Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48320
Title: Методичні вказівки до виконання розрахункової роботи "Визначення фізичного зносу житлових будинків"
Authors: Древаль, Олександр Миколайович
Keywords: будівельні конструкції; обклеювання шпалерами; інженерне обладнання; система холодного водопостачання; водостічні труби
Issue Date: 2020
Publisher: Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"
Citation: Методичні вказівки до виконання розрахункової роботи "Визначення фізичного зносу житлових будинків" з курсу "Безпека експлуатації будівель і споруд" : для студентів спец. 263 "Цивільна безпека", освітня програма "Охорона праці" усіх форм навчання / уклад. О. М. Древаль ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Харків : НТУ "ХПІ", 2020. – 60 с.
Abstract: У зв’язку зі зносом великої кількості будівель і споруд постійно збільшуються обсяги робіт з технічного обстеження будівельних конструкцій. Необхідність у проведенні таких робіт виникає у випадку усунення недоліків, допущених при проектуванні, виготовленні та монтажу; у процесі ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; у результаті стихійних лих (землетрусів, пожеж, вибухів, просідань, повеней та ін.); реконструкції і модернізації будівель; визначення коштовності основних фондів при приватизації; оформлення заставного банківського кредиту; технічної паспортизації будівель і споруд і т. д. Критерієм оцінки технічного стану будівлі в цілому, його конструктивних елементів, а також інженерного обладнання є фізичний знос. У процесі експлуатації під впливом фізико-механічних факторів конструктивні елементи та інженерне обладнання постійно втрачають свої експлуатаційні якості. Втрата техніко-експлуатаційних якостей – зниження міцності, жорсткості, стійкості під дією руйнуючих впливів навколишнього середовища. Крім безлічі руйнуючих факторів, старіння, знос житлових будівель та їх конструкцій залежить також від різних місцевих умов, дотримання вимог з експлуатації та утримання системи технічного обслуговування і ремонту як будівлі в цілому, так і різних елементів конструкцій.
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48320
Appears in Collections:Кафедра "Безпека праці та навколишнього середовища"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
prohramy_2020_Fizychnyi_znos.PDF787,76 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.