Вісник № 04

Постійне посилання колекціїhttps://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41687

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 18
  • Ескіз
    Документ
    Особливості проектування високочастотних синхронних генераторів для автономних енергетичних установок
    (НТУ "ХПІ", 2019) Юр'єва, Олена Юріївна; Шайда, Віктор Петрович
    Проаналізовано існуючі принципи обирання електромагнітних навантажень та головних розмірів синхронних машин. Виявлено принципи обирання головних розмірів та електромагнітних навантажень високочастотних генераторів у відповідності до номінальних даних, зазначених у технічному завданні. Сформульовано рекомендації щодо проектування високочастотних синхронних генераторів для автономних енергетичних установок. Отримано залежності, якими рекомендується користуватись при створенні нових високочастотних синхронних генераторів.
  • Ескіз
    Документ
    Підвищення ефективності асинхронного конденсаторного двигуна в режимах неповного навантаження
    (НТУ "ХПІ", 2019) Шуруб, Юрій Вікторович; Цицюрський, Юрій Леонтійович; Руденко, Євген Михайлович
    Пропонується застосування комбінованої схеми двигуна із змінною структурою силової частини та постійною ємністю фазозміщуючого конденсатора. Аналіз варіантів даної схеми показав, що схема з самозбудженням конденсаторної фази має режим, найбільш близький до симетричного, на холостому ході, але не дозволяє отримати номінальний момент. Тому використання комбінованої схеми є доцільним в режимах роботи із змінними у широкому діапазоні навантаженнями. Такі режими роботи характерні для приводів поршневих компресорів, конвеєрів, тощо.
  • Ескіз
    Документ
    Обґрунтування параметрів кілець короткозамкненого ротора при комплексному проектуванні асинхронного двигуна за квазітривимірним польовим аналізом і імітаційним моделюванням
    (НТУ "ХПІ", 2019) Попович, Олександр Миколайович; Головань, Іван Васильович; Поліщук, Валентина Омельянівна
    Для цілей підвищення енергоефективності асинхронних двигунів у складі електромеханічних систем, на прикладі насосної установки, обгрунтовано застосування уточненої математичної моделі двигуна із інтеграцією її до імітаційної моделі електромеханічної системи, яка враховує нелінійні залежності параметрів заступної схеми, що визначено за результатами квазітривимірного польового аналізу. Досліджено вплив збільшення площі перетину короткозамикаючих кілець ротора на робочі і пускові характеристики двигуна. Обгрунтовано апроксимаційні залежності електромагнітних параметрів за зміни величини конструктивних параметрів.
  • Ескіз
    Документ
    Теорія і практика чисельно-польового визначення електромагнітних характеристик турбогенераторів при їх роботі в енергосистемі
    (НТУ "ХПІ", 2019) Мілих, Володимир Іванович; Ревуженко, Світлана Афанасіївна
    Представлено теоретичні основи та практичні аспекти визначення характеристик турбогенераторів, які пов'язують електромагнітні величини, властиві різним режимам їх роботи в енергосистемі. Це здійснюється найбільш адекватним способом – чисельно-польовим методом. Таким чином отримано низку характеристик потужного турбогенератора, а саме, характеристику неробочого ходу, характеристики повздовжнього та поперечного намагнічування від обмотки статора, характеристику короткого замикання, регулювальні й кутову характеристики та сім'ю U-подібних характеристик. Розрахунки виконано за допомогою автоматизованих чисельних розрахунків магнітних полів в програмному середовищі FEMM методом скінченних елементів із використанням створених скриптів Lua. Залежності штатних величин, які пов’язуються в стандартизованих характеристиках, супроводжуються додатково відповідними функціями електричних та кутових величин.
  • Ескіз
    Документ
    Чисельно-польовий аналіз потужності магнітних втрат в трифазному індукторі магнітного поля
    (НТУ "ХПІ", 2019) Мілих, Володимир Іванович; Шилкова, Лариса Василівна
    Представлено принципи і результати чисельно-польового розрахунку потужності магнітних втрат (ПМВ) в індукторі магнітного поля, подібному до статора асинхронного двигуна. Метод розрахунку заснований на пошуку максимумів значень магнітної індукції в безлічі міні-секторів, на які ділиться один період структури зубців і ярма осердя статора, що повторюється. За розподілом знайдених максимумів визначаються їх середньоквадратичні значення на вказаних ділянках осердя, і по них обчислюється ПМВ. Метод дозволяє відображати розрахункові моделі осердь практично будь-якої форми. Проведено порівняльний аналіз ПМВ в режимі неробочого ходу для варіантів осердя статора за відсутності і з одним рядом аксіальних вентиляційних каналів. Порівняльні розрахунки зроблені на прикладі конкретного індуктора при різних кількості і діаметрах каналів.
  • Ескіз
    Документ
    Дослідження напружено-деформованого стану ротора турбогенератора при ушкодженні сталі
    (НТУ "ХПІ", 2019) Васьковський, Юрій Миколайович; Гераскін, Олександр Анатолійович
    Досліджуються механічні напруження і деформації в сталі ротора турбогенератора при появі тріщин в зоні центрального отвору і в зоні малого зубця ротора в тривимірній постановці. За результатами досліджень визначено, що найбільші механічні напруження виникають в зоні навколо внутрішньої поверхні центрального отвору ротора турбогенератора, тріщини в цій зоні глибиною близько 10 мм можуть призвести до руйнації ротора турбогенератора.
  • Ескіз
    Документ
    Порівняння трифазних трансформаторів з прямокутними і круговими контурами стрижнів планарних шихтованих магнітопроводів (масовартістні показники)
    (НТУ "ХПІ", 2019) Ставинський, Андрій Андрійович; Авдєєва, Олена Андріївна; Циганов, Олександр Миколайович; Ставинський, Ростислав Андрійович; Садовий, Олексій Степанович
    Показано можливість і визначено цифрові значення зниження масовартістних показників варіантів активної частини з мідними і алюмінієвими обмотками трифазних трансформаторів з ідентичною електромагнітною потужністю при заміни кругових утворюючих контурів обмоткових котушок і перерізів елементів планарних стрижневих магнітопроводів на прямокутні контури. Визначена доцільність підвищення верхньої межі потужності трансформаторів з прямокутними перерізами стрижнів з метою ресурсозбереження при застосуванні засобів підвищення надійності обмоток.
  • Ескіз
    Документ
    Теоретические и экспериментальные исследования магнитно-импульсного пресса для керамических порошков
    (НТУ "ХПИ", 2019) Болюх, Владимир Федорович; Кашанский, Юрий Владимирович; Щукин, Игорь Сергеевич; Щукина, Людмила Павловна
    Разработана математическая модель магнитно-импульсного пресса циклического действия, которая на каждом рабочем цикле рассчитывает комплекс взаимосвязанных электромагнитных, механических и тепловых процессов. Установлено, что при циклическом режиме работы превышение температуры якоря выше, чем у обмотки индуктора. При следовании импульсов со скважностью 200 во время паузы превышение температуры индуктора незначительно увеличивается, а якоря заметно снижается. Превышение температуры индуктора в прессе с апериодическим импульсом возбуждения и полным разрядом емкостного накопителя выше, чем при использовании однополупериодного импульса возбуждения индуктора и сохранении части энергии в накопителе в течение всего циклического процесса. Превышения температур якоря в обоих случаях практически одинаковы. При экспериментальных исследованиях на модельном магнитно-импульсном прессе на каждом рабочем цикле обеспечивался силовой импульс давления на керамический порошок с амплитудой 85 МПа и длительностью 1 мс. Показано, что увеличение количества силовых импульсов уплотняет керамический порошок, увеличивая механическую прочность образца, снижая его пористость и водопоглощение. Установлено, что импульсное прессование позволяет получить образцы, плотность которых на 12 % выше плотности образцов, полученных статическим прессованием.
  • Ескіз
    Документ
    Аналіз періодичних процесів електроенергетичних пристроїв на основі матриці переходу станів
    (НТУ "ХПІ", 2019) Білий, Леонід Адамович; Поліщук, Олег Степанович; Шпак, Олександр Леонідович; Лісевич, Світлана Петрівна
    Запропоновано математичну модель синхронної машини, диференціальні рівняння якої представлено в нормальній формі Коші, прискорений метод отримання періодичних процесів на основі матриці переходу станів, приведено алгоритм обчислень періодичних процесів. Завдяки обчисленню матриці переходу станів розширюється метод знаходження початкових умов, які призводять до періодичного процесу, на аналіз режимів електроенергетичних пристроїв з насиченими магнітопроводами.
  • Ескіз
    Документ
    Влияние общесудовых потребителей электроэнергии на оптимальное управление гребными электрическими установками
    (НТУ "ХПИ", 2019) Черников, Павел Сергеевич; Яровенко, Владимир Алексеевич; Зарицкая, Елена Игоревна
    Рассматриваются электроходы с единой судовой электроэнергетической системой. Предложен способ формирования законов управления гребными электрическими установками (ГЭУ) на маневрах. Оптимизация параметров законов управления проводится по показателям маневренности судна. Проанализировано влияние законов управления ГЭУ на показатели качества электроэнергии судовой сети и влияние перехода к оптимальному управлению ГЭУ на показатели качества электроэнергии. Оптимизацию законов управления можноосуществлять без учета общесудовых потребителей. Изменение нагрузки общесудовых потребителей оказывает влияние назначение целевой функции, но не влияет на оптимальные параметры законов управления. Ухудшение качества электроэнергии находится в допустимых границах.