Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/51716
Title: Методичні вказівки для виконання лабораторної роботи "Вивчення характеристик відцентрованого насоса"
Authors: Пономаренко, Ганна Володимирівна
Горбунов, Костянтин Олександрович
Биканов, Сергій Миколайович
Соловей, Валентин Миколайович
Keywords: методичні вказівки; гідравлічні машини; типи насосів; рівняння Бернуллі; коефіцієнти опору водоміру
Issue Date: 2020
Publisher: ФОП Заночкин Д. Л.
Citation: Методичні вказівки для виконання лабораторної роботи "Вивчення характеристик відцентрованого насоса" з курсу "Процеси та апарати хімічних виробництв" : для студентів хіміко-технолог. спец. усіх форм навчання / уклад.: Г. В. Пономаренко [та ін.] ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Харків : Заночкин Д. Л., 2020. – 16 с.
Abstract: Переміщення рідин по трубопроводам та апаратам здійснюється за допомогою гідравлічних машин (насосів), які перетворює механічну енергію двигуна в енергію краплинної рідини, що перекачується. Насоси використовують для переміщення рідин у трубопроводах та апаратах. Переміщення пов’язане з подоланням сил тертя, місцевих опорів, а також витратами енергії на піднімання рідини з нижчого на вищий рівень. За видом робочої камери і сполученням її зі входом і виходом насоса розрізняють два основні класи насосів: об’ємні та динамічні. В об’ємних насосах рідина переміщується шляхом періодичної зміни об’єму камери, яка поперемінно з'єднується зі входом і виходом насосу. До об’ємних насосів відносяться поршневі, відцентрові, мембранні та ін. В динамічних насосах рідина переміщується під силовою дією на неї в камері, яка постійно сполучається з виходом і входом насоса. До них відносяться такі основні типи: відцентрові, вісьові (пропелерні), роторні, гвинтові, вихрові, струменеві. Відцентрові насоси найбільше використовуються для перекачування малов’язких рідин. Це пояснюється їх високою продуктивністю, невеликими розмірами, можливістю безпосереднього приєднання до електродвигуна. Крім того, відцентрові насоси прості за конструкцією, тому їх можна виготовляти з різноманітних матеріалів.
ORCID: orcid.org/0000-0002-9713-0930
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/51716
Appears in Collections:Кафедра "Інтегровані технології, процеси і апарати"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
prohramy_2020_Vyvchennia.pdf1,07 MBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.