Вісник № 09

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36107

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 37
  • Ескіз
    Документ
    Геоінформаційне моделювання в задачах відновлювальної енергетики
    (НТУ "ХПІ", 2018) Зацерковний, Віталій Іванович; Оберемок, Наталія Василівна; Пузик, А. А.
    Надані об’єктивні фактори, що обумовлюють необхідність розвитку нетрадиційних відновлюваних джерел енергії та передумови для її розвитку в Україні, енергетичний потенціал відновлюваних джерел енергії. Запропоновано технології застосування геоінформаційного моделювання, орієнтовані на використання картографічної інформації для розв’язку завдань з планування, ухвалення управлінських рішень та розвитку енергетичної галузі. Практична реалізація запропонованого підходу перебачає розробку комплексу картографічних творів для потреб відновлюваної енергетики, укладання карт різної функціональної спрямованості (інвентаризаційних, оцінювальних, рекомендаційних, прогнозних), що відображають різні аспекти (ресурси, об’єкти, умови, фактори, стан та перспективи розвитку галузі) та охоплюють різні напрямки відновлюваної енергетики (вітроенергетику, геліоенергетику, біоенергетику, гідроенергетику та геотермальну енергетику).
  • Ескіз
    Документ
    Моделі управління проектами в електронному проектному менеджменті
    (НТУ "ХПІ", 2018) Єгорченкова, Наталія Юріївна
    Запропоновано розглянути різні моделі управління проектами створення та надання інформаційних ресурсів в електронному проектному менеджменті. Визначено, що управлінський клас проекту − це множина підкласів проектів, які формуються наведеними ознаками і для яких застосовуються однотипні методи та засоби управління. Розглянуті такі моделі управління як − ієрархічна, алгоритмічна, ітераційна та лінійна моделі. Формалізовано визначення кожної моделі, а також характеристики її застосування. Показано розрахунок термінів виконання проектів для кожної моделі управління. Зазначено, що напрямком для подальших досліджень виступає розробка методу встановлення зв'язок між описом такого проекту та моделями управління.
  • Ескіз
    Документ
    Онтологічний підхід до оперативного планування
    (НТУ "ХПІ", 2018) Тихонов, Юрій Леонтійович; Лахно, Валерій Анатолійович
    У даній роботі пропонується онтологізований опис об'єктів, що потребують планування заходів. Це дозволяє згрупувати і об'єднати всі необхідні дані в одному документі для вирішення різних завдань, зокрема для планування оперативних дій. Підхід відрізняється застосуванням КО, що забезпечують систематизацію концептів, врахування їх взаємозв'язку та дає можливість створення інструментарію планування дій. Подібний підхід можна використовувати в різних галузях. В роботи наведені приклади застосування для планування заходів щодо захисту даних та планування випуску електронних курсів.
  • Ескіз
    Документ
    Біотехнологічні аспекти отримання йогуртної основи для виробництва низьколактозного морозива
    (НТУ "ХПІ", 2018) Трубнікова, Анастасія Анатоліївна; Шарахматова, Тетяна Євгеніївна; Мамінтова, Карина Олександрівна; Цупра, Ольга Cергіївна
    У роботі обґрунтовано вибір закваски для виробництва йогуртної основи як компонента низьколактозного морозива, представлені дослідження технологічних властивостей йогуртної основи для виробництва низьколактозного морозива. Проаналізовані інформаційні джерела щодо використання мікроорганізмів, які найактивніше продукують фермент лактазу при виробництві йогуртної основи, і обґрунтований вибір композиції мікробіологічних культур за β-галактозидазною активністю та кислотоутворенням. Вивчена можливість використання маслянки з підвищеною масовою часткою сухих речовин в якості основного компоненту для виробництва суміші морозива. Встановлена раціональна концентрація сухого знежиреного безлактозного молока, що входить до рецептури йогуртної основи (5,0 % від її маси). Досліджено процес ферментації молочної основи DVS культурами (YF-903+La-5) та DVS закваскою "Йогурт" VIVO. Зразки сквашеної йогуртної основи із застосуванням закваски DVS "Йогурт" VIVO мають більш щільний згусток та кращі технологічні показники- піноутворювальну здатність та стійкість піни. Визначені показники (смак, запах, консистенція), які будуть впливати на якість морозива. Визначені основні фізико-хімічні показники отриманої йогуртної основи (масова частка лактози та масова частка білків), що забезпечують раціональний вміст у готовому низьколактозному морозиві основних компонентів хімічного складу (збільшений вміст білків (5,41 %), цукрів: глюкози та галактози (3,47 %) та знижений вміст лактози (3,01 %). Отримані зразки йогуртної основи характеризувались високим вмістом корисної мікрофлори (біфідо- та лактобактерій). Найбільш вірогідне число лактобактерій – 2,5·10⁸ КУО/см³, біфідобактерій – 3,0·10⁹ КУО/см³. Отримана йогуртна основа проявляє пробіотичну дію. Наведена технологічна схема виробництва пробіотичної йогуртної основи з маслянки.
  • Ескіз
    Документ
    Исследование информационной значимости параметров плана медико-биологического эксперимента
    (НТУ "ХПИ", 2018) Томашевский, Роман Сергеевич
    В работе проведено исследование влияния параметров плана на количество ожидаемой информации базовых моделей медико-биологических экспериментов. Приведены базовые модели планирования медико-биологических экспериментов, полученные на основе классической информационной теории. С использованием разложения Тейлора получены модели, позволяющие независимо оценивать влияние абсолютного и относительного изменения каждого из параметров плана на общее информационное содержание эксперимента. По результатам исследований получены количественные и качественные оценки каждого из параметров плана на количество ожидаемой информации для параметрической, компонент дисперсий и регрессионной моделей планирования эксперимента.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості функціонування релейного захисту в розподілених системах тягового електропостачання
    (НТУ "ХПІ", 2018) Сиченко, Віктор Григорович; Косарєв, Євген Миколайович; Данилов, Олексій Анатолійович; Губський, Петро Вячеславович; Зубенко, Василь Анатолійович; Пулін, Микола Миколайович
    Впровадження альтернативних джерел електричної енергії у систему тягового електропостачання розподіленого типу підвищує енергетичну ефективність та надійність функціонування, але при цьому змінюється характер протікання енергообмінних процесів, що обумовлює необхідність врахування виникаючих змін струморозподілу для налаштування уставок релейного захисту. Така необхідність викликається збільшенням струмів короткого замикання в розподіленій системі живлення електрорухомого складу за рахунок появи в системі додаткових джерел енергії. Для виключення хибних спрацьовувань та забезпечення селективності необхідно застосовувати мікропроцесорні комплекси релейного захисту, які дозволяють більш точно встановлювати уставки спрацьовування швидкодіючих вимикачів.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості застосування накопичувачів електричної енергії в системі електропостачання залізниці
    (НТУ "ХПІ", 2018) Стисло, Богдан Олександрович
    Пульсуючий характер потужності, що споживається в мережі електропостачання залізниці є причиною появи пульсацій напруги в контактній мережі. Це призводить до зниження ефективності енергосистеми. Для компенсації пульсацій потужності в мережі електропостачання залізниці пропонується використання гібридних накопичувачів електричної енергії. Запропоновано застосування двоканальних підсилюють пунктів з відповідною системою управління. В основу математичної моделі покладені дані реальних вимірів.
  • Ескіз
    Документ
    Управління інтелектуальними ризиками в проектах транспортування великогабаритних вантажів за допомогою теорії ігор
    (НТУ "ХПІ", 2018) Становська, Іраїда Іванівна; Кошулян, Сергій Вікторович; Торопенко, Олексій Вікторович; Дадерко, Олеся Ігорівна
    Показано, що транспортування великогабаритних вантажів є проектом, в якому команда останнього постійно стикається із інтелектуальними ризиками протидії оточуючого середовища у вигляді субпідрядників (шляховиків, електриків, автоінспекції, тощо) виконанню окремих етапів проекту. Управління цими ризиками містить різні форми співпраці із субпідрядниками, – від об’єднання (SCRUM-технології) до конкурентної гри із "супротивником". Запропоновано адаптивну комплексну структуру технології проектної діяльності з перевезення великогабаритного багажу, яка передбачає на початку кожного етапу виявлення форми співпраці із субпідрядником та гнучку технологію роботи із ним.
  • Ескіз
    Документ
    Застосування інформаційної морфологічної моделі для планування ремонтів хімічного обладнання
    (НТУ "ХПІ", 2018) Савєльєва, Оксана Степанівна; Торопенко, Олексій Вікторович; Торопенко, Алла Володимирiвна
    Розглянута можливість застосування інформаційної структурної технології визначення показника структурної відмовостійкості для підвищення ефективності планування технічного обслуговування і ремонтів технічних об’єктів. Технологія базується на побудові морфологічної моделі об’єкта та дозволяє отримувати значення величини ймовірності безвідмовної роботи системи при структурній подобі її моделі нейроподібній мережі Запропоновано механічним аналогом повторного навчання мережі вважати ремонт технічних об’єктів.
  • Ескіз
    Документ
    Моделирование процесса визуализации гомеостаза человека
    (НТУ "ХПИ", 2018) Розоринов, Георгий Николаевич; Чичикало, Нина Ивановна; Ларина, Екатерина Юрьевна; Труш, Мария Сергеевна
    Показано, что нормальному состоянию человека соответствует распределение температуры по его телу, при котором температура в контрольных точках не выходит за пределы установленных норм. Любые отклонения от этих норм свидетельствуют о необходимости принятия решений по устранению причин этих отклонений. Отображение температурного поля человека позволяет установить предварительный диагноз состояния организма. Используя знания эксперта при определении заболеваний по их первым признакам, не сложно обеспечить лечение в домашних условиях или оказать первую доврачебную помощь, путем восстановления нормального распределения температуры по поверхности тела человека. О нормальном состоянии процесса жизнедеятельности человека можно судить по отсутствию асимметрии в отображении его температурного поля.