Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/56549
Title: Вплив динаміки нагрівання полімерної ізоляції силових кабелів середньої напруги на їх пропускну здатність
Authors: Гонтар, Юлія Григорівна
Антонець, Т. Ю.
Keywords: силовий кабель середньої напруги; полімерна ізоляція; пропускна здатність; динаміка нагрівання; допустимий струм; метод зосереджених теплоємностей.
Issue Date: 2020
Publisher: Харківський національний університет Міського господарства імені О. М. Бекетова
Citation: Гонтар Ю. Г. Вплив динаміки нагрівання полімерної ізоляції силових кабелів середньої напруги на їх пропускну здатність / Ю. Г. Гонтар, Т. Ю. Антонець // Світлотехніка та електроенергетика = Lighting engineering and power engineering. – 2020. – Вип. 59, № 3. – С. 127-130.
Abstract: На даний час світові тенденції розвитку кабельних мереж середньої напруги спрямовані на впровадження кабелів з ізоляцією зі зшитого поліетилену. Такі кабелі є інноваційною продукцією вітчизняних кабельних виробників. Найчастіше застосовується прокладання одножильних кабелів паралельно в одній площині. В статті проаналізовано ряд значних особливостей кабелів з ізоляцією зі зшитого поліетилену, які впливають на тепловий режим як в робочому стані, так і в аварійному режимі експлуатації, серед яких - залежність теплопровідності і теплоємності полімерної ізоляції від температури. Пропускна спроможність кабелю, яка визначається за нормативними моделями і середніми параметрами оточуючого середовища, надає лише попередню інформацію про його нагрівання, корисну для порівняння його пропускної спроможності з іншими кабелями такого ж типу. Для певних вимог і для інноваційних конструкцій кабелю необхідно визначати пропускну спроможність за тепловими обмеженнями в конкретних умовах експлуатації. В умовах випробувань кабелів, призначених для прокладання трьох одножильних кабелів в площині, мають бути враховані також теплова та електрична асиметрія. Досліджено нагрівання кабелів середньої напруги із зшитою поліетиленовою ізоляцією [1], проведено експериментальну оцінку впливу відстані між кабелями на асиметрію струмів і температур за допомогою трьох однофазних одножильних кабелів АПвЭгаПу 1х70/16–35 з однаковим напрямом струму. Встановлено, що за відсутності повздовжніх струмів в електропровідних екранах, за основу практично може бути взятий струм в середній жилі. Запропоновано використовувати метод зосереджених теплоємностей для аналізу нагрівання кабелю струмом перевантаження, що дозволяє значно скоротити час випробування в умовах виробництва. Дослідження спрямоване на створення методу визначення допустимого струму кабелів середньої напруги в конкретних умовах експлуатації.
DOI: doi.org/10.33042/2079-424X-2020-3-59-127-130
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/56549
Appears in Collections:Кафедра "Електроізоляційна та кабельна техніка"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
StE_2020_59_3_Hontar_Vplyv_dynamiky.pdf383,35 kBAdobe PDFView/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.