Вісник № 36

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 28
  • Документ
    Исследование технологических параметров сборки соединений с натягом, осуществляемых с термовоздействием
    (НТУ "ХПИ", 2008) Оборский, И. Л.; Андреев, Арнольд Георгиевич; Щепкин, Александр Витальевич; Арпентьев, Б. М.
    На основі порівняння даних аналітичних та експериментальних досліджень визначено величину збільшення діаметра посадки бандажа складеного колеса електровагона при нагріванні та зменшення діаметра посадки центра при його низькотемпературному охолодженні, а також встановлено напружено-деформований стан деталей з'єднання після формування натягу.
  • Документ
    Применение информационных технологий для прогнозирования остаточного ресурса трубопроводов АЭС
    (НТУ "ХПИ", 2008) Демидов, П. Н.; Жовдак, В. А.; Кипоренко, А. С.; Локошко, В. В.; Полищук, С. М.; Трубаев, Александр Иванович
    У роботі досліджувався напружено-деформований стан частини головного циркуляційного трубопроводу АЕС з експлуатаційними дефектами. Визначався залишковий ресурс ділянки трубопроводу з використанням чисельних методів.
  • Документ
    Методика расчета электромагнитных и термомеханических процессов в роторах турбогенераторов при переходных режимах
    (НТУ "ХПИ", 2008) Шульженко, Николай Григорьевич; Пантелят, Михаил Гарриевич; Гармаш, Наталия Григорьевна; Сафонов, Александр Николаевич
    Представлено основні рівняння, що описують просторові нестаціонарні електромагнітні та теплові поля в роторі турбогенератора і термомеханічний стан ротора на різних режимах експлуатації. Запропоновано математичні моделі зв'язаних процесів, що враховують такі основні фізичні явища і чинники, як залежність електрофізичних, теплофізичних і механічних властивостей матеріалів від температури, а також нелінійні значення магнітної проникності сталі ротора. Методика розрахунку базується на розв’язанні просторових початково-крайових зв'язаних задач електромагнетизму, теплопровідності і термопружності у варіаційних постановках з використанням методу скінченних елементів.
  • Документ
    Моделирование фундамента для многокорпусного турбоагрегата
    (НТУ "ХПИ", 2008) Жовдак, В. А.; Красников, Сергей Васильевич; Степченко, А. С.; Торяник, А. В.
    Розглядається стержнева модель фундаменту для багатокорпусного турбоагрегату АЕС. Запропоновано декілька нестандартних методів моделювання ригелів з обліком багатоопорного спирання корпусів. Розраховуються власні частоти і форми коливань конструкції і підтверджується адекватність використаних методів для ефективного моделювання фундаменту в системі турбоагрегат-фундамент-основа.
  • Документ
    Трехмерный МКЭ в расчетах колебаний вращающегося тела
    (НТУ "ХПИ", 2008) Зайцев, Б. Ф.; Асаенок, А. В.; Ерецкая, Н. Е.
    Побудовані рівняння коливань тіла, що обертається. Застосовано метод скінченних елементів в рухомій разом с тілом системі координат. Досліджено структуру матриць в рівняннях та окремі випадки виродження рівнянь.
  • Документ
    Скоростное упруго-пластическое деформирование цилиндрической оболочки при локальном ударе
    (НТУ "ХПИ", 2008) Воробьев, Юрий Сергеевич; Колодяжный, А. В.; Ярыжко, А. В.
    Приводиться аналітичне дослідження динамічного напружено-деформованого стану замкнутої циліндричної оболонки при контактному ударі за допомогою інтегральних перетворень з координатах і часу. Розв'язка отримана методами, які використовують підхід, запропонований у роботах Є. Г. Голоскокова и А. П. Філіппова.
  • Документ
    Оптимизация комплексного состава материала подпятников ПЭД с целью оценки их влияния на динамические характеристики
    (НТУ "ХПИ", 2008) Курилов, А. Г.; Львов, Геннадий Иванович; Курилов, Г. В.
    Було проведено аналіз та оптимізація складу хімічних елементів підп’ятника з ціллю визначення його впливу на антифрикційні властивості та динамічні характеристики підп’ятника. Були проведені експерименти з ціллю виявлення хімічного складу матеріалів та отримання значень антифрикційних характеристик.
  • Документ
    Реакция упругого пространства на бегущую вдоль двухслойной оболочки нагрузку
    (НТУ "ХПИ", 2008) Гирнис, С. Р.; Украинец, В. Н.
    На модельній задачі про дію рухомого навантаження в підкріпленому обробленням круговому тунелі, розташованого в пружнім просторі, досліджується його динамічна поведінка. Для опису руху кріплення тунелю використовуються класичні рівняння теорії тонких оболонок і динамічні рівняння теорії пружності.
  • Документ
    Упруго-пластическое деформирование круглой пластины при импульсном нагружении
    (НТУ "ХПИ", 2008) Лавинский, Владимир Иванович; Ларин, П. А.
    Запропонована робота присвячена розв'язанню модельної задачі про пружне-пластичне деформування круглої пластини під дією імпульсного поперечного та дотичного пондермоторного, розподіленого по поверхні, навантаження. Отримано вираз з розподілу прогинів у радіальному напрямку при поздовжньо-поперечному вигині пластинки. З'ясовано вплив згинальних моментів від дотичних сил на характер розподілів прогинів.
  • Документ
    Исследование деформирования фланца на различных режимах заваривания болтовых отверстий
    (НТУ "ХПИ", 2008) Лысенко, С. В.; Смирнов, М. М.
    Аналізуються різні режими заварювання зношених болтових отворів у фланцях головних циркуляційних насосів атомних електростанцій на основі розв’язання задачі термопластичності. За критерієм мінімальних залишкових деформацій фланця визначається найбільш ефективний режим з перехресною схемою заварювання отворів і попереднім прогріванням фланця до 250ºС.
  • Документ
    Идентификация сосредоточенного нестационарного воздействия на бесконечную пластину-полосу
    (НТУ "ХПИ", 2008) Янютин, Евгений Григорьевич; Кучерова, Н. И.
    Розглянуто рішення прямої та оберненої нестаціонарних задач для нескінченої пластини-полоси. Досліджується дія на пластину імпульсного навантаження. Пластина-полоса моделюється теорією Кирхгофа-Лява. При розв’язку інтегрального рівняння Вольтерра застосовується метод А. С. Апарцина.
  • Документ
    Идентификация нестационарной нагрузки, воздействующей на асимметричный биморф
    (НТУ "ХПИ", 2008) Янчевский, И. В.
    В статті представлено рішення оберненої задачі динамічної теорії електропружності з ідентифікації залежності від часу рівномірно розподіленого механічного навантаження, що діє на зовнішню поверхню металевого шару асиметричної біморфної балки, яка працює у режимі прямого п’єзоелектричного ефекту. Вихідними даними є різниця потенціалів, яка виникає на суцільних електродах п’єзокерамічного шару біморфу у результаті його деформування.
  • Документ
    Определение точности метода фотоупругости
    (НТУ "ХПИ", 2008) Тесленко, Алексей Алексеевич
    У роботі розглядається новий метод визначення точності методу фотопружності. Суть методу полягає у використанні модельного засобу визначення точності. Точність визначається у порівнянні початкових (модельних) напружень та визначених у змодельованому засобі вимірювання. У якості початкового (модельного) напруження запропоновано використовувати визначені у реальному експерименті напруження. Досліджена коректність цього засобу дослідження точності.
  • Документ
    Постановка и разработка алгоритмов решения задач управления напряжениями и деформациями в теории термоупругости
    (НТУ "ХПИ", 2008) Повгородний, В. О.
    Доведені теоретичні положення та побудовані алгоритми вирішення задач проектування дозволяють визначати механічні характеристики конструкції (чи тіла), що забезпечують задані деформації та напруження. В задачах управління за допомогою цих алгоритмів можна встановити необхідний нагрів для створення заданих напружень та деформацій.
  • Документ
    Весовая оптимизация роторов центрифуг при геометрических и прочностных ограничениях
    (НТУ "ХПИ", 2008) Иглин, Сергей Петрович
    Розв'язується задача мінімізації маси ротора центрифуги. Змінюється його геометрія в заданих границях при обмеженні на максимальне еквівалентне напруження. Використовується квазіньютонівський метод оптимізації, для якого необхідний градієнт цільової функції та нелінійних обмежень. Лінійні обмеження враховуються шляхом зменшення кроку одновимірного пошуку. Задача аналізу розв'язується за допомогою МСЕ, використовується двовимірний осесиметричний скінченний елемент трикутного перерізу. Градієнти цільової функції на нелінійних обмежень знаходяться аналітично, без чисельного диференці-ювання. Наведений приклад.
  • Документ
    Усовершенствованный алгоритм анализа динамики нелинейных систем
    (НТУ "ХПИ", 2008) Филипковский, Сергей Владимирович
    Для оптимізації параметрів систем, які роблять коливальні рухи, актуальні малий час і висока точність рахування задачі аналізу. Цього потребує багатократне повторення розрахунків при визначенні экстремуму функції цілі. В статті запропонований алгоритм аналізу перехідних коливальних процесів, викликаних короткочасними або раптовими навантаженнями систем з гіроскопічними силами й нелінійним демпфіруванням. Для рішення диференціальних рівнянь руху спільно використані методи Рунге-Кутта й Адамса. Визначено умови й розроблена процедура зміни методу інтегрування.
  • Документ
    О нелинейной динамике систем с ограниченным возбуждением
    (НТУ "ХПИ", 2008) Перепелкин, Николай Викторович; Михлин, Юрий Владимирович
    Розглянуто стаціонарні режими у неідеальній системі, в якій відбувається взаємодія між джерелом енергії (двигуном) та лінійною пружною підсистемою, досліджено стійкість цих режимів. Чисельно-аналітичними методами досліджується ефект Зоммерфельда. Аналізується вплив нелінійного гасителя на динамічну поведінку системи.
  • Документ
    Моделювання подвійного пуску вібраційної машини з дебалансним збудником коливань
    (НТУ "ХПІ", 2008) Ярошевич, Т. С.
    Викладено результати досліджень динамічних процесів, що відбуваються під час розбігу дебалансного збудника зарезонансної вібраційної машини з електродвигуном обмеженої потужності. Розглянуто перебіг процесу розбігу збудника в разі подвійного пуску асинхронного двигуна. Наведено детальний опис ефекту Зоммерфельда.
  • Документ
    Определение силовых и жесткостных характеристик осевого активного магнитного подшипника при заданном законе управления
    (НТУ "ХПИ", 2008) Мартыненко, Геннадий Юрьевич
    У роботі запропонована методика розрахунку силових характеристик осьового активного магнітного підшипника двосторонньої дії зі статорами у вигляді броньових сердечників з відомим законом управління. Вона заснована на застосуванні методу скінченних елементів, магнітні сили розраховуються по тензору напружень Максвела. Приведено результати розрахункових досліджень за визначенням пондеромоторних сил і коефіцієнтів жорсткості при різних параметрах управління.
  • Документ
    Разработка программных средств постпроцессорной обработки данных САЕ систем
    (НТУ "ХПИ", 2008) Красников, Сергей Васильевич
    Розглядаються питання, які пов'язані з необхідністю додаткової обробки файлів з результатами обчислень САЕ систем. Для вирішення цієї проблеми запропоновані алгоритми обробки даних. За цими алгоритмами розроблено програмні засоби, які дозволяють значно скоротити час на побудову графіків.