Вісник № 30

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31331

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 27
  • Ескіз
    Документ
    Построение матриц масс для учета центробежных сил при колебаниях трехмерного вращающегося тела
    (НТУ "ХПИ", 2009) Зайцев, Б. Ф.; Асаенок, А. В.; Викман, Н. Е.
    Побудовано матриці мас полілінійного ізопараметричного скінченного елемента, які лінійно враховують залежність відцентрових сил від вузлових переміщень та забезпечують радіальність дії відцентрових сил при зміщеннях.
  • Ескіз
    Документ
    Солитоны Рассела в цилиндрической пружине
    (НТУ "ХПИ", 2009) Ванин, Виктор Антонович; Григорьев, А. А.
    Показано, що низькочастотні нелінійні коливання циліндричної пружини описуються рівняннями Кортевега- де Фриза. Отримані формули, що пов’язують амплітуду, енергію та імпульс солітона зі швидкістю його руху по гвинтовому стрижню.
  • Ескіз
    Документ
    Оценка точности определения углов ориентации ВЛА на выставке
    (НТУ "ХПИ", 2009) Успенский, Валерий Борисович; Багмут, Иван Александрович
    Розглянуто алгоритми обчислення кутів орієнтації повітряного літального апарату по вимірах інерційних датчиків. Отримано співвідношення для помилок визначення кутів орієнтації повітряного літального апарату на виставці залежно від систематичних складових інструментальних погрішностей інерційних датчиків.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние поперечных колебаний плоского решета на движение слоя зерновой смеси
    (НТУ "ХПИ", 2009) Тищенко, Л. Н.; Ольшанский, В. П.
    Використовуючи гідродинамічну аналогію, побудовано наближені формули для обчислення проекцій швидкості потоку зернової суміші на плоскому нахиленому решеті, як шару в’язкої рідини, з урахуванням його поперечних коливань і відокремлення проходової фракції від суміші внаслідок сепарування. Проведено розрахунки та проаналізовано результати обчислень.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование поляризационно-оптических устройств с напряженными элементами
    (НТУ "ХПИ", 2009) Тесленко, А. А.
    На прикладі циліндра, стислого по діаметру, досліджена можливість моделювання проходження світла через довільну послідовність оптичних пристроїв, включаючи п'єзооптично активні напружені тіла. Як прийом моделювання визначений як відповідний засіб представлення тіла, як набору тонких пластин. Випробуваний найпростіший метод визначення оптимальної товщини пластин.
  • Ескіз
    Документ
    Построение суперэлемента ротора с учетом подшипника скольжения методом начальных параметров
    (НТУ "ХПИ", 2009) Степченко, А. С.
    У даній статті пропонується метод побудови суперелемента ротора з урахуванням пружності мастильної плівки в підшипниках ковзання. Передбачається що ротор однопрогоновий, на кінцях ротора підшипники ковзання і проміжних опор немає. Для побудови матриці динамічної жорсткості суперелемента використається метод початкових параметрів. При цьому враховується ексцентриситет у дисках і формується вектор вимушеного навантаження у супервузлах.
  • Ескіз
    Документ
    Термоупругое состояние пластин, выполненных из различных материалов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Повгородний, В. О.
    Розглянуто проблеми ідентифікації теплофізичних та механічних властивостей прямокутних пластинок. Наведено їх класифікацію та постанови. Також у даній статті розглядаються питання термопружності плит з пористих матеріалів.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние параметров теплоотвода на деформирование резонатора лазерного гироскопа
    (НТУ "ХПИ", 2009) Погорелов, Сергей Юрьевич; Счастливец, Кирилл Юрьевич; Марусенко, Светлана Ивановна
    Точність роботи кільцевого лазерного гіроскопа залежить від параметрів температурного поля. У запропонованій роботі досліджено вплив параметрів теплопровідності на деформування призми резонатора лазерного гіроскопа під впливом температурного поля, що змінюється, та стискаючого зусилля, зокрема на величину кутів повороту нормалей до граней резонатора.
  • Ескіз
    Документ
    Наближений метод розрахунку власних коливань циліндрів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Пархоменко, Л. О.
    Розглянуто задачу теорії пружності про дослідження власних радіальних коливань пружного циліндра скінченної довжини. Розв’язання задачі пропонується здійснювати сумісним застосуванням методу R-функцій і варіаційного, при цьому вихідна задача зводиться до алгебраїчної задачі на власні значення. Використання методу R-функцій дозволяє розглядати циліндри складної геометричної форми. Наведено чисельні результати розрахунку власних значень і власних форм в задачі про коливання кругового пружного циліндра скінченної довжини.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование критических скоростей валопроводов многомашинных агрегатов в процессе эксплуатации
    (НТУ "ХПИ", 2009) Остерник, Э. С.
    Виконано натурні вібродослідження та розроблено математичну модель динаміки критичних швидкостей ncr ротора турбогенератора в процесі експлуатації. Запропоновано своєчасні заходи, що перешкоджають небезпечному наближенню ncr до робочої частоти обертання ротора турбогенератора.