Вісник № 13

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 30
  • Документ
    Промышленная проверка работы гидроциклона
    (НТУ "ХПИ", 2006) Никитин, Н. И.; Шапорев, Валерий Павлович
    У статті надаються порівняльні дані промислових випробувань роботи гідроциклона НТУ "ХПІ" і гідроциклонного устаткування фірми PARNABY (Англія). Технологічні дані класифікації вугілля у гідроциклоні й на гідроциклонній установці PARNABY показали перевагу першого та доцільність використання апарату НТУ "ХПІ" у промисловості.
  • Документ
    Розсіююча здатність лужних електролітів для осадження PbO₂
    (НТУ "ХПІ", 2006) Міхайленко, В. Г.; Антонов, О. В.
    Досліджено процес електроосадження PbO₂ з двох лужних електролітів – плюмбитного, та електроліту на основі ЕДТА. Визначена розсіююча здатність електролітів. Показана перевага електроліту на основі ЕДТА. Доведено можливість отримання біполярних електродів з двоокисносвинцевою анодною стороною та винесеною анодною сіткою.
  • Документ
    Технологічні функції та перспективи використання декстринів крохмалю пророщених зернових при виробництві емульсійних десертів
    (НТУ "ХПІ", 2006) Мостова, Л. М.; Грінченко, О. О.
    В роботі представлені результати вивчення технологічних властивостей та перспективи використання декстринів крохмалю пророщених зернових при виробництві емульсійних десертів обґрунтовані оптимальні терміни пророщування зернових для отримання декстринів необхідної молекулярної маси. Досліджені можливості декстринів у складі бінарної системи "крохмальний клейстер-декстрин" утворювати емульсію та забезпечувати стабільність її при зберіганні. Доведено, що використання стабілізаційної системи "крохмальний клейстер-декстрин" дозволяє залучити до складу емульсійних десертів рослинні олії, створити низькокалорійну продукцію та підвищити харчову цінність десертів.
  • Документ
    Оцінка термодинамічних параметрів реакції взаємодії ацилгліцеринів з етилендіаміном
    (НТУ "ХПІ", 2006) Мельник, Анатолій Павлович; Діхтенко, К. М.; Сенишин, Я. І.; Матвєєва, Тетяна Вікторівна
    Виконана оцінка термодинамічних параметрів реакції взаємодії ацилгліцеринів з етилендіаміном. Встановлено, що зміни вільних енергій реакцій амідування, розрахованих різними методами, однакові. Знайдено, що із врахуванням водневих зв’язків вільні енергії реакцій взаємодії ацилгліцеринів з етилендіаміном, аміноамідом різні, при чому у ряду ТАГ-ДАГ-МАГ вони збільшуються. Порівняння вільних енергій реакцій взаємодії ацилгліцерину з ЕДА і АА свідчить про те, що з ЕДА реакція енергетично більш вигідна.
  • Документ
    Перетворення жирів за допомогою ліпаз
    (НТУ "ХПІ", 2006) Гладкий, Федір Федорович; Богодіст-Тимофєєва, О. Ю.; Меркушова, М. Ю.
    В статті розглянуто ферментативні перетворення триацилгліцеринів, а саме, гідроліз за допомогою різних ферментних препаратів (ліпаз). Підібрано ліпази, що можуть каталізувати гідроліз твердих (пальмовий олеїн) і рідких (соняшникова олія) жирів – це Lipozyme 100 L та Солізим. Виявлено умови ферментативного гідролізу (кількість реагентів, температура тощо).
  • Документ
    Вплив процесу пророщування на вміст фізіологічно активних сполук в зернах злаків
    (НТУ "ХПІ", 2006) Данилова, Людмила Андріївна; Домарецький, В. А.; Арутюнян, Тетяна Володимирівна
    В статье приведены разработанные методы извлечения физиологически активных соединений из зерен злаков, а также методики исследования их состава. Исследован жирнокислотный состав, изменения содержания токоферолов и каротиноидов, которые присутствуют в зернах ржи и проявляют антиоксидантные свойства.
  • Документ
    Усовершенствование процесса переработки твердых бытовых отходов на санитарных полигонах
    (НТУ "ХПИ", 2006) Адамчук, Б. И.; Боглаенко, Д. В.; Зинченко, Мария Георгиевна; Шапорев, Валерий Павлович
    Розглядається технологічний процес комплексної переробки твердих побутових відходів на полігонах, який дозволяє запобігти надходженню шкідливих газоподібних речовин в атмосферу та інтенсифікувати біорозклад органічної складової з отриманням біогазу як палива для виробітки електроенергії після проходження ним належної очистки.
  • Документ
    Исследование динамики ротора газоперекачивающего агрегата при нарушениях посадки вала в подшипниках скольжения
    (НТУ "ХПИ", 2006) Сапрыкин, С. А.; Дутчак, А. И.
    Здійснено теоретичне дослідження динаміки ротора газотурбінних двигунів при порушенні посадки валу в підшипниках ковзання. Встановлено, що по причині такого порушення відбувається поступов зменшення відносного ексцентриситету розміщення валу у підшипнику, що сприяє виникненню стійких автоколивань ротора на масляній плівці, і тим самим є збудником інтенсивних вібрацій підшипників ротора.
  • Документ
    Шляхи підвищення якості вододисперсійних фарб
    (НТУ "ХПІ", 2006) Зубар, Галина Петрівна; Нескорожена, Г. Д.; Гаврилова, О. О.; Білецька, Т. В.
    Розглянуто шляхи керування властивостями вододисперсійних фарб за рахунок: регулювання співвідношення пігменту та наповнювача; визначення оптимального вмісту диспергаторів; варіювання реологічних характеристик пігментних паст на основі розроблених підходів до визначення вологоємності пігментів. Одержані результати можуть бути основою для підвищення якості вітчизняних екологічно чистих лакофарбових матеріалів.
  • Документ
    Законы водоснабжения как технической системы. Часть третья
    (НТУ "ХПИ", 2006) Василенко, С. Л.
    Для систем централізованого питного водопостачання як комплексу інженерно-технічних споруд сформульовані два законі (по Альтшуллеру): перехід з макрорівня на мікрорівень та збільшення ступені динамічності.
  • Документ
    Исследование процесса изомеризации подсолнечного масла
    (НТУ "ХПИ", 2006) Токарь, Т. М.; Корягина, Н. А.; Сумцова, Людмила Андреевна; Каратеев, Арнольд Михайлович
    В статті представлені результати дослідження процесу ізомеризації соняшникової олії. Матеріали на основі ізомеризованих олій можуть бути використані для отримання покриттів з високими фізико-механічними та захисними властивостями.
  • Документ
    Электролитическое осаждение германия из спиртовых растворов с добавками воды
    (НТУ "ХПИ", 2006) Сидоренко, О. В.; Ларин, В. И.; Опалева, Н. С.
    Вивчено вплив атомности (n) спиртів і добавок води (ѡН₂О) до розчинів GeCl₄ на катодний вихід за струмом германію (ВТGe), гідроліз і величину катодної поляризації - ∆Ек (при ik=сonst) і густині струму - ik (при ∆Ек=сonst). При зіставленні ik-∆Ек-залежностей у розчинах R(OH)n-H₂O-KCl й R(OH)n-H₂O-GeCl₄ встановлено, що вони подобні, що свідчить про єдність природи електродних стадій, пов'язаних з електровідновленням молекул розчинника.
  • Документ
    Взаимодействие N-алкоксимочевин с фенилглиоксалем
    (НТУ "ХПИ", 2006) Штамбург, Василий Георгиевич; Дистанов, Виталий Баламирович; Штамбург, Виктор Васильевич; Клоц, Е. В.; Мазепа, Александр Владимирович; Зубатюк, Р. И.; Ракипов, Э. М.; Успенский, Б. В.; Анищенко, Андрей Александрович; Олефир, Д. А.
    N-Алкоксисечовини конденсуються з фенілгліоксалем з утворенням 3-алкокси-5-фенілгідантоїнів у відсутність лужних агентів.
  • Документ
    Синтез персульфата аммония при переработке шламов коксового производства
    (Национальный технический университет "Харьковский политехнический институт", 2006) Сенкевич, И. В.; Назаров, А. В.; Куликова, Т. П.; Тульская, Алена Геннадьевна
    Запропановано діоксидсвинцевий титановий анод для електросинтезу надсірчанокислого амонію. Визначені основні показники електролізу в залежності від густини струму, температури, домішка промоторів. Показано, що підвищення виходу за струмом можливо при зниженні температури електролізу та високих виходах за струмом.
  • Документ
    Особливості формування структури і технологія санітарної будівельної кераміки
    (НТУ "ХПІ", 2006) Сальник, В. Г.; Свідерський, В. А.; Черняк, Л. П.
    Наведено результати аналітичних досліджень особливостей формування коагуляційної, конденсаційної та кристалізаційної структур в технологічному процесі виготовлення виробів санітарної кераміки. Відзначено стадійність утворення коагуляційної структури при підготовці шлікерних керамічних мас та формуванні напівфабрикату виробів шляхом литва в пористих формах.
  • Документ
    Поглощение оксидов азота ТБФ в пленочном аппарате
    (НТУ "ХПИ", 2006) Печенко, Тамара Ивановна; Литвиненко, Александр Александрович; Тошинский, Владимир Ильич; Букатенко, Алексей Иванович
    Наведені результати експериментальних досліджень процесу абсорбції оксидів азоту трибутил-фосфатом у плівковому абсорбері під тиском при різній зміні фізико-хімічних і гідродинамічних параметрів.
  • Документ
    Методика определения напряженно-деформированного состояния многослойной намотки резинотросового каната шахтной подъемной установки
    (НТУ "ХПИ", 2006) Панченко, К. В.
    Наведено методику визначення напружено-деформованого стану багатошарової намотки гумотросового каната шахтної підйомної установки.
  • Документ
    Эффективность добавок-модификаторов в процессах гидратационного твердения высокоглиноземистого цемента
    (НТУ "ХПИ", 2006) Логвинков, С. М.; Вернигора, Н. К.; Шабанова, Галина Николаевна; Шаповалов, В. П.; Корогодская, Алла Николаевна; Сидоров, В. Н.
    Наведено результати досліджень впливу поліфункціональних модифікаторів на властивості вогнетривких цементів. Проаналізовані зміни межі міцності при стисненні та поруватості зразків цементу з добавками у процесі гідротації. Результатами РФА та ДТА досліджень доведена ефективність експериментальної добавки у порівнянні з промисловими добавками-модифікаторами.
  • Документ
    Тепломассообмен при конденсации парогазовой смеси
    (НТУ "ХПИ", 2006) Фрумин, В. М.; Бухкало, Светлана Ивановна; Орехова, Е. Н.
    В статті на підставі уявлень про розвиток турбулентних течій визначено шляхи інтенсифікації лімітуючої стадії процесу у конденсаторі дистиляції - тепловіддачі від конденсуючої парогазової суміші. Розглянуто оптимальну конструкцію вертикально трубчастого конденсатора з плівково-тонкошаровим рухом фаз. Конструкція забезпечує два різновиди інтенсивного руху фаз – тонко-шарове та плівкове; вона дозволяє вільно та рівномірно відводити газ, що виділяється з рідині, по внутрішній порожнині труб за рахунок ефективного використовування усієї поверхнею теплообміну.
  • Документ
    Проблеми знищення хімічної зброї та біологічних засобів. Органічні пероксикарбонові кислоти та їх застосування для знешкодження бойових токсичних хімічних речовин та хвороботворних мікробів
    (НТУ "ХПІ", 2006) Блажеєвський, М. Є.; Баталов, А. І.; Дядченко, В. В.
    Розглянуто сучасні високоефективні методи дегазації бойових токсичних хімічних речовин (БТХР). Запропоноване застосування водних розчинів аліфатичних пероксикислот у комплексі з поверхнево-активними речовинами та каталізаторами міжфазового переносу. Вони необоротно та швидко оксидують і/або пер(гідролізують) такі найнебезпечніші представники хімічної зброї, як фосфоровмісні БТХР, азотні й сірчані іприти та люїзит зі ступенем конверсії до 99,999%. Показано, що продукти процесу знешкодження більше ніж на порядок менш токсичні, не мають бойових характеристик та піддаються утилізації – генерації речовин, які використовуються у хімічній промисловості.