Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/53942
Title: Якщо не "створимо українців", то все інше – пуста трата часу
Authors: Білецький, Володимир Стефанович
Keywords: економіка; зовнішня політика; український народ
Issue Date: 2005
Publisher: Український культурологічний центр
Citation: Білецький В. С. Якщо не "створимо українців", то все інше – пуста трата часу / В. С. Білецький // СХІД. – 2005. – № 2. – 2 с.
Abstract: Перш ніж прогнозувати близьке і далеке майбутнє нашої держави, народу необхідно визначити "точку відліку", тобто ті умови і той стан, з якого "стартувала" Україна у 1991 р. По-перше, економіка нашої країни на той час становила всього лишень частку, - і то добре інтеґровану, - загальнорадянської економіки. По-друге, народ ментально не був всуціль "українським народом", а скоріше - "радянським народом". Переможні ж результати референдуму 1 грудня 1991 р., на якому понад 90% громадян висловилося за незалежний шлях розвитку України, - то лишень демонстрація намірів, готовності у майбутньому стати українським народом, нацією, незалежною державою. По-третє, - зовнішнє оточення не було готовим однозначно позитивно сприйняти появу на Європейському континенті нової потужної держави - України. І якщо ставлення Росії, її народу до нової України можна означити як постімперський синдром, то Європі і Світу як в економіці, так і в політиці, зовсім не потрібен був новий сильний конкурентоспроможний гравець, який претендує на своє "місце під сонцем" - міжнародні ринки, геополітичний вплив, навіть роль лідера у Східній Європі. Додамо до цього зрозумілу історичну відсталість у розвитку, несформованість української нації, її розділеність на східну і західну гілку, що спричинює внутрішню нестабільність. Потужними факторами є також міць метрополітарної Росії, її багатство мінеральних ресурсів, зокрема в енергоносіях, ядерний потенціал, що стримує і певним чином "коригує" позицію Заходу стосовно України.
ORCID: orcid.org/0000-0003-2936-9680
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/53942
Appears in Collections:Кафедра "Видобування нафти, газу та конденсату"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
SKHID_2005_2_Biletskyi_Yakshcho.pdf332,71 kBAdobe PDFView/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.