарбонових кислот.
  • Документ
    Особенности и алгоритм функционального контроля природных объектов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Чурсин, А. А.; Любимова, Н. А.
    Відомо, що водні джерела є біологічними системами надзвичайно складної структури. У даній статті проведений аналіз функціонального контролю природного об’єкта, запропонована математична модель, обрані й розраховані критерії якості питної води, розглянуті деякі особливості функціонального контролю природного об’єкта.