Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/52758
Title: Форми українського етикету
Authors: Нагайцева, Ніна Іванівна
Северин, Надія Василівна
Keywords: методичні вказівки; етикетні форми; граматика; фонетика; звертання; привітання; несхвалення; знайомство; подяка
Issue Date: 2021
Publisher: PrintHouse
Citation: Форми українського етикету : метод. вказівки для самост. роботи студентів-іноземців / уклад.: Н. І. Нагайцева, Н. В. Северин ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Харків : PrintHouse, 2021. – 54 с.
Abstract: Студенти-іноземці, які з "нуля" починають вивчати мову, в першу чергу знайомляться з її граматикою і фонетикою, написанням елементарних слів і форм, началами морфології і синтаксису. Ці кроки є першими цеглинками у побудові будівлі системності. Однак без осягнення правил комунікації у новому соціумі цих знань недостатньо. Тому вивчення штампів мовного етикету треба починати вже з перших уроків. Цьому присвячені подані методичні вказівки, де для вивчення пропонуються 14 тем: "Звертання", "Привітання, "Знайомство", "Запрошення", "Прохання. Пропозиція", "Згода і відмова", "Згода і незгода з думкою співрозмовника", "Скарга і розрада", "Комплімент", "Несхвалення", "Поздоровлення. Побажання", "Подяка", "Прощання". Використання етикетних форм презентується у діалогічних текстах, пропонується у вправах з відсутніми фрагментами у заданих мовних ситуаціях, а також при трансформаціях певного контексту в діалог. Знання, отримані на матеріалі живих мовних зразків, допоможуть інофонам швидше освоїтися у новому мовному середовищі, отримати позитивний імпульс для подальшого успішного вивчення іноземної мови. Дані методичні вказівки можна використовувати як в аудиторії, так і під час самостійної роботи вдома.
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/52758
Appears in Collections:Кафедра гуманітарних наук

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
prohramy_2021_Formy.pdf2,62 MBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.