Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/52987
Title: Рішення прикладних гідродинамічних задач при промивці і гідротранспорті руд і розсипів та переробці грунтів у будівельні матеріали
Authors: Світлий, Юрій Герасимович
Білецький, Володимир Стефанович
Keywords: технологічні операції; благородні метали; корисні копалини; мінеральні продукти; гідравлічне транспортування; критична швидкість
Issue Date: 2018
Publisher: Державний вищий навчальний заклад "Національний гірничий університет"
Citation: Світлий Ю. Г. Рішення прикладних гідродинамічних задач при промивці і гідротранспорті руд і розсипів та переробці грунтів у будівельні матеріали / Ю. Г. Світлий, В. С. Білецький // Збагачення корисних копалин : наук.-техн. зб. / гол. ред. П. І. Пілов. – Дніпро : ДВНЗ "НГУ", 2018. – Вип. 70 (111). – С. 70-74.
Abstract: Постановка проблеми і стан її дослідження. При первинному збагаченні руд і розсипів благородних металів, a також переробці грунтів в будівельні матеріали, oднією з важливих технологічних операцій є операція промивки. В ряді сучасних технічних рішень операції "промивка-гідравлічний транспорт" виступають як суміщений процес. Промивка є необхідною або бажаною при високому вмісті глини у вихідної породі, при нетривкій породі, що розмокає (вапняки, доломіт), наявності піщано-гравійної суміші – для отримання високоякісного піску і митого щебеню). При поєднанні процесів "промивка-гідравлічний транспорт" виникає необхідність визначення режимних параметрів суміщеного процесу, зокрема, визначення такого параметра як критична швидкість, величини гідравлічного опору, яка характеризує енергоємність процесу та обумовлює вибір засобів гідротранспортування-промивки. Мета статті позначена в її назві – рішення прикладних гідродинамічних задач при промивці і гідротранспорті руд і розсипів благородних металів та переробці грунтів в будівельні матеріали. Для досягнення цієї мети ставляться наступні задачі: подати основи розрахунку гідротранспорту гравійно-галькових та грудкових матеріалів з вмістом піску, гідротранспорту тонкодисперсного матеріалу, зокрема, мулу; гідротранспорту піщано-глинистих гідросумішей, гідротранспорту дисперсної глини, гідротранспорту піщано-гравійних сумішей. Виклад основного матеріалу базується на аналізі літератури по збагаченню корисних копалин промивкою і гідравлічного транспортування сипких мінеральних продуктів, зокрема.
ORCID: orcid.org/0000-0003-2936-9680
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/52987
Appears in Collections:Кафедра "Видобування нафти, газу та конденсату"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ZKK_2018_70_Svitlyi_Rishennia.pdf312,23 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.