Вісник № 45

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 30
  • Документ
    Способы снижения удельных затрат энергии на электрогидроимпульсное измельчение порошковых материалов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Виноградов, Б. В.; Федин, Д. А.
    Надано критичний аналіз способам зменшення питомих витрат енергії на тонке подрібнення матеріалів з використанням ефекту Юткіна. Визначено перспективні напрямки розвитку електрогідроімпульсної техніки для подрібнення. Приведено математичну модель імпульсного електричного розряду у обмеженому об'ємі рідини у акустичному наближенні.
  • Документ
    Массы для клинкерного кирпича на основе сырьевых материалов Донецкого бассейна
    (НТУ "ХПИ", 2009) Цыбулько, Э. С.; Коледа, В. В.; Алексеев, Е. В.; Михайлюта, Е. С.
    У роботі наведені результати досліджень легкоплавких глин Зимогор’ївського родовища, а також інших компонентів Донецького басейну. Установлено, що більшість із них є придатними як основна сировина для одержання клінкерної цегли. Однак для одержання керамічних матеріалів з високими фізико-керамічними характеристиками, потрібно їхнє усереднення в межах кожної групи й більш глибока механічна переробка отриманих сумішей. Визначено склади й режими термообробки досвідчених мас, які після випалу при 1140°С дозволяють одержувати вироби з водопоглинання 2,2-5,0% та міцністю при стиску 520-680 кг/см².
  • Документ
    Исследование продуктов гидратации барийсодержащего портландцемента
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2009) Тараненкова, Виктория Витальевна; Шепель, Т. В.; Савченко, В. А.
    У статті наведено результати досліджень фазового складу продуктів гідратації потрійної сполуки Bа₅Са₃Si₄O₁₆ та барійвмісного портландцементу на її основі із залученням рентгенофазового та диференціально-термічного методів аналізу. Розраховано енергію активації процесів дегідратації гідросилікату барію ВаО·SiO₂·H₂O (II) та дисоціації гідроксиду барію.
  • Документ
    Исследования измельчения строительных материалов в центробежной дробилке
    (НТУ "ХПИ", 2009) Сокур, Н. И.; Сокур, И. Н.; Сокур, Л. М.
    Приведені результати досліджень подрібнення різних будівельних матеріалів в відцентрованих дробарках. Показано, що в дробарках ЦД-10 можна ефективно подрібнювати кварцити, вапняки, клінкерi отримувати подрібнений матеріал різної крупності в залежності від частоти обертів робочого органу дробарки.
  • Документ
    Аналитическое определение сепарационных характеристик разделительных аппаратов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Шутов, В. Ю.
    Запропоновано методику вибору параметрів конструкції пристроїв мокрої магнітної сепарації відповідно до реальних технологічних процесів.
  • Документ
    Возможности реализации механохимических явлений в производстве строительных силикатных композитов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Шинкевич, Е. С.; Луцкин, Е. С.; Бондаренко, Г. Г.; Доценко, Ю. В.
    Традиційно термічна активація компонентів силікатобетонної суміші здійснюється в автоклавах, де в умовах підвищеної температури і тиску відбувається гідротермальний синтез гідросилікатів кальцію. На основі експериментально-теоретичних досліджень обґрунтована можливість отримання силікатних матеріалів неавтоклавного тверднення методом литтєвого формування силікатобетонних механохімічно активованих сумішей.
  • Документ
    Високоміцні шлаколужні в’яжучі матеріали, затворені рідким склом
    (НТУ "ХПІ", 2009) Шабанова, Галина Миколаївна; Марков, Д. Ю.; Корогодська, Алла Миколаївна; Набока, О. С.; Гапонова, Олена Олександрівна
    У статті наведені результати отримання високоміцних в’яжучих матеріалів на основі доменного гранульованого шлаку ВАТ "АМК" та рідкого скла. Досліджено доменний гранульований шлак, розроблено оптимальний склад, визначено його основні фізико-механічні характеристики. Досліджено процеси, що протікають при затворенні в’яжучого матеріалу оптимального складу рідким склом та встановлено основні фази, що при цьому утворюються.
  • Документ
    Утилизация отходов водоподготовки ТЭЦ для производства защитных лакокрасочных покрытий
    (НТУ "ХПИ", 2009) Руссу, И. В.; Горбатюк, А. П.; Колесник, И. П.
    Розглянуто можливості утилізації відходів хімводопідготовки та водопом’якшення ТЕЦ. Запропоновано технологію отримання із них мінерального порошку. Наведено властивості мінерального порошку із цих відходів, властивості лакокрасочних матеріалів та покриттів на основі епоксидної смоли ЕД-20 з його використанням в якості наповнювача.
  • Документ
    Особенности получения сухих готовых смесей типа "Premix" для шликерного эмалирования
    (НТУ "ХПИ", 2009) Покроева, Я. А.; Брагина, Людмила Лазаревна; Воронов, Геннадий Константинович; Шалыгина, Оксана Владимировна; Саввова, Оксана Викторовна
    В статті розглянути особливості отримання сухих готових сумішей типу "Premix" для шлікерного емалювання сталевих виробів з маловуглецевих сталей. Досліджено вплив дефлокулюючої добавки – ксантанової камеді на технологічні та реологічні властивості шлікерів, а також на якість покриття.
  • Документ
    Расчет зон изменения параметров вибрации при тонком измельчении
    (НТУ "ХПИ", 2009) Орлова, Н. Д.
    У статті викладені результати теоретичних і практичних досліджень з проблем тонкого вібраційного подрібнення матеріалів.
  • Документ
    Определение условий начального защемления частицы горной массы в конусной внутривалковой мельнице
    (НТУ "ХПИ", 2009) Надутый, В. П.; Остапенко, В. А.; Сухарев, В. В.
    У статті наведено приклад розрахунку мінімальної відстані між точками защемлення частинки гірської маси валками внутрішньовалкового конусного млина.
  • Документ
    Застосування електрогідравлічного ефекту для інтенсифікації процесу активації водно-вапняної суспензії в буряко-цукровому виробництві
    (НТУ "ХПІ", 2009) Маринін, А. І.
    В статті показано застосування електрогідравлічного ефекту для інтенсифікації процесу активації водно-вапняної суспензії що застосовується в буряко-цукровому виробництві для очищення дифузійного соку. Отримані результати свідчать про перспективність цього способу як способу активації водно-вапняної суспензії за рахунок подрібнюючої дії на оброблюваний об’єкт.
  • Документ
    К вопросу обезвреживания в условиях аэрозольного катализа органических соединений различных классов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Кутакова, Д. А.; Саранча, Н. М.; Ильенко, И. Б.; Тюльпинов, Д. А.
    Відомо, що відходи підрозділяються на 5 класів небезпеки. Відходи хімічних виробництв ставляться до першого з двох класів небезпеки – високо й надзвичайно небезпечні суміші, як правило, органічних сполук. Небезпека відходів визначається їхніми фізико-хімічними властивостями, а також умовами їхнього зберігання, або розміщення в навколишнім середовищі.
  • Документ
    Математическое моделирование процесса осаждения железорудной пульпы при направленном движении в дешламаторе
    (НТУ "ХПИ", 2009) Кривенко, А. Ю.
    У статті дані результати математичного моделювання для прогнозування переміщення дрібнодисперсних часток під дією сил гравітації в гідравлічних апаратах, що класифікують. Визначено основні розрахункові залежності для отримання якісних і кількісних показників збагачувального процесу при поділі залізорудної пульпи, тверда фаза якої представлена частками з різною щільністю у вузькому діапазоні параметрів гранулометричного складу.
  • Документ
    Использование метода Монте-Карло для поиска составов самоуплотняющегося бетона
    (НТУ "ХПИ", 2009) Коваль, С.; Циак, М.; Ситарски, М.
    Для пошуку оптимальних складів бетонів, що самоущільнюються (SCC), запропонована методика, яка заснована на генеруванні випадкових оцінок властивостей методом Монте-Карло з виключенням у процесі ітерації складів, що не задовольняють заданим критеріям якості.
  • Документ
    Взаимодействие и свойства фаз в системе CeO₂ – Gd₂O₃ при 1500°С
    (НТУ "ХПИ", 2009) Корниенко, О. А.
    Впервые изучены фазовые равновесия в системе CeO₂ – Gd₂O₃ при температуре 1500°С во всем интервале концентраций. Новых фаз в системе обнаружено не было. В системе существуют области твердых растворов на основе моноклинной (В), кубических (С и F) модификаций оксидов редкоземельных элементов.
  • Документ
    Математична модель тепловологісної обробки бетонних виробів з використанням аеродинамічного нагріву
    (НТУ "ХПІ", 2009) Колісник, О. П.
    Виконано планування багатофакторного експерименту визначення величини міцності бетонних виробів отриманих в результаті технологічного процесу тепловологісної обробки в пропарювальній камері з аеродинамічним нагрівачем роторного типу. Отримано математичну модель процесу тепловологісної обробки бетонних виробів.
  • Документ
    К вопросу о накоплении глагольных конкретизаций для проектирования технических устройств
    (НТУ "ХПИ", 2009) Ивахненко, Игорь Александрович; Ивахненко, Татьяна Никитична
    У роботі розглядаються питання, що визначають можливість нагромадження дієслівних конкретизацій і використання їх для проектування технічних пристроїв. Робота є продовженням раніше опублікованої авторами роботи.
  • Документ
    Прогнозирование светопропускания модифицированных стекол
    (НТУ "ХПИ", 2009) Доронина, Вера Афанасьевна; Сытник, Римма Дмитриевна; Доронин, Е. В.
    На основі методів математичної статистики розглянуті питання прогнозування світлопропускання стекол з модифікованою поверхнею. Встановлено, що на світлопропускання цих стекол значний вплив оказує не вміст в ПУР K₂O, Li₂O, SiO₂, а співвідношення Li₂O/SiO₂.
  • Документ
    Получение строительных песков из отсевов дробления щебня
    (НТУ "ХПИ", 2009) Биленко, Л. Ф.; Пыжик, Т. Ф.; Панарин, С. Н.
    В статье показана актуальность проведения работ по получению строительных песков из отсевов дробления щебня, являющихся фактически отходами производства. Разработан способ получения песков, основанный на разделении отсевов всего на четыре фракции: 0-0,16 мм; 0,16-2,5; 2,5-5,0 мм и крупнее 5 мм. Фракция 2,5-5 мм (или ее часть) додрабливается до крупности менее 2,5 мм и объединяется с фракцией 0,16-2,5 мм. Получаются пески, отвечающие требованиям по гранулометрическому составу пескам для строительных работ. Все фракции находят применение в строительстве. Обеспечивается безотходное производство, повышается рентабельность переработки скальных пород на щебень.