Вісник № 46

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/34112

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 35
  • Ескіз
    Документ
    Сучасні підходи до ефективного управління поведінкою персоналу для підвищення продуктивності праці
    (НТУ "ХПІ", 2017) Кучинський, Володимир Анатолійович
    Визначено, що найважливішими факторами збільшення прибутку підприємства, у традиційному представленні, є збільшення ефективності використання трудових і матеріальних ресурсів. За сучасних умов більш важливим з них є ефективність використання трудового ресурсу. Так як узагальнюючим показником результативності праці є його продуктивність, то були розглянуті найбільш перспективні напрямки підвищення продуктивності праці, серед яких виділені удосконалення та розвиток особистісного чинника виробництва (соціально-економічні чинники) та удосконалення способів поєднання матеріально-технічних та особистістісних чинників виробництва (організаційні чинники), як найбільшперспективні. Побудовано підхід до ефективного управлінського впливу, який враховує значущі фактори поведінки підлеглих, процес прогнозування поведінки персоналу, використання типових тактик впливу, а також формування стилю впливу менеджера (визначається набором тактик впливу).
  • Ескіз
    Документ
    Використання мотиваційних процесів як аспект оптимізації безпеки праці
    (НТУ "ХПІ", 2017) Мовмига, Наталія Євгенівна; Мєзєнцева, Ірина Олександрівна; Любченко, Ірина Миколаївна
    Праця - важлива умова існування людини, його розвитку і добробуту суспільства в цілому. Основним видом трудової діяльності є продуктивна праця у певній галузі промисловості, що зазвичай класифікується як професійна праця. Але трудова діяльність має ще оборотну сторону медалі - безпека професійної праці. В статті розглянуто основі причини аварійності і травматизму; виявлено, що друге місце серед причин виробничого травматизму посідає психофізіологічний чинник; розглянуто шляхи підвищенні безпеки трудової діяльності за рахунок використання мотиваційних механізмів підвищення безпеки праці).
  • Ескіз
    Документ
    Проблеми та перспективи розвитку виробництва мила в умовах конкурентного середовища підприємств олійно-жирової галузі
    (НТУ "ХПІ", 2017) Попов, Микола Олексійович; Дьякова, Наталія Миколаївна; Севастьянова, Ніна Дмитрівна
    Розглянуто місце миловареного сектору в олійно-жировій галузі зокрема та промисловості України в цілому. Проаналізовано динаміку виробництва мила за його видами. Визначено структуру виробництва миловареної продукції на конкурентному ринку України. Ідентифіковано основні проблеми, що стримують розвиток виробництва мила у сучасних умовах господарювання вітчизняних спеціалізованих підприємств. Запропоновано потенційні заходи щодо перспектив розвитку операторів цільового ринку як на вітчизняному, так і світовому.
  • Ескіз
    Документ
    Digital economy and society in Hungary and Ukraine
    (НТУ "ХПІ", 2017) Szabolcs, Nagy
    We live in the Digital Age in which both economy and society have been transforming significantly. The Internet and the connected digital devices are inseparable parts of our daily life and the engine of the economic growth. In this paper, first I analyzed the status of digital economy and society in Hungary, then compared it with Ukraine and made conclusions regarding the future development tendencies. Using secondary data provided by the European Commission I investigated the five components of the Digital Economy and Society Index of Hungary. I performed cross country analysis to find out the significant differences between Ukraine and Hungary in terms of access to the Internet and device use including smartphones, computers and tablets. Based on my findings, I concluded that Hungary is more developed in terms of the significant parameters of the digital economy and society than Ukraine, but even Hungary is an emerging digital nation. Considering the high growth rate of Internet, tablet and smartphone penetration in both countries, I expect faster progress in the development of the digital economy and society in Hungary and Ukraine.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретичні засади ідентифікації і класіфікації процесів машинобудівних підприємств
    (НТУ "ХПІ", 2017) Виноградов, Владислав Володимирович
    В статті проаналізовано науковий підхід до визначення поняття збут, збутовий діяльність машинобудівних підприємств. Розглянуто наукові концепції визначення поняття "процес" у структурі управлінні підприємством. Встановлено теоретичні засади ідентифікації і класифікації процесів підприємства. Дослідження показало, що збутова діяльність підприємства - ланка системного ланцюгового процесу, керування яким залежить від кожного окремого процесу в підприємстві. Керування збутовим процесом неможливим без відповідного ІТ-інструменту, який визначатиме параметри системи окремих процесів. Інструмент, який може стратегічно підтримувати процес управління підприємством, - це збалансована система показників, яка описує місію та стратегію організації з метою групування з різних точок зору.
  • Ескіз
    Документ
    Система показників наукоємності в умовах глобілізації економіки
    (НТУ "ХПІ", 2017) Яковлєв, Анатолій Іванович; Грудачова, Ольга Сергіівна; Турбаєвський, Ярослав Миколайович
    Визначено склад і зміст показників наукоємності нововведень в епоху економіки знань, глобальної економіки і засоби їх розрахунку. Запропонована система відповідних кількісних і якісних показників для прикладних і фундаментальних досліджень, а також міжнародних проектів, реалізуємих в транснаціональних компаніях. Наведено таблицю збору вихідних даних для оцінки стану наукоємності в установах-розробниках інновацій.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості якісного та кількісного аналізу ризиків підприємств олійно-жирової галузі
    (НТУ "ХПІ", 2017) Жадан, Юлія Володимирівна
    Обґрунтовано особливості якісного аналізу економічних ризиків, до яких віднесено фактори ризиків, визначення їх рівня, ідентифікація ризиків. Визначено особливості кількісного аналізу ризиків: вибір методів кількісної оцінки ризиків, оцінка ризикозахищеності підприємств і встановлення зон ризику. Встановлені на підставі аналізу показників кількісної оцінки ризиків зони і види ризиків для підприємств олійно-жирової галузі в подальших дослідженнях будуть використані при розробці заходів щодо зниження ризиків.
  • Ескіз
    Документ
    Архітектурно-компетентністне обґрунтування виникнення та забезпечення стійкого розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем
    (НТУ "ХПІ", 2017) Шматько, Наталія Михайлівна
    Доведена доречність та розглянуті особливості використання компетентністного підходу для обґрунтування вибору стратегічних альтернатив розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем. На основі поєднання концепції ключових компетентностей зі стандартами проектування архітектури складних соціально-економічних систем розвинуто теорію інтеграційної взаємодії промислових підприємств та удосконалено методичний базис забезпечення стійкості діяльності учасників такої взаємодії. Запропоновано підхід щодо досягнення взаємопов’язаності компетентностей, покладених в основу формування інтеграційного базису взаємодії підприємств.
  • Ескіз
    Документ
    Методичні підходи до забезпечення конкурентоспроможності підприємства меблевої промисловості
    (НТУ "ХПІ", 2017) Шепелєва, Наталія Володимирівна; Скотнікова, Любов Петрівна
    Результати дослідження наукових здобутків вчених з питань сутності конкурентоспроможності підприємства і методів її оцінки підтверджують важливість конкурентних позицій на ринку. Конкурентні переваги, якими володіють підприємства, дозволяють їм бути більш конкурентоспроможним серед підприємств. На основі аналізу ринку вітчизняної меблевої промисловості виявлені проблеми її розвитку. Запропоновані заходи підвищення конкурентоспроможності підприємства на ринку.
  • Ескіз
    Документ
    Формування механізму економічної безпеки підприємств машинобудування щодо протидії рейдерству
    (НТУ "ХПІ", 2017) Писаревський, Микола Ілліч
    Метою статті є виділення на основі аналізу відомих методів та підходів до формування механізму забезпечення економічної безпеки та існуючого досвіду управлінської діяльності суттєвих характеристик та елементів механізму економічної безпеки підприємств машинобудування щодо протидії рейдерству, що дозволяє ідентифікувати процес його реалізації у вигляді цілісного комплексу складових. Вирішення поставлених у статті завдань здійснено за допомогою таких загальнонаукових та спеціальних методів дослідження: аналізу та синтезу, систематизації та узагальнення. У результаті дослідження розроблено концептуальну схему формування механізму забезпечення економічної безпеки, що дозволить ідентифікувати процес його реалізації за напрямками: діагностика та оцінка загроз економічній безпеці щодо протидії рейдерського захоплення; прийняття рішень щодо скорочення ймовірності рейдерського захоплення шляхом усунення відповідних загроз для забезпечення економічної безпеки; аналіз ефективності прийнятих рішень.