Вісник № 16

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33753

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 31
  • Ескіз
    Документ
    Связывание катионов триоксадихиноксалина-дииндолизиноциклопентадекафаном и его ациклическим аналогом
    (НТУ "ХПИ", 2008) Настапова, Н. В.; Янилкин, В. В.; Степанов, А. С.; Мамедов, В. А.; Калинин, А. А.
    Методом циклической вольтамперометрии исследовано связывание ионов Li⁺, Na⁺, K⁺, Cs⁺, Ag⁺, Zn²⁺, Ni²⁺, Co²⁺ (I группа), H⁺, Mg²⁺, Al³⁺, Ga³⁺ (II группа), Ca²⁺, Pb²⁺ (III группа) 2¹,3¹-дифенил-1²,4²-диоксо-7,10,13-триокса-1,4 (3,1)-дихиноксалина-2 (2,3), 3 (3,2)-дииндолизинациклопентадекафаном (1) и его ациклическим аналогом (2) в среде MeCN/0.1 M Bu₄NBF₄. Сделан вывод, что ионы I группы не связываются этими соединениями, для ионов II группы наблюдается обратимое редокс-переключаемое связывание карбамоильными группами хиноксалиновых фрагментов, а ионы III группы связываются 3,6,9-триоксиундекановым фрагментом не только исходными соединениями и катион-радикалами 1,2, но и дикатионом 1. Такое связывание ионов Ca²⁺, Pb²⁺ приводит к стабилизации дикатиона 1.
  • Ескіз
    Документ
    Изучение характеристик никель гидроксида, полученных различными способами
    (НТУ "ХПИ", 2008) Коваленко, Вадим Леонидович; Коток, В. А.; Малышев, В. В.
    Проведено вивчення структурних та електрохімічних характеристик зразків нікель гідроксиду, отриманих різними способами: методом "викручювання", електрохімічним способом в щілинному діафрагмовому електролізері (ЩДЕ) при різних густинах струму, хімічним способом – Al стабілізований, а також промисловий зразок в якості контрольного. Визначено, що висока кристалічність гідроксида негативно впливає на електрохімічні властивості. Встановлено, що електрохімічно отриманий гідроксид має в своїй будові як α-, так і β-Ni(OH)₂, та є, вірогідно, подвійно-шаровим гідроксидом.
  • Ескіз
    Документ
    Электроосаждение сплава свинец-олово из метансульфонатных растворов
    (НТУ "ХПИ", 2008) Васильева, Е. А.; Красинский, В. А.; Бутырина, Т. Е.; Скнар, Ю. Е.; Проценко, В. С.
    Досліджено вплив різних чинників на склад сплаву свинець-олово, що осаджений з електроліту на основі метансульфонатної кислоти. Методом повного факторного експерименту ПФЕ2³ отримані рівняння регресії, що адекватно описують залежність вмісту олова в сплаві від умов осадження з електролітів із органічними добавками і без них.
  • Ескіз
    Документ
    Електрохімічні аспекти деградації властивостей металу тривало експлуатованих конструкцій
    (НТУ "ХПІ", 2008) Цирульник, О. Т.; Слободян, З. В.; Звірко, О. І.; Греділь, М. І.
    Досліджено закономірності зміни електрохімічних характеристик низьколегованих сталей об’єктів тривалої експлуатації у робочих та модельних середовищах. Вплив експлуатації матеріалу на його корозійну тривкість виявлена у всіх досліджених середовищах. Встановлено, що найчутливішими до експлуатаційної деградації електрохімічними характеристиками сталей є поляризаційний опір та анодна густина струму за постійного потенціалу.
  • Ескіз
    Документ
    Электрохимические и термодинамические свойства трихлорида иттербия в расплавленной эвтектике LiCl – KCl
    (НТУ "ХПИ", 2008) Смоленский, В. В.; Новоселова, А. В.; Осипенко, А. Г.; Кормилицын, М. В.
    Досліджено електрохімічну поведінку YbCl₃ у розплавленій LiCl-KCl евтектиці. Показано, що іони Yb(III) відновлюються зворотно до іонів Yb(II). Даний процес контролюється дифузією. Розраховані коефіцієнти дифузії іонів Yb(III) методом циклічної вольтамперометрії. Залежність коефіцієнтів дифузії log (D) від зворотної температури описується рівнянням Арренiуса. Виміряний умовний стандартний окисно-відновний потенціал Yb(III)/Yb(II) в інтервалі температур 723–973 K. Були розраховані термодинамічні властивості окисно-відновної реакції YbCl₂ + ½ Cl₂ = YbCl₃.
  • Ескіз
    Документ
    Электрохимическое обессоливание разбавленных Cr (VI)-содержащих растворов с использованием неорганического наноструктурированного ионообменника
    (НТУ "ХПИ", 2008) Рождественская, Л. М.; Дзязько, Ю. С.; Василюк, С. Л.; Беляков, В. Н.
    Досліджено рухливість іонів Cr (VI) в неорганічному наноструктурованому іоніті на основі гідратованого діоксиду цирконію (ГДЦ) під дією електричного струму та в аніонообмінних мембранах різної природи. Знайдено, що найкращим для електродеіонізації розбавлених розчинів Cr (VI) є використання іоніту ГДЦ з керамічними композиційними мембранами на основі ГДЦ.
  • Ескіз
    Документ
    Літієва сіль бензолсульфокислоти як іоногенний компонент в електролітах для літієвих джерел струму
    (НТУ "ХПІ", 2008) Потапенко, О. В.; Глоба, Н. І.; Присяжний, В. Д.
    В роботі наводяться дослідження фізичних та електрохімічних характеристик електролітів на основі розчинів бензолсульфонату літію в апротонних розчинниках. Встановлений інтервал електрохімічної стабільності 1 морярного розчину бензолсульфонат літію в диметилсульфоксиді та проведені електрохімічні дослідження з катодами на основі ванадату літію, марганцевої шпінелі.
  • Ескіз
    Документ
    Ингибирование и бактерицидная обработка подпиточной воды для замедления коррозии в системе оборотного цикла при использовании фенольных сточных вод коксохимических производств
    (НТУ "ХПИ", 2008) Нестеренко, С. В.; Качанов, В. А.; Григоров, В. И.; Канцедал, Л. Д.
    В статті наводяться результати досліджень по впливу інгібіторів корозії (фосфатно-силікатної суміші) та біоцида на основі похідних роданистоводневої кислоти на корозійну активність оборотної води циклу охолодження коксового газа при використанні очищених стічних фенольних вод. Використання інгібіторів та біоцидів значно гальмує корозійний процес і це дає можливість значно зменшувати використання чистої природної води за рахунок утилізації фенольних вод коксохімічних підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Спектры импеданса оксидированого алюминия, электрохимически модифицированного наночастицами никеля
    (НТУ "ХПИ", 2008) Лысюк, Л. С.; Огенко, В. М.; Волков, С. В.; Дзязько, Ю. С.
    Методом імпедансної спектроскопії досліджені зразки оксидованого алюмінію, попередньо модифіковані сполуками нікелю як при анодній, так і при катодній поляризації. Методом комп'ютерного моделювання розраховані відповідні еквівалентні схеми, ідентифіковані області, що відповідають морфології поверхні й просторовому заряду. Показано, що анодно модифіковані зразки характеризуються більше високою корозійною стійкістю в порівнянні з катодно активованими.
  • Ескіз
    Документ
    Сравнительный анализ электрохимической активности порошков гидроксида никеля
    (НТУ "ХПИ", 2008) Коток, В. А.; Кошель, Н. Д.; Гречанюк, А. А.; Костыря, М. В.; Кашеварова, Е. В.
    У роботі розглянуті порівняльні кінетичні характеристики гидроксида нікелю як активної речовини лужних акумуляторів. Дані отримані методом прискореного імпульсного розряду. Метод розроблено для порівняння характеристик матеріалів, отриманих різними способами.