Вісник № 43

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 30
  • Документ
    Побудова деяких геометричних тіл у диметрії
    (НТУ "ХПІ", 2008) Журило, Алла Григорівна
  • Документ
    Валки для виготовлення профілів із травленої заготівки і заготівки з покриттям
    (НТУ "ХПІ", 2008) Юрченко, О. А.; Олійник, Г. В.
    Досліджено стійкість валків для виготовлення гнутих профілів з матеріалів, схильних до налипання на інструмент. Показано, що найбільш високу стійкість мають валки з литої графітизованої сталі. Встановлено оптимальний хімічний склад даної сталі.
  • Документ
    Чёрный предел. Часть 1. Теория относительности. Новый взгляд
    (НТУ "ХПИ", 2008) Яловенко, С. Н.
  • Документ
    Выбор материала при проектировании литьевой формы
    (НТУ "ХПИ", 2008) Второв, Е. П.; Сотник, С. В.; Бойко, Е. А.
    Рассмотрены вопросы, связанные с конструированием литьевых форм; выбор материала для изготовления ЛФ с учетом особенностей изготавливаемого изделия и т. п.; современные методы технологии обработки металлов для ЛФ, новые материалы и сплавы, способные обеспечить необходимые точность, шероховатость оформляющей поверхности и прочность деталей в литьевой форме. Это обеспечило возможность дать рекомендации по использованию марок сталей, выпускаемых в настоящее время.
  • Документ
    Абсорбционная очистка газов от диоксида серы с использованием отходов содового производства
    (НТУ "ХПИ", 2008) Цейтлин, Моисей Абрамович; Райко, Валентина Федоровна; Дассуки, М. Э.
    Розглянуто застосування дистиллерной суспензії (відходу) содового виробництва як абсорбенту для вловлювання оксидів сірки зі викидних газів паливовикорисовуючих установок. Досліджено вплив температури, а також витрат суспензії й газу на коефіцієнти масопередачи для провальної тарілки. Оцінено вплив на процес абсорбції діоксиду вуглецю, що протікає паралельно. Отримано розрахункові рівняння для визначення коефіцієнтів масопередачи по діоксидам сірки й вуглецю.
  • Документ
    Розрахунок конкурентоспроможності термоформованих гарнірів для супів
    (НТУ "ХПІ", 2008) Трощій, Т. В.
    Розглянуто шляхи вирішення проблеми оновлення асортименту перших страв завдяки створення нових гарнірів з високими функціональними властивостями. Досліджено конкурентоспроможність та розраховано економічну ефективність технології термоформованих гарнірів на основі знежирених зародків пшениці для перших страв.
  • Документ
    Массообмен в твердой частице MgCO₃ при обжиге в атмосфере с многокомпонентной газовой смесью
    (НТУ "ХПИ", 2008) Сердюков, О. Э.; Питак, Инна Вячеславовна; Шапорев, Валерий Павлович
    Макрокінетична модель перетворення твердої частки, що реагує з багатокомпонентною газовою сумішшю, побудована при довільних співвідношеннях між швидкостями масообмінних стадій процесу перетворення (сорбції, розчинення й дифузії вихідних і кінцевих продуктів).
  • Документ
    Підвищення біологічної цінності сичужних сирів, виготовлених із козиного молока за допомогою органічних кислот
    (НТУ "ХПІ", 2008) Рижкова, Т. М.; Трускова, Т. Ю.; Кузнєцова, Л. М.
    В статті наводяться дані про позитивний вплив оптимальних доз двох видів органічних кислот: аскорбінової та лимонної, що спрямований на підвищення біологічної цінності розсільних сирів, виготовлених з козиного молока, зокрема, на збільшення в них есенціальних жирних кислот.
  • Документ
    Определение параметров и мест включения бесконтактной коммутационно-регулирующей аппаратуры в системах электроснабжения
    (НТУ "ХПИ", 2008) Полищук, В. Н.; Хомутова, Е. Л.; Рой, В. Ф.
    Аналізується можливість використання безконтактно-регулюючої апаратури в мережах електрозабезпечення промислових підприємств. Пропонується методика розрахунку струмообмежуючих резисторів для схем з шунтовим ввімкненням.
  • Документ
    К вопросу экстрагируемости сопутствующих веществ в процессе этанольной экстракции
    (НТУ "ХПИ", 2008) Петик, Игорь Павлович; Мазаєва, О.; Федякина, Зоя Павловна; Семенова, Д.; Сидорова, Н.
    Подана стаття має за ціль, по-перше, показати сутність екстрагуємості супутніх речовин в процесі етанольної екстракції, зокрема, вилучення фенольних сполук з соняшникового шроту з використанням етилового спирту в якості розчиннику; по-друге, стаття містить висновки щодо робіт з визначання жирнокислотного складу "вичерпної" та "залишкової" масличності соняшникового шроту та отриманого з нього білку та інших робіт.
  • Документ
    Використання купажованого жиру в технології нових маргаринів
    (НТУ "ХПІ", 2008) Пешук, Л. В.; Радзієвська, І. Г.
    В останні роки дослідженням складу і властивостей жирових харчових продуктів приділяється все більше уваги у зв’язку з їх впливом на здоров’я людини та на розвиток ряду захворювань, пов’язаних з порушенням ліпідного обміну. Навідміну від традиційних маргаринів, головним компонентом запропонованої нами маргаринової продукції є купажі свинячого та яловичого жиру з рослинними оліями. Відповідно до кондитерського призначення ми пропонуємо рецептури столового маргарину з купажем легкоплавкого свинячого жиру, а рецептуру кулінарного маргарину – з купажем більш твердого яловичого жиру.
  • Документ
    Ферментна технологія синтезу харчових поверхнево-активних речовин
    (НТУ "ХПІ", 2008) Османова, Ольга Вікторівна; Виноградний, М. М.; Гладкий, Федір Федорович
    В статті наведено результати досліджень щодо впливу основних технологічних факторів на ефективність процесу прямої етерифікації жирних кислот поліолами у присутності біокаталізаторів. Визначені умови отримання харчових поверхнево-активних речовин за простою і прийнятною для промислової реалізації технологією.
  • Документ
    Розвиток технології та перспективи виробництва харчових білків із шротів олійних культур
    (НТУ "ХПІ", 2008) Носенко, Т. Т.
    В статті проаналізовано технології одержання білкових продуктів із шротів олійного насіння. Наведено експериментальні підтвердження впливу якості шроту на кількісний вихід білкових ізолятів, показано, що оптимальна температура для екстрагування білків зі шроту залежить від природи розчинника. Автором наведені експериментальні дані про вплив протеолітичних ферментів на кількісний вихід білкових ізолятів зі шроту та на їх технологічні властивості. Зроблено висновок про високі технологічні властивості білків олійного насіння та про можливість їх регулювання.
  • Документ
    Перспективні технології переробки олієжирової та відновлюваної сировини в поверхневоактивні речовини та палива
    (НТУ "ХПІ", 2008) Мельник, Анатолій Павлович; Сенишин, Я. І.; Крамарев, Сергій Олегович; Матвєєва, Тетяна Вікторівна
    Розглянуті шляхи отримання поверхнево-активних речовин та вуглеводнів з відновлюваної речовини. Розроблені технології отримання інгібіторів корозії дизельного палива та низки реагентів для нафтогазової та інших галузей.
  • Документ
    Методика компьютерного проектирования универсальных калибровок валков с использованием ящичных калибров
    (НТУ "ХПИ", 2008) Медведев, В. С.
    Розглянута формалізована методика комп'ютерного проектування універсальних калібровок валків з використанням ящичних калібрів у чернових клітях сортових станів, що базується на методі аналізу та відсіву варіантів. Проектування проводиться за допомогою пошагових поцедур, рухаючись по кожній гілці "дерева" калібровки.
  • Документ
    Визуализация как информационная система поддержки принятия решений на примерах проектирования и производства поршней
    (НТУ "ХПИ", 2008) Максимова, М. А.; Чигрин, А. В.; Белогуб, Александр Витальевич
    Розглядаються питання візуалізації при проектуванні поршнів і вузлів ДВС, основні тенденції візуалізації поршнів і процесів, що відбуваються при роботі ДВС, основні програмні засоби здобуття статичних і динамічних зображень, подальше вживання отриманого візуального матеріалу. Проведений аналіз різних підходів до процесів візуалізації різних технічних рішень на різних етапах проектування і виробництва поршнів і вузлів ДВС, описані деякі технічні і програмні рішення, що дозволяють істотно скоротити як час здобуття візуального матеріалу, так і час проектування виробу.
  • Документ
    Масла и маслосодержащие продукты. Определение бенз[a]пирена методами ВЭЖХ и ГЖХ-МС
    (НТУ "ХПИ", 2008) Левчук, И. В.; Кищенков, А.
    Разработана методика качественного и количественного определения бенз[a]пирена в маслах и масложиросодержащих продуктах методами ВЭЖХ и ГЖХ-МС. Установлено, что флуоресцентный и масс-селективный детекторы обладают высокой селективностью при анализе ПАУ. Достоверное количественное определение ПАУ возможно только при условии применения внутреннего стандарта. Положительные результаты, полученные методом ВЭЖХ, необходимо подтверждать методом газовой хроматомасс-спектрометрии.
  • Документ
    Современные проблемы питания и роль белков в создании биологически ценных продуктов функционального назначения
    (НТУ "ХПИ", 2008) Лабейко, М. А.; Горшкова, Л. М.; Федякина, Зоя Павловна; Радченко, Л. П.
    У даній статті торкнулися проблеми харчування як в усьому світі, так і в Україні зокрема. Описано унікальну роль білка в життєдіяльності людини, його функціональні властивості, перспективні види сировини для виробництва білка та харчових емульсій, а також шляхи регулювання функціональних властивостей білків. Наведено дані експериментальних досліджень по вивченню можливостей регулювання функціональних властивостей білка в процесі його отримання.
  • Документ
    Современный подход к органолептической оценке твердых жиров и маргариновой продукции
    (НТУ "ХПИ", 2008) Кушнаренко, О. К.; Федякина, Зоя Павловна; Рубіна, Л. В.; Филенко, Людмила Михайловна
    Чинна робота спрямована на теоретичне обґрунтування необхідності розробки, освоєння та впровадження на підприємства олійно-жирової промисловості сенсорного аналізу твердих жирів та маргаринової продукції. Прогнозні припущення щодо розвитку об’єкту дослідження – розробка основ науково-технічної термінології, яка включає загальні поняття, якісні та кількісні органолептичні характеристики та сенсорні методи оцінок жировмісних харчових продуктів.
  • Документ
    Удосконалення прогнозування попиту на вантажні перевезення залізничним транспортом
    (НТУ "ХПІ", 2008) Кулешов, В. В.; Кулешов, В. М.; Носенко, М. П.
    Запропоновані методи прогнозування перевезень та обсягів навантаження шляхом рішень на підставі аналіза клієнтського середовища - інтелектуальний аналіз даних. Удосконалена технологія планування та прогнозування попиту на вантажні перевезення залізничним транспортом, яка дозволяє адміністрації інфраструктури одержувати й обробляти заявки, використовуючи клієнтські WЕВ-додатки, контролювати статус запитів і переглядати графіки на умовах ресурсозбереження. Дані рекомендації щодо підкріплення організаційно-функціональної структури залізниць на комерційному підході до організації перевезень та визначенні "центрів відповідальності" на кожному етапі надання транспортних послуг.