Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/55371
Title: Методичні вказівки до виконання практичної роботи "Захист від теплового випромінювання"
Authors: Любченко, Ірина Миколаївна
Мезенцева, Ірина Олександрівна
Keywords: методичні вказівки; тепловий баланс; інфрачервоні випромінювання; температура; технологічні процеси
Issue Date: 2018
Publisher: ФОП Панов А. М.
Citation: Методичні вказівки до виконання практичної роботи "Захист від теплового випромінювання" з дисципліни "Безпека виробничих процесів і устаткування" : для студентів освітньо-кваліфікац. рівня бакалавр, напрям підготовки 263 "Цивільна безпека" / уклад.: І. М. Любченко, І. О. Мезенцева ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". – Харків : Панов А. М., 2018. – 29 с.
Abstract: На підприємствах машинобудівного профілю при проведенні різних технологічних процесів (зварювання, ливарне виробництво, термічні роботи тощо) виникає небезпека теплового (інфрачервоного) випромінювання. Інфрачервоні (ІЧ) випромінювання чинять на організм людини в основному теплову дію. Залежно від довжини хвилі ІЧ-випромінювання поділяються на короткохвильові з довжиною хвилі від 0,76 до 1,4 мкм та довго-хвильові – більше 1,4 мкм. Саме довжина хвилі значною мірою обумовлює проникну здатність ІЧ-випромінювань. Найбільшу проникну здатність мають короткохвильові ІЧ-випромінювання, які впливають на органи та тканини організму людини, що знаходяться на глибині кількох сантиметрів від поверхні тіла. ІЧ промені довгохвильового діапазону затримуються поверхневим шаром шкіри. Спектр ІЧ-випромінювань (довгохвильових чи короткохвильових) в основному залежить від температури джерела променів: при температурі до 100 °С випромінюються довгохвильові промені, а при температурі більше ніж 100 °С – короткохвильові. При тривалому перебуванні людини в зоні теплового променевого потоку, як і при систематичному впливі високих температур, відбувається різке порушення теплового балансу в організмі. При цьому порушується робота терморегулювального апарату, посилюється діяльність серцево-судинної та дихальної систем, відбувається значне потовиділення, яке призводить до втрати потрібних для організму солей. Інтенсивність теплового випромінення обумовлює також появу певних нервових розладів: дратівливість, часті болі голови, безсоння.
ORCID: orcid.org/0000-0001-7695-7982
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/55371
Appears in Collections:Кафедра "Безпека праці та навколишнього середовища"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
prohramy_2018_Zakhyst.pdf1,03 MBAdobe PDFView/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.