Вісник № 44

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 27
  • Документ
    Шляхи інтенсифікації процесів подрібнення
    (НТУ "ХПІ", 2006) Іванов, А. М.
    Запропоновано напрямки і заходи щодо інтенсифікації трубних млинів за рахунок раціонального попереднього здрібнювання, нових пульсуючого і енергоадаптованного режимів роботи тіл, що мелють, при ізошвидкісній структурі потоку матеріалу, що подрібнюється.
  • Документ
    Газофазное осаждение кремний-германиевых сплавов
    (НТУ "ХПИ", 2006) Журавлев, А. Ю.; Глушко, П. И.; Капустин, В. Л.; Корж, А. Ф.; Семенов, Н. А.; Хованский, Н. А.; Шеремет, Н. И.; Широков, Б. М.
    Методом сумісного газофазного осадження при пониженому тиску одержано щільні полікристалічні конденсати Si-Ge сплавів з концентрацією германію від 5 до 30 %, для використання в якості матеріалів для термоелектричних перетворювачів енергії. Досліджено кінетику осадження Si-Ge сплавів. Присутність невеликих добавок германію інтенсифікує процес осадження кремнію. Визначення концентрації германію проводилось ядерно-фізичним методом. Мікрорентгеноспектральні дослідження рівномірності осадження засвідчили високу гомогенність одержаних сплавів.
  • Документ
    Закономірності анодної формоутворюючої обробки сплавів
    (НТУ "ХПІ", 2006) Ведь, Марина Віталіївна
    Досліджено процеси формоутворюючої анодної обробки сплавів алюмінію та хромонікелевих сталей, спрямовані на підвищення їх питомої поверхні. Визначено вплив складу електролітів і режимів нестаціонарного електролізу на морфологію поверхні та ступінь її розвинення із збереженням механічної міцності матеріалів. На підставі результатів експерименту обгрунтовано принципи керування поверхневою обробкою металів, схильних до пасивації.
  • Документ
    Влияние состава композиционного электрода на селективность анодного процесса
    (НТУ "ХПИ", 2006) Тульский, Геннадий Георгиевич; Байрачный, Владимир Борисович; Муратова, Е. Н.; Назаров, А. В.
    Досліджено вплив складу композиційного покриття аноду на кінетику процесів, що перебігають при електролізі водних розчинів іодату натрію. До складу композиційного покриття входить діоксид свинцю та діоксид титану. Встановлено, що збільшення TiO₂ компонента композиційного покриття гальмує суміщений процес виділення кисню і підвищує ВС утворення періодату натрію.
  • Документ
    Використання пастоподібної овочевої сировини для виготовлення плавлених сирів
    (НТУ "ХПІ", 2006) Сорокіна, С. В.; Томашевська, Р. Я.; Величко, Ю. В.
    Наведено результати досліджень по розробці та оцінці якості нових видів молочних продуктів, виготовлених на основі плавлених сирів з додаванням пастоподібної овочевої добавки з морквяного пюре. Визначено, що розроблені продукти мають більш високу харчову та біологічну цінність ніж їх аналоги, та містять біологічно активні речовини які сприяють мобілізації захисних сил організму.
  • Документ
    О влиянии магнитного поля на процесс электроосаждения никеля
    (НТУ "ХПИ", 2006) Щур, Н. А.; Донченко, М. И.
    Досліджували вплив зовнішнього магнітного поля на процес отримання електрохімічного нікелевого покриття з сульфатного електроліту нікелювання. Постійні магніти, які створюють поле, розташовували над, під та на поверхні катоду. Визначили, що магнітне поле впливає на морфологію поверхні та призводить до утворення дрібнокристалічних осадів нікелю.
  • Документ
    Анализ экологической опасности производства высокодисперсного гидроксида кальция и пути ее уменьшения
    (НТУ "ХПИ", 2006) Шапорев, П. В.; Боглаенко, Д. В.; Райко, Валентина Федоровна
    У статті наданий аналіз впливу на навколишнє середовище виробництва високодисперсійного кальцію з урахуванням стаціонарних джерел і вторинних джерел, що виникають при складуванні відходів. Запропоновані ряд технічних рішень, реалізація котрих докорінне сприяє вирішенню екологічної ситуації на підприємстві, а також схема керування екологічною безпекою виробництва.
  • Документ
    Биогазовые технологии и их роль в экономике агропромышленного производства Часть 3. Оценка экономической эффективности использования биогазовых установок
    (НТУ "ХПИ", 2006) Семененко, Иван Васильевич; Зинченко, Мария Георгиевна
    Стаття є останньою в циклі статей "Биогазовые технологии и их роль в экономике агропромышленного производства". В ній відображені сучасні підходи до оцінки еколого-економічної ефективності біогазових технологій. Показано, що висока рентабельність цих технологій і якість вироблених органічних добрив дозволяє створити на селі більш ефективну економіку за рахунок виробництва практично безкоштовного палива, підвищення врожайності сільськогосподарських культур, значно-го поліпшення екологічної і соціальної сфер життя.
  • Документ
    Определение параметров ферромагнитной жидкости с помощью контактного рабочего преобразователя КРП
    (НТУ "ХПИ", 2006) Себко, Вадим Вадимович
    Розглянуто визначення електромагнітних параметрів і температури магнітної рідини за допомогою контактного робочого перетворювача (КРП), визначено відсотковий зміст металевого дисперсного порошку у об’ємі рідини.
  • Документ
    Проверка новых технических решений при создании экологически безопасного производства ПАВ в условиях опытной установки
    (НТУ "ХПИ", 2006) Подустов, Михаил Алексеевич; Тошинский, Владимир Ильич
    В данній статті розглянуті питання перевірки нових технічних рішень при створені екологічно безпечних виробництв ПАР в умовах дослідної установки. Приведені результати експериментальних досліджень на 3-х основних стадіях виробництва. Показані переваги нових технологічних процесів перед існуючими з точки зору екологічної безпеки.
  • Документ
    Петрографические исследования контактнои зоны керамической наплавки с огнеупором при ремонте коксовых батарей
    (НТУ "ХПИ", 2006) Питак, Ярослав Николаевич; Приходько, Ю. Е.; Рыщенко, Александр Сергеевич; Горбатко, С. В.
    В роботі приведені петрографічні дослідження зони контакту вогнетриву і керамічної наплавки при гарячому нанесенні керамічної суміші. Показано, що контакт вогнетриву з наплавкою є чіткий. Основними фазами є мулліт, голчастої форми розміром до 20 мкм., зерна кварцу до 1 мм, скло фаза з N = 1,466-1,590, магнетит у виді дендритних виділень.
  • Документ
    Интенсификация процесса карбонизации в содовом производстве
    (НТУ "ХПИ", 2006) Панасенко, В. А.; Михайлова, Е. Н.; Михайлов, В. Ф.; Кривомлин, В. А.; Козуб, П. А.
    Показано переваги розсередженого уведення передкарбонізованої рідини до карбонізаційних колон. Наведено методики досліджень і методики обробки даних, отриманих на експериментальній установці у ВАТ "КСЗ".
  • Документ
    Вплив теплового удару на руйнування порід у привибійній зоні пласта
    (Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2006) Огородніков, П. І.; Світлицький, В. М.; Іванків, О. О.; Синюк, Борис Борисович; Лисканич, М. В.
    Розглянуто питання впливу теплового удару на руйнування порід у привибійній зоні пласта. Отримано рівняння росту тріщин при тепловому ударі та вираз для оцінки максимальної глибини проникнення тріщин у порівнянні її з глибиною пластичної деформації.
  • Документ
    Синтез N-замещенных имидов дифеновой кислоты
    (НТУ "ХПИ", 2006) Назаров, В. Н.; Марченко, Я. С.; Игнатенко, О. Н.; Таран, С. В.
    У статті наведені результати дослідження реакції циклодегідратації моноамідів дифенової кислоти та реакції алкілірування дифенімиду. Розглянуто вплив розчинника, тривалість нагрівання, основність амінна, вихід та склад продуктів синтезу. Одержані моноаміди дифенової кислоти являють собою інтерес для подальшого дослідження їх на виявлення різних видів біологічної активності.
  • Документ
    Дослідження одержання моноацилгліцеринів реакцією амідування ріпакової олії етилендіаміном
    (НТУ "ХПІ", 2006) Мельник, Анатолій Павлович; Діхтенко, К. М.; Крамарев, Сергій Олегович
    Досліджено зміни складу реакційних мас при взаємодії ріпакової олії з етилендіаміном. Встановлено залежності концентрацій компонентів реакційних мас етилендіаміну, аміноаміду, діаміду, моногліцериду, гліцерину від часу реакції. Оцінено методику визначення гліцерину та моногліцериду у реакційних масах, отриманих взаємодією ріпакової олії та етилендіаміну.
  • Документ
    Структурно-фазовая релаксация в материалах системы MgO – Al₂O₃ – SiO₂ при термических нагрузках
    (НТУ "ХПИ", 2006) Логвинков, Сергей Михайлович; Вернигора, Н. К.
    Розглянуто релаксаційні процеси в матеріалах системи MgO – Al₂O₃ – SiO₂, які здійснюються за рахунок сполучення твердофазних оборотних реакцій. Показано гнучку пристосованість фазового складу та структури таких матеріалів в умовах дії високих температур та змінних термічних навантажень. Проаналізовано відомості про термодинамічно нерівноважні системи, що хімічно взаємодіють та само організуються, в яких проходять процеси зі зниженням ентропії за рахунок сполучення термодинамічно вигідних реакцій з термодинамічно невигідними. Зазначено характерні особливості отримання вогнетривких матеріалів нового типу, які відрізняються підвищеною корозійною та термічною стійкістю та зростанням міцності у певному високотемпературному інтервалі експлуатації.
  • Документ
    Про можливість конверсії оксиду вуглецю з водяною парою з проміжним відмиваням від діоксиду вуглецю
    (НТУ "ХПІ", 2006) Лобойко, Олексій Якович; Корнієнко, Н. В.; Кобзєв, Олександр Вікторович
    У статті розглянута можливість проведення двохступеневої каталітичної конверсії оксиду вуглецю з водяною парою з проміжним відмиванням від діоксиду вуглецю між першим і другим ступенем конверсії. Розраховані рівноважні ступені перетворення та залишковий вміст оксиду вуглецю для дванадцяти початкових газових сумішей, які містять різний вміст оксиду і діоксиду вуглецю. Показано, що залишкова об'ємна концентрація СО в конвертованому газі може складати в залежності від вмісту СО₂, до 0,005 %. Наведена схема конверсії.
  • Документ
    Влияние добавок твердых промышленных отходов на прочностные характеристики силикатного кирпича
    (НТУ "ХПИ", 2006) Киселева, С. А.; Шабанова, Галина Николаевна; Шапка, А. В.; Васютин, Ф. А.
    В статті розглядається можливість скорочення режиму гідротермальної обробки зразків силікатної цегли за рахунок додавання до складу сировинної суміші різних домішок – твердих відходів промислового виробництва, без зниження міцності зразків.
  • Документ
    Фурфурилгліцидний етер – структуроутворювач лінійних олігомерів в умовах фотополімеризації
    (НТУ "ХПІ", 2006) Каратєєв, Арнольд Михайлович; Сумцова, Людмила Андріївна; Корягін, Андрій Геннадійович
    За останній час промислове значення починають набувати нові способи тужавіння лакових композицій на основі ненасичених олігоестерів. Заміна традиційних термоотверджуючих ЛФМ на матеріали УФ – тужавіння дозволяє зменшити енергоємність та шкідливі викиди у довкілля, покращити умови праці і підвищити її продуктивність.
  • Документ
    Математична модель процесу переробки сировинних сумішей в агрегаті барабанно-валкового типу
    (НТУ "ХПІ", 2006) Іванов, А. М.; Савченко, О. Г.; Федоров, Г. Д.; Крот, О. Ю.; Супряга, Д. В.; Буцький, В. О.
    Описано запропоновану конструкцію барабанно-валкового агрегату – машини для підвищення активності будівельних сумішей у виробництвах будівельних матеріалів та виробів. Описано аналітичну модель зміни тиску у матеріалі під валком, засновану на компресійних кривих – залежностях поточного тиску у суміші від її поточної густини. Адекватність моделі підтверджено експериментами на спеціальному стенді. Модель дозволяє вибирати раціональні розміри і силові характеристики активатора. З застосовуванням моделі проаналізовано вплив сил притискання валка, вла-стивостей сумішей, розміру валка і величини шару матеріалу під валком на тиск переробки.