Вісник № 09

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 17 з 17
  • Документ
    Моделирование диффузионных напряжений, наведенных психоактивными веществами, в кровеносных сосудах биомеханической системы
    (НТУ "ХПИ", 2008) Золочевский, Александр Алексеевич; Гончарова, Г. В.; Минко, А. И.; Шалашова, И. В.
    Теоретичні та числові дослідження даної роботи пов’язані з урахуванням впливу явища переносу психоактивної речовини та дифузійного укорочення кров’яних судин в розрахунках залежних від часу розподілень напружень, наведених психоактивною речовиною, в кров’яних судинах. Розглянута біомеханічна модель з шістьма параметрами. Проаналізовані отримані числові результати.
  • Документ
    Моделирование деградации сцинтилляционных детекторов
    (НТУ "ХПИ", 2008) Золочевский, Александр Алексеевич; Гончарова, Г. В.; Бороденко, Ю. А.; Козьмин, Ю. С.
    У статті описані дослідження взаємозв'язку між характеристиками сцинтиляційних матеріалів, такими як структура, склад та дефекти мікроструктури, та властивостями матеріалів, пов'язаними з дифузійними процесами та деформуванням, а також дослідження впливу характеристик матеріалів, градієнтів температури, кисню та вологи, випромінювання та повзучості на деградацію та зниження терміну експлуатації сцинтиляційних детекторів. Також в роботі буде описано, як характеристики матеріалу, дифузійні процеси, температурні градієнти, випромінювання та повзучість, а також зростання пошкоджуваності внаслідок повзучості, що супроводжується мікроструктурними змінами в детекторах через деякий час, можуть бути керованими, використовуючи аналіз напруженого стану. Це дозволить знизити деградацію та оптимізувати конструкцію, а також підвищити час експлуатації сцинтиляційних детекторів.
  • Документ
    Проблемы синтеза механизмов
    (НТУ "ХПИ", 2008) Зинченко, Елена Ивановна; Кротенко, Галина Анатольевна; Храмцова, Ирина Яковлевна
    У статті розкриті проблеми синтезу механізмів за період з 1930 року і по сьогоднішній час. Наведено бібліографію існуючих методів, груп і напрямків синтезу механізмів, зроблені висновки. Показані переваги та недоліки методів синтезу шарнірно-важільних механізмів. Розглянуто проблеми синтезу механізмів з вистоями, а також механізмів високих класів.
  • Документ
    Методы и модели для исследования контактного взаимодействия шарового поршня с беговой дорожкой в радиальной гидропередаче
    (НТУ "ХПИ", 2008) Ткачук, Н. Н.
    У роботі досліджені питання моделювання контактної взаємодії кульового поршня з біговою доріжкою в радіальній гідропередачі. Обґрунтовано застосування трьох методів аналізу напружено-деформованого стану елементів цього класу машин.
  • Документ
    Численное решение тестовых термоупругих контактных задач для элементов пресс-форм
    (НТУ "ХПИ", 2008) Ткачук, А. Н.
    В роботі приведені результати дослідження термопружньої контактної взаємодії елементів прес-форм для литва під тиском з урахуванням фазових перетворень у виливку. Запропоновано чисельну реалізацію раніше розробленої математичної моделі фізико-механічних процесів, що мають місце під час литва деталей у прес-формах.
  • Документ
    Сборка шатунно-поршневой группы двигателей внутреннего сгорания
    (НТУ "ХПИ", 2008) Святуха, А. А.; Подоляк, О. С.
    В роботі запропонована конструкція напівавтомата, розробленого в Українській інженерно-педагогічній академії, за допомогою якого можливо підвищити якість і продуктивність з’єднань з натягом шатунно-поршневої групи двигунів внутрішнього згоряння.
  • Документ
    Напряженно-деформированное состояние макета механизма наклона плавильной печи: модели, алгоритмы, результаты
    (НТУ "ХПИ", 2008) Полищук, Тарас Викторович
    У статті запропонована методика параметричного розрахунку макета механізму нахилу плавильної печі у складі автоматизованої лінії крупного вагонного литва. Отримані раціональні параметри, що забезпечують оптимальне напруження в конструкції та мінімальний контактний тиск на поверхні перекачування механізму нахилу ливарної печі по опорній поверхні. Як результати, наведені картини напружено-деформованого стану та графіки залежностей величин напружень, переміщень та контактного тиску від геометричних параметрів.
  • Документ
    Синтез планетарных механизмов АА и II со связанными и несвязанными колесами с учетом углов зацепления
    (НТУ "ХПИ", 2008) Кавецкий, Сергей Николаевич; Гереш, Т. В.
    У статті показана можливість синтезу планетарних механізмів АА, ІІ з незв'язаними колесами і ĀĀ, ĪĪ із зв'язаними колесами. Розглянуто синтез планетарних механізмів АА, ІІ і ĀĀ, ĪĪ з урахуванням можливих значень кутів зачеплення на етапі проектування. Отримані генеральні рівняння, що враховують параметри геометричного розрахунку зубчастих пар що входять до складу механізму.
  • Документ
    Проблема обеспечения долговечности, работоспособности и нагрузочной способности мостовых перегружателей
    (НТУ "ХПИ", 2008) Гусев, Ю. Б.
    У статті запропоновано загальний підхід до забезпечення довговічності, працездатності та збереження навантажувальної здатності мостових перевантажувачів. Розвинено стосовно них варіант методу узагальненого параметричного опису.
  • Документ
    К вопросу об оптимальном синтезе элементов мостовых перегружателей
    (НТУ "ХПИ", 2008) Гусев, Ю. Б.; Танченко, Андрей Юрьевич
    У статті реалізовано методику комплексного дослідження та синтезу елементів конструкції мостових перевантажувачів, запропоновану авторами. На основі узагальненого параметричного опису конструкції проведено дослідження впливу структури та параметрів верхньої будови крана на його міцність та загальну масу. Виконана оптимізація конструкції. Проведені верифікаційні розрахунки напружено-деформованого стану з використанням числових моделей, побудованих в програмних комплексах ANSYS та Ліра.
  • Документ
    Исследование динамического поведения и напряженно-деформированного состояния в элементах выбивной машины при динамических быстроизменяющихся процессах
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2008) Грабовский, Андрей Владимирович; Барчан, Евгений Николаевич
    У статті наведені результати дослідження виходу вибивної машини на робочий режим. Робочий режим конструкції є зарезонансним, тому при розгоні і зупинці машина повинна перейти через збуджувальну резонансну частоту. Також приведені результати дослідження для фрагментів вибивної машини на перехідний динамічний аналіз при повному циклі навантаження.
  • Документ
    Вісінесиметричний стиск циліндричної оболонки
    (НТУ "ХПІ", 2008) Фідровська, Н. М.
    У статті вирішується задача визначення прогину стінки циліндричної оболонки канатного барабана, який навантажений асиметрично, з використанням рівняння Ейлера для варіаційної задачі.
  • Документ
    Страховочное приспособление для аппарата электрошлаковой сварки, применяемого в машиностроении
    (НТУ "ХПИ", 2008) Диордийчук, В. В.
    У статті приведений аналіз різних конструкцій апаратів, що вживаються для електрошлакової зварки на машинобудівному підприємстві. Розглянуті конструкції цих апаратів. Зроблений аналіз недоліків конструкцій апаратів за ступенем надійності їхньої роботи при зварці. Детально описана конструкція страхувального пристосування, що збільшує надійність апарату типа АШ-115М.
  • Документ
    Теоретические основы проектирования механизма наклона плавильной печи
    (НТУ "ХПИ", 2008) Чепурной, А. Д.; Полищук, Т. В.; Ткачук, Николай Анатольевич
    У статті представлені загальні теоретичні основи для розв’язання задачі оптимального проектування механізму нахилу плавильної печі. Задача передбачає розгляд комплексу критеріїв та обмежень, аналіз процесів та станів, визначення значущих факторів, формування простору узагальнених параметрів. Запропоновано узагальнений багатоетапний алгоритм визначення раціональних конструктивних схем, структури силових елементів та їхніх параметрів.
  • Документ
    Особенности работы машины срезки излишек смеси в составе автоматизированной формовочной линии крупного вагонного литья
    (НТУ "ХПИ", 2008) Артемов, И. В.
    У статті проведений аналіз роботи машини, що зрізає надлишок суміші у складі автоматизованої формувальної лінії крупного вагонного литва. Розглянуті технічні вимоги щодо створення оптимальної конструкції цих машин з урахуванням конструктивних параметрів форм, що виготовляються, і технологічних режимів роботи лінії. Запропонований підхід для організації наукових досліджень і обґрунтування вибору конструктивних схем устаткування на основі узагальненого параметричного опису складних механічних систем.
  • Документ
    Применение методов компьютерно-интегрированного ресурсного проектирования к литым деталям ДВС по критерию эксплуатационных характеристик на примере колеса турбины турбокомпрессора
    (НТУ "ХПИ", 2008) Акимов, Олег Викторович; Солошенко, В. А.; Марченко, Андрей Петрович; Петросянц, В. А.
    Розглядаються проблеми впливу технологічних відхилень на міцнісні та динамічні характеристики турбокомпресора. Знайдена щільність розподілу перевантаження для системи з 11 лезами і дисперсією для "параметра розладу" 0.5-3.0 під дією 5-ї, 6-ї збуджуючих гармонік. Розглядається деформація воскової моделі турбіни при охолоджуванні (третя стадія виробництва). Таке пошкодження приводить до скорочення нахилу лез в зовнішньому діаметрі біля отвору турбіни до 4±0.5 градусів. Виконаний перехідний тепловий і термопружній аналіз для одного сектора моделі з використанням методу скінченних елементів. Сформульована і розв’язана зворотна задача отримання заданого кінцевого профілю леза турбіни.
  • Документ
    Моделирование напряжений в шейном отделе позвоночника с ортезом
    (НТУ "ХПИ", 2008) Веретельник, Олег Викторович
    У роботі пропонується дослідження методом скінчених елементів механічної поведінки шийного відділу хребта з використанням програм CAD і даних експериментальних досліджень елементів біомеханічних систем у ортезуванні. Виконано аналіз напружень для біомеханічних систем та ортеза, що знаходиться у клінічному використанні.