Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42638
Title: Дослідження з виявлення можливості використання відходів вуглезбагачення як енергетичної сировини в керамічних технологіях
Other Titles: Studies to establish the possibility of using coal-enrichment waste as an energy raw material in ceramic technologies
Authors: Рищенко, Михайло Іванович
Щукіна, Людмила Павлівна
Пітак, Ярослав Миколайович
Лігезін, Станіслав Леонідович
Гуміров, Едуард Ігорович
Keywords: енергетична сировина; відходи вуглезбагачення; будівельна кераміка; випал; енергозбереження
Issue Date: 2018
Publisher: ПАТ "Український науково-дослідний інститут вогнетривів ім. А. С. Бережного"
Citation: Дослідження з виявлення можливості використання відходів вуглезбагачення як енергетичної сировини в керамічних технологіях / М. І. Рищенко [та ін.] // Наукові дослідження з вогнетривів та технічної кераміки. – 2018. – № 118. – С. 132-141.
Abstract: У статті наведені результати дослідження високовуглецевих відходів вуглезбагачення, які передбачається використовувати в технології грубої будівельної кераміки для заміни технологічного палива на етапі ізотермічної витримки при випалі напівфабрикатів. Вивчено мінеральний склад відходів, склад їх органічної частини, термічні і технологічні властивості. Наведено порівняльну характеристику властивостей керамічних матеріалів, отриманих на основі шихт з використанням глинистого сировини і вуглевідходів у різних кількостях. Матеріали отримані в лабораторних умовах за звичайного режиму термообробки при температурі 950 ° С і спеціальним режимом, який моделює самовипал за рахунок тепла реакцій окислення горючої частини вуглевідходів. Встановлено, що механічна міцність керамічних зразків лише на 15 % менша за міцність зразків звичайного випалу і становить 8,5 МПа для маси з 22 % вуглевідходів. На підставі проведених досліджень встановлена принципова можливість застосування спеціального режиму випалу без вживання енергоносія на стадії витримки для паливовмісних матеріалів з використанням вуглевідходів як енергетичної сировини.
ORCID: orcid.org/0000-0001-9294-1761
orcid.org/0000-0002-5817-4279
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42638
Appears in Collections:Кафедра "Технологія кераміки, вогнетривів, скла та емалей"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
NDVTK_2018_118_Ryshchenko_Doslidzhennia.pdf743,96 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.