Вісник № 11

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 17 з 17
  • Документ
    Эксплуатационная теория эволюции общества
    (НТУ "ХПИ", 2008) Тоцкая, Е. Н.; Тоцкий, Н. Г.
    Согласно эксплуатационной теории эволюции общества, эксплуатация состоит из дикой и цивилизованной. На начальной стадии развития общества эксплуатация способствует ускорению прогресса. Демократический капитализм наступает после ликвидации коррупции и прихода к власти неподкупных представителей народа. Общество при демократическом капитализме выходит из застойного состояния и начинает полностью работать на себя, а не на увеличение денег, находящихся на счетах у элитной буржуазии. После ликвидации цивилизованной эксплуатации, возможен социалистический строй, а дикая эксплуатация стремится к нулю.
  • Документ
    Співвідношення суспільства і людини в контексті суспільної психології Степана Балея
    (НТУ "ХПІ", 2008) Малецький, В. Г.
    Досліджуючи соціально-філософські погляди С. Балея, автор статті аналізує підхід ученого до проблеми співвідношення суспільства і людини в контексті суспільної психології, етапи становлення якої, в якості окремої галузі знань, він відобразив у своїй фундаментальній праці.
  • Документ
    Учебная мотивация абитуриентов НТУ "ХПИ": материалы социологического исследования
    (НТУ "ХПИ", 2008) Масалов, А. Г.
    Исследования, проведенные социологической лабораторией НТУ "ХПИ" в 2000 - 2007 годах, обусловлены необходимостью установления обратной связи между студентом и вузом, а так же проблемной ситуацией, сложившейся вследствие существующих противоречий между жизненными и профессиональными планами абитуриентов и недостаточной подготовкой молодёжи к осознанному и обоснованному выбору профессии. В данной статье представлены некоторые данные социологических исследований, отражающие мотивы получения абитуриентами высшего образования, выбора вуза и специальности.
  • Документ
    Актуальність формування громадянськості в Україні
    (НТУ "ХПІ", 2008) Шапаренко, О. В.
    В статті розглядається актуальність формування громадянськості в Україні на сучасному етапі, яка зумовлена загальнозначущими та її національно специфічними факторами. Автор пов’язує формування громадянськості із розбудовою в Україні відкритого громадянського суспільства. В статті відмічається, що актуальність філософського дослідження проблем формування громадянськості обумовлена й затребуваністю розвитку філософії як такої, розробки категорій, понять, ідей та концепцій, що здатні створити нове соціально-філософське бачення соціальної реальності.
  • Документ
    Особливості військової діяльності: деякі філософські аспекти аналізу
    (НТУ "ХПІ", 2008) Гончаренко, О. Л.
    Стаття присвячена одному з найважливіших понять у сфері військового будівництва – військовій діяльності. Показано, що характер прояву особливостей детермінований способом комплектування армії. Запропоновано деякі рекомендації щодо удосконалення Збройних Сил України.
  • Документ
    Формальная онтология и аналитическая философия: проблема взаимосвязи
    (НТУ "ХПИ", 2008) Добровольская, Е. В.
    В статье рассмотрены философские основания одного из направлений компьютерных наук – онтологического инжиниринга, в рамках которого разрабатываются формальные онтологии; выявлены глубинные взаимосвязи между аналитической философией первой половины – середины ХХ в. и формальной онтологией.
  • Документ
    Древнее представление гармонии сфер и современные физические теории струн
    (НТУ "ХПИ", 2008) Владленова, Илиана Викторовна
    В статье анализируется проблема преемствования знания. В качестве обоснования проводится компаративный анализ древних представлений о математической архитектонике космоса с современными физическими теориями струн. Доказывается влияние на построение концепций особенности психологического восприятия окружающего мира человеком.
  • Документ
    Понятие и феномен виртуальности в современной философии
    (НТУ "ХПИ", 2008) Смоляга, Марина Витальевна; Старикова, Г. Г.
    В статье анализируется становление междисциплинарной структуры современной науки, в частности, важное место виртуалистики в гуманитарных и естественнонаучных исследованиях. Особое внимание уделено коммуникативной характеристике виртуальных миров человека и ее роли в развитии постнеклассической науки.
  • Документ
    Наукове і художнє пізнання в ХХ столітті: подолання розриву
    (НТУ "ХПІ", 2008) Количева, Т. В.
    В статті розглядається компаративістський аналіз розвитку наукового і художнього пізнання в ХХ ст. Визначається гносеологічна специфіка наукового і художнього пізнання. Робиться висновок про подолання розриву і відчуженості між двома видами пізнання, що є особливо актуальним у зв’язку зі зростанням потреби співвідношення цілей і результатів науково-теоретичного пізнання з етичними і моральними нормами людського існування.
  • Документ
    Социально-философская структура обыденного дискурса как порождающего начала виртуального общения
    (НТУ "ХПИ", 2008) Заборовская, С. В.
    В статье излагается концепция связей на феноменологическом уровне обыденного и виртуального дискурсов. Обосновывается мысль о том, что обыденный дискурс является порождающим началом виртуального дискурса на уровне сознания и речевого воплощения, а обыденное сознание определяет его идеологию как мыслительную структуру. Делаются выводы, что обыденное сознание и обыденный дискурс представляют собой ту методологическую основу осмысления виртуального дискурса, онтологическая ценность которого связана с новыми технологиями общения, что выделяет виртуальный дискурс из общего поля обыденного общения, обусловливая при этом дискурсивные модификации общеязыковых структур и категорий.
  • Документ
    Техніка як спосіб буття сучасної людини
    (НТУ "ХПІ", 2008) Бейлін, М. В.
    В статті аналізується низка філософських концепцій техніки, її еволюція і характерні особливості кожного з періодів розвитку техніки; техніка розглядається у взаємозв’язку з сутністю людини, екзистенціальними і соціальними аспектами її буття.
  • Документ
    Людина як бізнес-фактор в сучасній економічній культурі
    (НТУ "ХПІ", 2008) Разумовський, С. О.
    У статті автор на прикладі готельної індустрії розглядає людину як бізнес-фактор сучасної економічної культури, аналізує залежність економічного розвитку, добробуту від майстерності підбору кадрів і якості обслуговування.
  • Документ
    Політична інституціоналізація соціальної реальності
    (НТУ "ХПІ", 2008) Кузь, О. М.
    В статті досліджується вплив політичного на соціальне в онтологічному та аксіологічному ракурсах. Здійснено висновок про те, що політична інституціалізація соціальної реальності може бути розглянута як розвиток соціально-політичних форм і засобів організації життя соціума, що має на меті – встановлення соціального порядку, який забезпечуватиме стабільні мережі соціальної взаємодії. Соціальні інституції конституюють соціальний порядок як есенцію політичної реальності.
  • Документ
    Феномен свободы в философии
    (НТУ "ХПИ", 2008) Гусев, С. А.
    Философская идея свободы всегда отличалась неопределенностью и многозначностью, начиная с античности и кончая современностью. Показывая это в статье, автор пытается выделить вполне определенные и однозначные положения, которые можно взять за основу решения проблемы свободы в философии. Особое внимание уделяется пониманию свободы на современном этапе развития общества.
  • Документ
    Феномен свободи в онтогенетчному й філогенетичному контекстах
    (НТУ "ХПІ", 2008) Дзьобань, О. П.; Мелякова, Ю. В.
    У статті аналізується феномен свободи з точки зору її філогенетичного й онтогенетичного розвитку. Показано, що на рівні людини свобода проявляється у вигляді системної якості, яка містить у собі особливості фізичної, біологічної й психічної взаємодії людини зі світом та іншими людьми. Доводиться, що ці особливості акумулюють сукупну свободу індивіда через об’єктивування, вписаність механізмів індивідуального реагування в просторово-часову структуру світу.
  • Документ
    Язык и "картина мира"
    (НТУ "ХПИ", 2008) Дольская, Ольга Алексеевна
    В статье сделана попытка проанализировать структурные уровни понятия "картина мира", используя в методологическом плане понятие "языковая модель мира". Показано влияние языка на формирование понятия "картина мира".
  • Документ
    Філософська рефлексія феномену виробничої культури
    (НТУ "ХПІ", 2008) Пономарьов, Олександр Семенович; Артеменко, М. Г.
    З соціально-філософських позицій проаналізовано сутність феномену виробничої культури та її онтологічний статус. Показано історичний характер виробничої культури та розглянуто джерела її генезису й розвитку. Розкрито зміст і структуру поняття виробничої культури, її взаємозв'язків із загальною культурою і розвитком матеріальних і духовних основ життєдіяльності суспільства.