Вісник № 36

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33889

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 28
  • Ескіз
    Документ
    Исследование технологических параметров сборки соединений с натягом, осуществляемых с термовоздействием
    (НТУ "ХПИ", 2008) Оборский, И. Л.; Андреев, Арнольд Георгиевич; Щепкин, Александр Витальевич; Арпентьев, Б. М.
    На основі порівняння даних аналітичних та експериментальних досліджень визначено величину збільшення діаметра посадки бандажа складеного колеса електровагона при нагріванні та зменшення діаметра посадки центра при його низькотемпературному охолодженні, а також встановлено напружено-деформований стан деталей з'єднання після формування натягу.
  • Ескіз
    Документ
    Применение информационных технологий для прогнозирования остаточного ресурса трубопроводов АЭС
    (НТУ "ХПИ", 2008) Демидов, П. Н.; Жовдак, В. А.; Кипоренко, А. С.; Локошко, В. В.; Полищук, С. М.; Трубаев, Александр Иванович
    У роботі досліджувався напружено-деформований стан частини головного циркуляційного трубопроводу АЕС з експлуатаційними дефектами. Визначався залишковий ресурс ділянки трубопроводу з використанням чисельних методів.
  • Ескіз
    Документ
    Методика расчета электромагнитных и термомеханических процессов в роторах турбогенераторов при переходных режимах
    (НТУ "ХПИ", 2008) Шульженко, Николай Григорьевич; Пантелят, Михаил Гарриевич; Гармаш, Наталия Григорьевна; Сафонов, Александр Николаевич
    Представлено основні рівняння, що описують просторові нестаціонарні електромагнітні та теплові поля в роторі турбогенератора і термомеханічний стан ротора на різних режимах експлуатації. Запропоновано математичні моделі зв'язаних процесів, що враховують такі основні фізичні явища і чинники, як залежність електрофізичних, теплофізичних і механічних властивостей матеріалів від температури, а також нелінійні значення магнітної проникності сталі ротора. Методика розрахунку базується на розв’язанні просторових початково-крайових зв'язаних задач електромагнетизму, теплопровідності і термопружності у варіаційних постановках з використанням методу скінченних елементів.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование фундамента для многокорпусного турбоагрегата
    (НТУ "ХПИ", 2008) Жовдак, В. А.; Красников, Сергей Васильевич; Степченко, А. С.; Торяник, А. В.
    Розглядається стержнева модель фундаменту для багатокорпусного турбоагрегату АЕС. Запропоновано декілька нестандартних методів моделювання ригелів з обліком багатоопорного спирання корпусів. Розраховуються власні частоти і форми коливань конструкції і підтверджується адекватність використаних методів для ефективного моделювання фундаменту в системі турбоагрегат-фундамент-основа.
  • Ескіз
    Документ
    Трехмерный МКЭ в расчетах колебаний вращающегося тела
    (НТУ "ХПИ", 2008) Зайцев, Б. Ф.; Асаенок, А. В.; Ерецкая, Н. Е.
    Побудовані рівняння коливань тіла, що обертається. Застосовано метод скінченних елементів в рухомій разом с тілом системі координат. Досліджено структуру матриць в рівняннях та окремі випадки виродження рівнянь.
  • Ескіз
    Документ
    Скоростное упруго-пластическое деформирование цилиндрической оболочки при локальном ударе
    (НТУ "ХПИ", 2008) Воробьев, Юрий Сергеевич; Колодяжный, А. В.; Ярыжко, А. В.
    Приводиться аналітичне дослідження динамічного напружено-деформованого стану замкнутої циліндричної оболонки при контактному ударі за допомогою інтегральних перетворень з координатах і часу. Розв'язка отримана методами, які використовують підхід, запропонований у роботах Є. Г. Голоскокова и А. П. Філіппова.
  • Ескіз
    Документ
    Оптимизация комплексного состава материала подпятников ПЭД с целью оценки их влияния на динамические характеристики
    (НТУ "ХПИ", 2008) Курилов, А. Г.; Львов, Геннадий Иванович; Курилов, Г. В.
    Було проведено аналіз та оптимізація складу хімічних елементів підп’ятника з ціллю визначення його впливу на антифрикційні властивості та динамічні характеристики підп’ятника. Були проведені експерименти з ціллю виявлення хімічного складу матеріалів та отримання значень антифрикційних характеристик.
  • Ескіз
    Документ
    Реакция упругого пространства на бегущую вдоль двухслойной оболочки нагрузку
    (НТУ "ХПИ", 2008) Гирнис, С. Р.; Украинец, В. Н.
    На модельній задачі про дію рухомого навантаження в підкріпленому обробленням круговому тунелі, розташованого в пружнім просторі, досліджується його динамічна поведінка. Для опису руху кріплення тунелю використовуються класичні рівняння теорії тонких оболонок і динамічні рівняння теорії пружності.
  • Ескіз
    Документ
    Упруго-пластическое деформирование круглой пластины при импульсном нагружении
    (НТУ "ХПИ", 2008) Лавинский, Владимир Иванович; Ларин, П. А.
    Запропонована робота присвячена розв'язанню модельної задачі про пружне-пластичне деформування круглої пластини під дією імпульсного поперечного та дотичного пондермоторного, розподіленого по поверхні, навантаження. Отримано вираз з розподілу прогинів у радіальному напрямку при поздовжньо-поперечному вигині пластинки. З'ясовано вплив згинальних моментів від дотичних сил на характер розподілів прогинів.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование деформирования фланца на различных режимах заваривания болтовых отверстий
    (НТУ "ХПИ", 2008) Лысенко, С. В.; Смирнов, М. М.
    Аналізуються різні режими заварювання зношених болтових отворів у фланцях головних циркуляційних насосів атомних електростанцій на основі розв’язання задачі термопластичності. За критерієм мінімальних залишкових деформацій фланця визначається найбільш ефективний режим з перехресною схемою заварювання отворів і попереднім прогріванням фланця до 250ºС.