Вісник № 45

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/34010

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 24
  • Ескіз
    Документ
    Ефективності використання основних фондів та шляхи її покращення
    (НТУ "ХПІ", 2017) Васильцова, Світлана Олександрівна; Мамедова, Анна Джамаладдинівна; Козюра, Володимир Володимирович
    Сьогодні в Україні окрім загострених політичних ситуацій, присутні ще й значні економічні проблеми. Скорочення власних ресурсів для обладнання виробництва, відсутність бажання інвестувати власні кошти у відтворення підприємств призвели до того, що у розпорядженні значної частини вітчизняних підприємств залишилися практично повністю фізично та морально зношені основні виробничі засоби. Саме тому, проблема визначення ефективності використання основних засобів, та пошук шляхів їх більш продуктивного застосування, є на сьогодні актуальною. Вдале управління основними фондами розглядається як їх дієве використання у виробничому обороті.
  • Ескіз
    Документ
    Ноу-хау: поняття, методи захисту та роль в управлінні підприємством
    (НТУ "ХПІ", 2017) Свіщова, Наталія Сергіївна; Черепанова, Вікторія Олександрівна; Локтіонова, Олександра Серафимівна
    Розглянуто різні визначення поняття "ноу-хау", проведено історичний аналіз щодо використання цього терміну та встановлена його роль в управлінській діяльності підприємства. Проаналізовано види та призначення "ноу-хау" для здійснення бізнесу промисловими підприємствами. Охарактеризовано сучасні юридичні особливості використання "ноу-хау", а також методи його захисту. Запропоновано шляхи вдосконалення адміністративно-правових та організаційно-економічних умов управління інтелектуальною власністю підприємств з метою підвищення ефективності їх інноваційної діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Ефективність бізнес-планування інвестиційних проектів в сучасних умовах розвитку України
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сиром'ятникова, Оксана Валеріївна
    Ефективна діяльність суб’єктів господарювання в довгостроковій і середньостроковій перспективі визначається рівнем їх інвестиційної активності. Інвестиції стають підґрунтям для прискорення науково-технічного прогресу, здійснення політики розширеного відтворення, стимулювання розвитку галузей національної економіки, вирішення соціальних і екологічних проблем та ін. Визначено, що одним з найбільш ефективних інструментів управління інвестиційною діяльністю є бізнес-планування, яке потребує комплексного підходу до оцінки його ефективності.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні аспекти управління конкурентоспроможністю підприємства
    (НТУ "ХПІ", 2017) Верещака, Тетяна Вікторівна; Скотнікова, Любов Петрівна
    Результати проведених досліджень свідчать, що підходи вчених до визначення поняття конкурентоспроможності базуються на різних аспектах: висока якість та споживча цінність продукції, потенціал підприємства, фінансова ефективність у порівнянні з конкурентами та інші. Результатом врахованих недоліків проаналізованих понять, став подальший розвиток сутності даної категорії, що знайшов відображення в узагальненні поняття "конкурентоспроможність підприємства", яке визначається нами як здатність суб’єкта господарювання накопичувати та ефективно використовувати зовнішні та внутрішні ресурси, при врахуванні впливу факторів екзогенного середовища, з метою задоволення потреб споживачів та отримання довгострокових переваг над конкурентами. Визначені проблеми та перспективи управління конкурентоспроможністю в умовах глобалізації вказують на те, що отримати вигоду від глобалізаційних процесів можуть лише компанії з високим потенціалом (виробничим, маркетинговим, управлінським).
  • Ескіз
    Документ
    Розвиток підприємств машинобудування на основі кластерного підходу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Виноградов, Володимир Володимирович
    Пропонується аналіз застосування кластерного підходу в країнах Європейського союзу і світі в цілому, як ефективної форми політики регіонального розвитку і нового способу розвитку національної, регіональної та місцевої економіки. Досліджено досвід підвищення конкурентоспроможності економіки на основі кластерного підходу Польщею, як країни економіка якої пройшла шлях трансформації від соціалістично - планової моделі до ринкової капіталістичної і який можна застосувати для розвитку промисловості України. Встановлено потенційні переваги кластерізації регіону та можливість врахування цих аспектів у розробці кластерного підходу для підвищення конкурентоспроможності машинобудівної галузі України. Встановлено роль політики Державної підтримки кластерної ініціативи для динамічного розвитку кластерних структур. Зроблено висновки про важливість кластерної ініціативи, направленої на інтернаціоналізацію кластерів, які стають осередком взаємного обміну досвідом та посиленню передачі технологій з найбільш інноваційних центрів у Європі.
  • Ескіз
    Документ
    Інформаційно-аналітичне забезпечення бюджетування, орієтованого на результат
    (НТУ "ХПІ", 2017) Сєріков, Анатолій Васильович; Криворучко, Ганна Валентинівна
    Опрацьовано гостроактуальне питання інформаційно-аналітичного забезпечення бюджетування, що орієнтоване на результат. Воно останнім часом все частіше використовується в управлінні господарською діяльністю будь-якого масштабу. Задля досягнення цієї мети використано системний підхід. Він забезпечив не тільки цілісний аналіз проблеми, а й подальший синтез можливостей для її розв’язання. При цьому було введено системний простір, для якого в якості координатних виступили вісі інсайдерської інформації про стан зовнішнього та внутрішнього середовищ, а також про використовувані аналітичні інструменти. За їхньою допомогою обгрунтовуються бюджети, що спрямовуються на ресурсну підтримку всіх необхідних організаційно-технічних заходів в ході досягнення цілей господарської діяльності.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз економічної ефективності виробництва нового виду виробу
    (НТУ "ХПІ", 2017) Погорєлов, Ігор Миколайович
    Методика аналізу економічної ефективності виробництва та впровадження нової техніки відносно проста. У ході порівняння цих даних з'ясовуються причини розбіжності між плановою та фактичною ефективністю окремих заходів і всією їх сукупністю. Економічна ефективність будь-якого заходу - це комплексне поняття, що визначає різні аспекти економічної доцільності цього заходу, і зниження трудових і грошових витрат, і зменшення витратних норм матеріалу, палива, енергії, та підвищення зручності та безпеки роботи, поліпшення умов праці, підвищення ступеня механізації тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні засади виміру логістики інноваційного руху додаткового продукту в процесі виробничої діяльності
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кабанець, Ірина Анатоліївна
    У статті обґрунтовується емпіричний підхід довиміру руху додаткового продукту в робочому дні. Пропонується, додатковий продукт в робочому дні визначити розміром умовних коштів, та прийняти в якості міри руху потенційного капіталу. На основі встановленого ізоморфізму структури додаткового продукту з структурою потенційного капіталу визначено критерій логістики інноваційного руху додаткового продукту в періоді виробничому процесу. Подальше дослідження пов’язано з визначення механізму мотивації персоналу до впровадження інновацій.
  • Ескіз
    Документ
    Сутність кадрового забезпечення підприємства в стратегічному аспекті
    (НТУ "ХПІ", 2017) Глухова, Світлана Вячеславівна; Легкобит, Кристина Володимирівна
    У статті досліджено економічну сутність кадрового забезпечення на основі систематизації наукових позицій вчених щодо даної проблематики. У результаті компаративного аналізу визначених підходів уточнено сутність поняття "кадрове забезпечення" підприємства та його економічний зміст. На основі аналізу виокремлених функціональних ознак кадрового забезпечення визначено його відповідність сучасним вимогам стратегічного розвитку підприємтва та зроблено відповідні висновки щодо функцій й ролі кадрового забезпечення.
  • Ескіз
    Документ
    Шляхи удосконалення ефективності обліку основних засобів на підприємстві
    (НТУ "ХПІ", 2017) Фальченко, Олена Олександрівна; Солоха, Ольга Юріївна
    В даній статті на основі наукових праць і публікацій розкрито роль основних засобів в діяльності підприємства. Досліджено напрями підвищення ефективності використання основних засобів на підприємствах. Розроблені заходи щодо напрямків підвищення ефективності використання основних засобів. Розроблені пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності використання основних засобів для підвищення фінансової стійкості підприємства і зростання ресурсного потенціалу.