Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/51779
Title: Технічні рішення по збереженню технологічних властивостей коксівного вугілля при його дальньому гідротранспорті
Authors: Білецький, Володимир Стефанович
Потапенко, С. Ю.
Keywords: трубопроводи; турбулентні потоки; гідравлічне транспортування; коксування; термохімічні процеси
Issue Date: 2014
Publisher: Криворізький національний університет
Citation: Білецький В. С. Технічні рішення по збереженню технологічних властивостей коксівного вугілля при його дальньому гідротранспорті / В. С. Білецький, С. Ю. Потапенко // Вісник Криворізького національного університету : зб. наук. пр. – Кривий Ріг : КНУ, 2014. – Вип. 38. – С. 86-89.
Abstract: Погіршення коксівних властивостей вугілля при дальньому гідравлічному транспортуванні дослідники пов’язують з різними технологічними чинниками. Гідродинамічна дія турбулентних потоків в трубопроводі, а також механічні удари в насосах, арматурі, на трасі транспортної системи приводять до подрібнення вугілля Ряд дослідників вказують на негативну роль саме фактора подрібнення матеріалу в гідротранспортній системі. В. Коршунов встановив, що перехід частини вугілля в клас -0,5 мм змінює температурні зони термохімічних процесів коксування, а це негативно впливає на міцності коксу. Тривалий контакт з водою обумовлює гідролітичну деструкцію вугілля. Спостерігаються явища переходу в водну фазу гумінових кислот. Крім подрібнення під час гідротранспортуванні, виявлено ефект перерозподілу петрографічних мікрокомпонентів по класах крупності. Зокрема, спостерігається значне переподрібнення вітринітової частини шихти до розмірів 10 мкм і менше. При цьому головним чином переподрібнюється вітриніт вугілля марки Г. Вміст його в дрібних класах збільшується у порівнянні з вихідною шихтою у два рази.
ORCID: orcid.org/0000-0003-2936-9680
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/51779
Appears in Collections:Кафедра "Видобування нафти, газу та конденсату"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
visnyk_KNU_2014_38_Biletskyi_Tekhnichni_rishennia.pdf366,93 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.