Вісник № 24

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/30731

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 30
  • Ескіз
    Документ
    Нові поліуретанові композиції для покриттів з високим вмістом нелетких речовин
    (НТУ "ХПІ", 2009) Волосюк, В. М.; Пантелеєва, Лариса Володимирівна; Шевченко, Ю. К.
    У статті повідомляється про розробку поліуретанових пігментованих композицій для покриттів з високим вмістом нелетких речовин (~ 85 %). Визначені основні фізико-механічні властивості покриттів (твердість, адгезія, міцність при ударі, еластичність), а також паропроникність і водопоглинання плівок. Методом вимірювання електродного імпедансу досліджені захисні властивості покриттів.
  • Ескіз
    Документ
    Синтез полиакриловой добавки и ее влияние на гидратационную активность портландцемента
    (НТУ "ХПИ", 2009) Шумейко, Вита Николаевна; Шабанова, Галина Николаевна; Дистанов, Виталий Баламирович; Болдырева, Н. П.; Быканов, Сергей Николаевич
    Розроблено та синтезовано добавки на основі поліакрилової кислоти за удосконаленою методикою для покращення властивостей цементних систем. Наведено та проаналізовано експериментальні дані щодо впливу на гідратаційну активність зразків цементного каменю з розробленими добавками.
  • Ескіз
    Документ
    Розробка складів бетонів з використанням шлаколужних в’яжучих матеріалів на рідкому склі
    (НТУ "ХПІ", 2009) Шабанова, Галина Миколаївна; Марков, Д. Ю.; Корогодська, Алла Миколаївна; Набока, О. С.; Гапонова, Олена Олександрівна
    У статті наведені результати розробки високоміцних бетонів на основі шлаколужних в’яжучих матеріалів, затворених рідким склом. За допомогою симплекс-ґратчастого методу планування експерименту оптимізовано гранулометричний склад заповнювача – гранітного відсіву. Досліджено основні фізико-механічні характеристики отриманого бетону. Розроблено склади тротуарних плиток з використанням розробленого матеріалу та встановлено відповідність їх вимогам державних стандартів.
  • Ескіз
    Документ
    Вивчення водостійкості модельних стекол в системі R₂O–RO–RO₂–R₂O₃–P₂O₅–SiO₂
    (НТУ "ХПІ", 2009) Саввова, Оксана Вікторівна; Брагіна, Людмила Лазарівна; Шалигіна, Оксана Володимирівна; Бабіч, Олена Вікторівна
    В статті досліджено вплив хімічного складу та структури модельних стекол в системі R₂O–RO–RO₂–R₂O₃–P₂O₅–SiO₂ на їх водостійкість. Визначено, що найвищою водостійкістю характеризуються опалесцентні та склокристалічні модельні стекла, при втраті маси зразку від 0,08-0,1 %, найнижчою – гомогенні стекла, при втраті маси зразку 0,2 %.
  • Ескіз
    Документ
    Система автоматизації процеса нейтралізації продуктів сульфатування
    (НТУ "ХПІ", 2009) Подустов, Михайло Олексійович; Литвиненко, Ігор Іванович; Дзевочко, Олександр Михайлович; Чорноног, Р. С.
    Показані сучасні тенденції в технології нейтралізації продуктів сульфатування. Приведений перелік основних контурів контролю і регулювання процесу нейтралізації. Наведена функціональна схема автоматизації.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование свойств стеклопластиков на основе эпоксидно-полиэфирных связующих
    (НТУ "ХПИ", 2009) Подгорная, Лидия Филипповна; Буланов, Д. И.
    Досліджені діелектричні і фізико-механічні властивості склопластикових стержнів, отриманих методом пултрузії, що застосовуються у виробництві полімерних ізоляторів для електротехніки. Розроблені оптимальні склади та режими твердіння склопластиків на основі епоксидних зв’язуючих, модифікованих ненасиченими поліестерами на основі ортофталевої і терефталевої кислот.
  • Ескіз
    Документ
    Математическое моделирование и сравнительный анализ кинетики образования твердой фазы при гомогенном и гетерогенном химическом осаждении оксигидроксидов железа из железосодержащих растворов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Мельников, Б. И.; Василенко, И. А.; Куманев, С. А.
    Запропонована математична модель кінетики утворення твердої фази при хімічному осадженні оксигідроксидів заліза із залізовмісних розчинів. Чисельним моделюванням проведенний порівняльний аналіз гетерогенного та гомогенного осадження, показані переваги останнього та можливість при цьому керувати дисперсністю утворенної твердої фази.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження деяких азотовмісних інгібіторів корозії
    (НТУ "ХПІ", 2009) Мельник, Анатолій Павлович; Олійник, М. В.; Крамарев, С. О.; Матвєєва, Тетяна Вікторівна
    Проведено випробування нових азотовмісних інгібіторів корозії, отриманих за реакцією амідування натуральної сировини амінами, у мінералізованому середовищі, яке моделює підтоварну воду Охтирського НГПУ. Визначено швидкості корозії сталевих пластин масометричним методом на карусельній установці, за якими оцінено захисний ефект.
  • Ескіз
    Документ
    Расчет кинетики горения метана с рассмотрением образования ионов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Куманев, С. А.; Сухой, М. П.; Булычев, В. В.
    Розроблена математична модель розрахунку горіння метану на основі детального механізму кинетики, що включає в себе основні реакції горіння палива, реакції утоворення азотовмісних сполучень та реакції іоноутворення. Отримані графіки змінення концентрацій основних хімічних сполучень, що приймають участь в процесі горіння, азотовмісних сполучень, а також основних іонів, що утворюються в процесі горіння метану.
  • Ескіз
    Документ
    Программная реализация метода оценки риска от загрязнения атмосферного воздуха выбросами химического производства
    (НТУ "ХПИ", 2009) Кожевникова, М. Ф.; Левенец, В. В.; Ролик, И. Л.
    Розроблено програму EсoAіr, що реалізує методологію оцінки ризику. В основі методики лежить оцінка впливу на здоров'я людини речовин, що перебувають в атмосферному повітрі. Представлено результати застосування програми EсoAіr. Зроблено висновки про функціональні можливості програми й перспективи її розвитку.