Вісник № 46

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 22
  • Документ
    Микробная деградация полиуретана
    (НТУ "ХПИ", 2009) Зачиняев, Я. В.; Анищенко, А. А.; Мирошниченко, И. И.; Зачиняева, А. В.
    Біодеградація поліуретанів у грунті проходить під дією мікроорганізмів, які здібні в процесі життєдіяльності розкладатись, або засвоювати в своїй біомасі фрагменти полімерних ланцюгів. Ефективність такого процесу залежить як від властивостей самого полімеру, так і від видового складу мікробіоти та її життєвої здібності, а також від властивостей самого грунту. Вивчення процесу розкладання двох зразків поліуретану в грунтах показали, що повної біодеградації полімеру не виникає, незалежно від хімічного складу грунтів. Поліуретан трьохмірної будови підданий поверхневій біодекструкції, яка не приводить до змін хімічної структури полімеру. Біодекструкція зразка полімеру поліуретану лінійної будови проходить в поверхневому шарі, як і в об’ємі і супроводжується розкладанням гідролітично не стійких зв’язків в полімері.
  • Документ
    Структурированные липиды в современном питании
    (НТУ "ХПИ", 2009) Юрьева, Марина Сергеевна
    В статті виконано аналіз сучасного стану проблеми структурування триацилгліцеринів. Розглянуто структуру та властивості різноманітних замінників жиру, а також їх вплив на організм людини. Також розглінуто нові продукти-жирозамінники Salatrim та Olestra і можливості їхнього застосування у виробництві продуктів харчування. Визначена доцільність застосування ферментів при структуруванні триацилгліцеринів.
  • Документ
    Теплостойкий наполнитель "Премикс" – физические и дисперсные характеристики
    (НТУ "ХПИ", 2009) Уберман, В. И.; Васюков, А. Е.; Полосухина, Л. А.; Карташев, В. В.; Касимов, А. М.; Александров, А. Н.; Васьковец, Людмила Антоновна
    Досліджується належність до відходів "теплостійкого наповнювача «Премікс»" (ТНП), імпортованого в Україну з Угорщини у 1995 – 2005 рр. як матеріал для виготовлення гальмових колодок. У 10 місцях тимчасового зберігання в Закарпатської області розташовано 1448 т незапитаного ТНП. Визначається радіоактивність, органолептичні, вагові, дисперсні (гранулометричні) та морфометричні характеристики ТНП. За насипною густиною та за дисперсними показниками ТНП має різні джерела технологічного походження і в середньому не відповідає вимогам ТУ, тому маса ТНП в цілому не може належати до задекларованого матеріалу. Застосовані методи дослідження рекомендується використовувати у комплексній експертизі ймовірного походження подібних речовин.
  • Документ
    Изучение кинетики и механизма окисления пиридинов соединениями CrVI в серной кислоте
    (НТУ "ХПИ", 2009) Тюпало, Н. Ф.; Бондарь, В. В.; Шаповалова, И. Н.; Семенюк, Т. Н.
    В роботі вперше ізотопним методом проведені кінетичні дослідження окислення сполук піридину та їх дейтерозаміщених хромовим ангідридом. Запропонований механізм окислення метильної групи і піридинового ядра, який включає швидку нуклеофільну атаку окислювача з наступним повільним відривом гідрид-иону в перехідному стані та двохелектронним відновленням CrVI в СrIV.
  • Документ
    Влияние природного солесодержания воды на возможность её электрохимического обеззараживания
    (НТУ "ХПИ", 2009) Тульский, Геннадий Георгиевич; Смирнов, А. А; Диаб, Хассан Мусса
    Досліджено електрохімічний синтез водного розчину гіпохлориту натрію при електролізі розчинів хлориду натрію з низькою концентрацією. Встановлені граничні густини струму в залежності від концентрації хлориду натрію та температури електролізу. Запропоновано конструкція електродного блоку для проточної ячейки знезаражування води, яка дозволяє мінімізувати омічні втрати напруги та турбулізувати потік рідини.
  • Документ
    Переробка відпрацьованих поліграфічних плівок, що містять срібло
    (НТУ "ХПІ", 2009) Смірнова, Ольга Леонідівна; Глушкова, М. О.
    У статті розглянута будова та специфіка поліграфічних плівок та методи регенераціі срібла. Запропонована технологія вилучення срібла з відпрацьованих поліграфічних плівок дозволяє отримати срібний порошок, а також дає можливість повторного його використання в гальванічних виробництвах. На основі даної технології розроблено розчин для контактного сріблення.
  • Документ
    Утворення конверсійного покриття на цинку у розчинах таніну
    (НТУ "ХПІ", 2009) Скнар, Ю. Є.
    Запропоновано схему утворення конверсійного покриття на цинку у розчинах таніну та визначено склад одержуваної плівки, яка складається із сполук таніну з цинком та гідроксиду цинку.
  • Документ
    Електрохімічний механізм виникнення ускладнень при бурінні свердловин на нафту та газ
    (НТУ "ХПІ", 2009) Шевченко, Р. О.; Сахненко, Микола Дмитрович
    Рассмотрено влияние электрохимических процессов на возможность сальникообразования при бурении нефтегазовых скважин. Показана принципиальная возможность тестирования буровых растворов на прихватоопасность. Разработана методика устранения сальников на поверхности буровых труб.
  • Документ
    Особливості кристалізації безборних апатитових покривних емалей
    (НТУ "ХПІ", 2009) Саввова, Оксана Вікторівна; Бабіч, Олена Вікторівна; Ворожбіян, Роман Михайлович
    В статті досліджено особливості кристалізації безборних апатитових покривних емалей. Визначено, що для забезпечення високих експлуатаційних характеристик склоемалевих покриттів необхідною умовою є забезпечення дрібнодисперсної кристалізації фосфатів кальцію при співвідношенні СаО / Р₂О₅ = 1 та вмісті TiО₂ 7 мас. %.
  • Документ
    Вплив природи охолоджувальних сумішей на мікротвердість вторинної вольфрамвмісної сировини
    (НТУ "ХПІ", 2009) Резніченко, Вячеслав Володимирович; Бутенко, Анатолій Миколайович; Лобойко, Олексій Якович; Маркова, Наталя Борисівна
    У статті наведено результати досліджень щодо впливу природи охолоджувальних сумішей на мікротвердість вторинної вольфрамвмісної сировини. Визначено оптимальний склад охолоджувальної суміші для зниження міцності відпрацьованих вольфрамвмісних сплавів. Експериментально встановлено, що здібність її до подрібнення покращується завдяки циклу термообробки 700 ºС – (-50 ºС) із використанням охолоджувальної суміші на основі.
  • Документ
    Исследование защитного действия ингибиторной композиции систем охлаждения дизельных двигателей внутреннего сгорания
    (НТУ "ХПИ", 2009) Проскурин, Николай Николаевич; Ведь, Марина Витальевна; Сахненко, Николай Дмитриевич; Шепеленко, Александр Сергеевич
    Дослiджено корозiйну поведiнку конструкційних матеріалів систем охолодження у фоновому розчинi та в присутності iнгiбiторної композицii, до складу якої не входять токсичні компоненти. Результати вольтамперометричних та довгострокових лабораторних випробувань, та разрахунки коефіцієнту захисту довели високу ефективність інгібіторної композиції.
  • Документ
    Біфункціональний каталізатор одержання диметилового ефіру із синтез-газу. Оптимальний хімічний склад
    (НТУ "ХПІ", 2009) Овсієнко, О. Л.; Губанова, Н. В.
    Проведені порівняльні дослідження експериментальних мідь-цинк-алюмінієвих зразків біфункціонального каталізатора синтезу ДМЕ, що відрізняються хімічним складом метанолутворюючого компонента. Показано, що збільшення вмісту алюмінію в метанолутворюючій частині каталізатора підвищує ступінь конверсії оксиду вуглецю у ДМЕ і сприяє структурній стабілізації каталізатора.
  • Документ
    Розрахунок швидкостей перерозподілу фаз у дифузійних силіцидних покриттях при їхній експлуатації в повітрі
    (НТУ "ХПІ", 2009) Литовченко, С. В.
    Наведено розв’язання узагальненої задачі про формування багатошарових дифузійних силіцидних покриттів. Наведені результати розрахунку координат міжфазних границь та швидкості переміщення цих границь.
  • Документ
    Аналітичне моделювання процесу руху матеріалу в барабанно-валковому активаторі безперервної дії
    (НТУ "ХПІ", 2009) Крот, О. Ю.
    Для барабанно-валкових машин з ножем, що зрізає матеріал з внутрішньої поверхні барабана у верхній його частині, здійснене аналітичне моделювання процесу руху зрізаного матеріалу, визначення місця встановлення і форми пластин напрямного пристрою для пересування матеріалу; моделювання зв’язку між продуктивністю машини та її параметрами і характеристиками матеріалу.
  • Документ
    Изучение минералогического и радионуклидного составов отвальной горелой угольной породы
    (НТУ "ХПИ", 2009) Хоботова, Э. Б.; Уханёва, М. И.; Соколова, А. В.
    Досліджено мінералогічний та радіонуклідний склад гранулометричних фракцій відвальної вугільної породи. Визначено морфологічні особливості поверхні часток різних фракцій породи. Показано наявність гідравлічної та адсорбційної активності відвальної породи і можливість використання досліджених відходів в якості активного мінерального компонента будівельних матеріалів.
  • Документ
    Вплив одноатомних однозарядних іонів на фізико-хімічні властивості поліаніліну
    (НТУ "ХПІ", 2009) Каташинський, А. С.; Лихницький, К. В.; Барсуков, В. З.; Хоменко, В. Г.
    В статті параметричним квантовохімічним методом МО ЛКАО в наближенні РМЗ виконано розрахунок рівноважних значень геометричних параметрів і розподіл електронної густини в молекулярних кластерах, що моделюють повністю окислену та доповані форми поліаніліну (ПАНІ). Показано, що основний вклад в підвищення електропровідності допованої форми ПАНІ вносять електрони дестабилізованих валентних оболонок 4-х координованих катіонів азоту та аніон - допантів. Встановлено механізм електропровідності та набухання відновленої фази поліаніліну.
  • Документ
    Вдосконалення процесу газофазного окиснення алмазографітової суміші у виробництві синтетичних алмазів
    (НТУ "ХПІ", 2009) Гринь, Григорій Іванович; Козуб, П. А.; Синицька, Г. М.; Довбій, Т. А.; Ткачук, Н. М.
    Проведено дослідно-промислові випробування роботи реактору газофазного окиснення алмазографітової суміші. Досліджено температурні та гідродинамічні параметри роботи реакторів, що мають різні конструктивні ознаки. Обрано конструкцію реактора, що дозволяє здійснювати розділення алмазографітової суміші з оптимальними витратами реактивів, повітря та енергоресурсів.
  • Документ
    Влияние низкотемпературного хранения на химический состав плодов абрикоса
    (НТУ "ХПИ", 2009) Глушко, Г. И.; Чумак, О. П.; Марков, К. В.
    В статті наводяться результати досліджень впливу низьких температур на хімічний склад абрікосів. Плоди абрикосів мають високі харчові властивості, тому важливою є проблема довготривалого зберігання. Розраховано математичну модель прогнозування вмісту речовин впродовж терміну зберігання. Показано, що на склад впливає початкова концентрація речовин і термін зберігання.
  • Документ
    Аналитическое исследование процесса виброгрохочения дисперсних материалов
    (НТУ "ХПИ", 2009) Емельяненко, Н. Г.; Балера, Н. Д.; Гордиенко, А. Т.; Саенко, Л. В.
    У статті наведені результати аналітичного дослідження процесу класифікації дисперсних матеріалів на вібраційних грохотах, що дозволяють удосконалити методику розрахунку вібраційного грохоту шляхом комплексного вв'язування характеристик просіваємого матеріалу, що, і параметрів вібраційного процесу. Отримані залежності дозволяють розраховувати більше раціональні параметри вібраційних грохотів.
  • Документ
    Тенденції розвитку та проблеми виноробства в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2009) Чумак, О. П.; Федорченко, О. В.
    Проведено аналіз стану ринку та економічних проблем виноробства.