Вісник № 39

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 26
  • Документ
    Некаталитический синтез аммиака
    (НТУ "ХПИ", 2008) Юрченко, А. П.; Авина, Светлана Ивановна; Юрченко, А. А.
    Розглянуто теоретичні засади, які покладені в основу нового способу синтезу аміаку. Запропонована технологія, яка суттєво відрізняється від традиційної. Вказані подальші напрями досліджень, що дозволять досягти повної адекватності усіх складових даної технології.
  • Документ
    Оценка возможности захоронения шахтных вод шахты "Любельская" в глубокие непродуктивные водоносные горизонты Львовско-Волынского каменноугольного бассейна
    (НТУ "ХПИ", 2008) Удалов, И. В.; Маркина, Н. К.; Маркина, Я. С.; Яроха, Я. В.
    У статті розглядаються шляхи рішення екологічних задач, пов'язаних з можливим техногенним забрудненням підземних вод на прикладі шахти "Любельська" Львівсько-Волинського кам'яновугільного басейну. Розглянуто аспекти міграції забруднюючих речовин та їх вплив на підземні води.
  • Документ
    Електрохімічні процеси формування субмікрокристалічних полішарових металевих структур типу Nb/Ge/Al з неводних розчинів
    (НТУ "ХПІ", 2008) Сидоренко, О. В.; Опалєва, Н. С.; Калугін, В. Д.; Васильченко, О. В.
    Представлено комплексні результати по кінетиці електролітичного осадження на Nb з неводних розчинів Ge і Al, що утворять поліслойну структуру для наступного одержання (методом термодифузії) стабільної інтерметалідної фази Nb₃GeₓAl₁₋ₓ, що при температурі Н₂(ж) має над провідність (СП). Установлено можливість електролітичного виділення металів з неводних розчинів германіювання й алюмініювання з додатком води.
  • Документ
    Визначення ступеня контакту між плівкоутворювачем і наповнювачем в композиційних покриттях методом хроматографії
    (НТУ "ХПІ", 2008) Свідерський, В. А.; Миронюк, О. В.
    Стаття присвячена використанню методу рідинної хроматографії в лакофарбовій технології для встановлення ступеня контакту між наповнювачем і плівкоутворюючим полімером. Наведені приклади використання методу для широко вживаних атмосферостійких полімерів – стирол-акрилового та кремнійорганічного на карбонатному наповнювачі. Зроблені висновки щодо точності методу, а також можливості його застосування для визначення такого параметру композиційного лакофарбового матеріалу, як критична об’ємна концентрація наповнювача.
  • Документ
    Интенсификация процессов массообмена при повышенных нагрузках по жидкой фазе в тарельчатых колонных аппаратах
    (НТУ "ХПИ", 2008) Сущенко, И. А.; Сулима, А. Н.; Шепотько, И. П.; Молодцова, Л. С.; Курочка, Т. А.; Негода, С. П.; Яшина, Т. Г.
    У статті розглянуті проблеми створення ефективного обладнання для процесів масообміну в умовах підвищеного навантаження з рідинної фази. У результаті досліджень та конструктивних опрацювань створена нова конструкція десорбера (регенератора), промислове впровадження якого підтвердило доцільність використовування методів подовжньо-поперечного секціонування апарата та апаратурно-конструктивної інтенсифікації технологічних процесів взаємодії газів та рідин.
  • Документ
    Мінералогічна і технологічна характеристика глинистої сировини північної частини Донецької області
    (НТУ "ХПІ", 2008) Щукіна, Людмила Павлівна; Федоренко, Олена Юріївна; Рищенко, Михайло Іванович; Міхеєнко (Ященко), Лариса Олександрівна; Стрельнікова, О. О.; Пермяков, Юрій Вячеславович
    В статті наведено результати комплексних досліджень хіміко-мінерального складу та кераміко-технологічних властивостей глин, які відносяться до нових сировинних ділянок Центрального Донського родовища. Надано рекомендації щодо промислової здобичі сировини та напрямків її можливого використання в керамічних технологіях.
  • Документ
    Розробка складів шлаколужних в'яжучих матеріалів на основі техногенної сировини північно-східного регіону
    (НТУ "ХПІ", 2008) Шабанова, Галина Миколаївна; Марков, Д. Ю.; Корогодська, Алла Миколаївна; Володько, О. В.; Гапонова, Олена Олександрівна
    У статті наведені результати дослідження доменних металургійних шлаків північно-східного регіону та отримання на їх основі шлаколужних в'яжучих матеріалів з комплексом заданих експлуатаційних характеристик. Вироби, отримані з використанням розроблених в'яжучих матеріалів мають підвищені фізико-механічні та технічні властивості.
  • Документ
    Промышленная ультразвуковая установка по производству катализатора синтеза винилацетата
    (НТУ "ХПИ", 2008) Роменский, А. В.
    Представлено опис промислової установки по виробництву цинкацетатного каталізатора синтезу вінілацетату на базі ультразвукового реактора просочення потужністю 150 тонн/рік. Промислова експлуатація Zn-Ас каталізатора, приготовленого на новій установці, дозволила збільшити потужність виробництва вінілацетату на 33 %.
  • Документ
    Влияние применения алюминиевой пудры на свойства керамической наплавки
    (НТУ "ХПИ", 2008) Приходько, Ю. Е.
    В статті наведенні результати дослідження впливу вмісту алюмінієвої пудри у керамічних сумішах на структуру та властивості матеріалу керамічної направки для відновлення динасових вогнетривів камер коксування коксохімічних батарей.
  • Документ
    О геометро-топологической характеристике фаз системы CaO – MgO – FeO – SiO₂
    (НТУ "ХПИ", 2008) Остапенко, И. А.; Питак, Ярослав Николаевич; Питак, Олег Ярославович; Рыщенко, Александр Сергеевич
    В роботі наведені результати досліджень субсолідусної будови системи CaO – MgO – FeO – SiO₂. В системі встановлено 12 внутрішніх конод. Система розбивається на 33 елементарних тетраедра, для яких розраховані відносні об’єми та ступінь асиметрії. Наведена геометро-топологічна характеристика фаз системи.
  • Документ
    О некоторых математических моделях в теории вибрационного уплотнения материалов
    (НТУ "ХПИ", 2008) Орлова, Н. Д.
    Розглянуто різні системні підходи до вивчення процесів вібраційного ущільнення матеріалу. Весь процес ущільнення матеріалу формалізований як складна фізико-механічна система. Приведено результати досліджень на оптимізацію параметрів математичної моделі для вібраційного ущільнення матеріалу.
  • Документ
    Вивчення адсорбційних властивостей азотопохідних інгібіторів корозії
    (НТУ "ХПІ", 2008) Мельник, Анатолій Павлович; Олейник, М. В.; Крамарев, Сергій Олегович; Матвєєва, Тетяна Вікторівна
    Проведено дослідження по вивченню адсорбційних властивостей азотопохідних інгібіторів корозії, отриманих за реакцією амідування натуральної сировини похідними етилендіаміну. У присутності продуктів реакції визначено швидкості корозії сталевих пластин, за якими оцінено захисний ефект отриманих продуктів амідування.
  • Документ
    Оптимизация состава многокомпонентной лекарственной смеси
    (НТУ "ХПИ", 2008) Кутовая, О. В.; Ковалевская, И. В.; Шаповалов, А. В.; Маркова, Наталья Борисовна
    В статті пропонується модель оптимізації складу багатокомпонентної лікарської суміші, яка базується на математичній обробці експериментальних даних рівняннями регресії, що характеризують суттєві показники суміші. Одержані рівняння підлягають векторній оптимізації, в результаті якої визначають кількісний вміст складових суміші.
  • Документ
    О накоплении глагольных конкретизаций для проектирования технических устройств
    (НТУ "ХПИ", 2008) Ивахненко, Игорь Александрович; Ивахненко, Татьяна Никитична
    У роботі розглядаються питання, що визначають можливість нагромадження дієслівних конкретизаций і використання їх для проектування технічних пристроїв. Робота є продовженням раніше опублікованої авторами роботи.
  • Документ
    Оптимальные характеристики трубчатых водо-водяных подогревателей для систем теплоснабжения
    (НТУ "ХПИ", 2008) Ганжа, Антон Николаевич; Марченко, Наталья Андреевна
    Розроблено методику оптимізаційних розрахунків трубчастих водо-водяних підігрівачів для систем теплопостачання. Показано, що оптимальні характеристики залежать від узагальненої економічної характеристики поверхні та нагнітачів. Проведено аналіз оптимальних характеристик підігрівачів.
  • Документ
    Спекание тетрагонального оксида циркония
    (НТУ "ХПИ", 2008) Габелков, С. В.; Тарасов, Р. В.; Полтавцев, Н. С.; Старолат, М. П.; Пилипенко, А. В.; Миронова, А. Г.; Холомеев, Г. А.; Белкин, Ф. В.; Макаренко, В. В.; Китченко, В. С.
    Спікання компактів з порошку тетрагонального оксиду цирконію проходить інтенсивно в інтервалі температур 900-1150 °С, менш активно – при 1150-1400 °С. Енергії активації спікання становлять 32,4 ± 2,0 кДж/моль і 7,1 ± 2,1 кДж/моль відповідно. Термообробка при оптимальній температурі 1400 °С протягом 1 години дозволяє одержати керамічний матеріал з відносною щільністю 93 %, розміром зерен 1-1,4 мкм і пор 0,8-1 мкм і 0,2- 0,3 мкм. У керамічному матеріалі спостерігається помірний (1000-1150 °С) і інтенсивний (1150-1400 °С) ріст зерен. Енергії активації росту зерен у зазначених інтервалах температур становлять 51,5 ± 4,0 кДж/моль і 135 ± 24 кДж/моль відповідно.
  • Документ
    Разработка технологии дрожжевого слоёного печенья с фруктовыми начинками, обогащёнными гемовым железом
    (НТУ "ХПИ", 2008) Євлаш, В. В.; Павлоцкая, Л. Ф.; Акмен, В. О.
    В статті запропоновано проводити збагачення раціону харчування населення гемовим залізом шляхом додавання дієтичної добавки "Гемовітал" у начинки для дріжджового шарованого печива. Визначено раціональні долі введення дієтичної добавки і порошку топінамбура в начинки. Розроблено рецептури начинок для печива з використанням дієтичної добавки "Гемовітал" та порошку топінамбура. Вивчено співвідношення форм гемоглобіну у фруктово-овочевих начинках після випічки печива. Визначено режими і послідовність операцій технологічного процесу.
  • Документ
    Взаимодействие этил 4-((Е)-1-хлоро-3-оксопроп-1-енил)-3,5-диметил-1Н-пиррол-2-карбоксилата с первичными ароматическими аминами
    (НТУ "ХПИ", 2008) Былина, О. С.; Михедькина, Елена Иосиповна
    Реакцією етіл 4-((Е)-1-хлор-3-оксопроп-1-еніл)-3,5-диметил-1Н-пірол-2-карбоксилату з ароматичними амінами в середовищі діетилового ефіру було отримано досі невідомі азометини (основи Шифа). Здійснено оцінку їх можливої біологічної активності з використанням програми PASS.
  • Документ
    Особенности составов и технологии получения самоочищающихся стеклоэмалевых покрытий
    (НТУ "ХПИ", 2008) Брагина, Людмила Лазаревна; Шалыгина, Оксана Владимировна; Курякин, Николай Александрович
    В статті розглянуті особливості складів та властивостей нового типу склоемалевих покриттів для захисту внутрішніх поверхонь духових шаф кухонних плит. Проаналізовано стан розробок в галузі синтезу та промислового освоєння самоочисних піролітичних та каталітичних склоемалевих покриттів, також наведено їх склади та експлуатаційні властивості.
  • Документ
    Анодные электродные материалы на основе соединений элементов IV группы
    (НТУ "ХПИ", 2008) Болвако, А. К.; Черник, А. А.; Жарский, И. М.
    Изучены анодные материалы на основе композиции PbO₂/SnO₂ применительно к процессам электрохимического синтеза озона. Электрохимическая активность металл-оксидных анодов изучалась методами вольтамперометрии, сканирующей электронной микроскопии, другими инструментальными методами. Оценены кинетические характеристики допированных электродных материалов применительно к процессу электрохимического синтеза озона. Показано, что допированные аноды на основе оксидов Sn (IV) и Pb (IV) имеют высокую каталитическую активность и значительную коррозионную стойкость в процессах электрохимического синтеза окислителей.