Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/56652
Title: Спосіб уловлювання платиноідних часток в потоці реакційного газу при виробництві азотної кислоти і гранульований композитний матеріал для уловлювання цих часток
Authors: Лобойко, Олексій Якович
Гринь, Григорій Іванович
Лавренко, Антоніна Олександрівна
Козуб, Павло Анатолійович
Шаповал, Юрій Михайлович
Keywords: деклараційний патент; винахід; великотонажне хімічне виробництво; платиноїдні каталізатори; паладій; реакційний газ
Issue Date: 2003
Publisher: ДП "Український інститут промислової власності"
Citation: Деклараційний пат. на винахід 61819 Україна, МПК 7 C01F11/00. Спосіб уловлювання платиноідних часток в потоці реакційного газу при виробництві азотної кислоти і гранульований композитний матеріал для уловлювання цих часток / Лобойко О. Я., Гринь Г. І., Лавренко А. О., Козуб П. А., Шаповал Ю. М. ; власник ПФ "СІТ" (Україна). – № 2003065091 ; заявл. 03.06.2003 ; опубл. 17.11.2003, Бюл. № 11. – 4 с.
Abstract: Спосіб уловлювання часток платиноідного каталізатора в потоці реакційного газу при виробництві азотної кислоти, що включає пропускання потоку реакційного газу через шар сорбенту з гранульованого композитного матеріалу, що містить уловлюючу масу з оксиду кальцію і в'яжучого, а також зміцнюючої добавки оксидів алюмінію і кремнію, і подальше виділення з відпрацьованого сорбенту поглинених ним часток платиноідного каталізатора, який відрізняється тим, що у в'яжуче уловлюючої маси вводять хлорид кальцію і/або хлорид магнію, і/або оксид магнію при наступному співвідношенні компонентів, % мас оксид кальцію 50-95 оксид магнію 5-35 хлорид кальцію і/або хлорид магнію, в перерахунку на СІ 5-15, при цьому в сорбент вводять зміцнюючу добавку і уловлюючу масу в співвідношенні (0,3-2). Гранульований композитний матеріал для уловлювання часток платиноідного каталізатора в потоці реакційного газу при виробництві азотної кислоти, що містить уловлюючу масу з оксиду кальцію і в'яжучого, а також зміцнюючу добавку оксидів алюмінію і кремнію, який відрізняється тим, що в'яжуче уловлюючої маси включає хлорид кальцію і/або хлорид магнію, і/або оксид магнію при наступному співвідношенні компонентів, % мас оксид кальцію 50-95 оксид магнію 5-35 хлорид кальцію і/або хлорид магнію, в перерахунку на СІ 5-15, при цьому сорбент містить зміцнюючу добавку і уловлюючу масу в співвідношенні (0,3-2).
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/56652
Appears in Collections:Кафедра "Хімічна технологія неорганічних речовин, каталізу та екології"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
2006_Loboiko_Patent_61819.pdf208,64 kBAdobe PDFView/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.