Please use this identifier to cite or link to this item: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/7618
Title: Температурні режими метаногенезу та технологічні схеми отримання біогазу
Authors: Куріс, Ю. В.
Keywords: метаногенез; ацетогени; органічні кислоти; гідроліз
Issue Date: 2013
Publisher: НТУ "ХПІ"
Citation: Куріс Ю. В. Температурні режими метаногенезу та технологічні схеми отримання біогазу / Ю. В. Куріс // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит = Energy saving. Power engineering. Energy audit. – 2013. – № 4. – С. 39-47.
Abstract: Розглянуто температурний режим зброджування органічних речовин та умови активної метаногенерації. Встановлено, що деградація органічних речовин при метаногенезе здійснюється як багатоступінчатий процес, в якому вуглецеві зв'язки поступово руйнуються під дією різних груп мікроорганізмів. Органічні кислоти, що утворилися, за винятком оцтової і мурашкової, під дією особливої групи бактерій - ацетогенів - перетворюються на оцтову і мурашину кислоти, водень і ін. В результаті перших трьох етапів – гідролітичного, кислотного і ацетогенного – в середовищі накопичується оцтова і мурашина кислоти, метиловий спирт, метиламін, водень, оксид і двооксид вуглецю, аміак, сірководень, оксид фосфору. Метаноутворюючи бактерії пред'являють до умов свого існування значно вищі вимоги, ніж кислотоутворюючі - вони потребують абсолютно анаеробного середовища і вимагають тривалішого часу для відтворення.
URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/7618
Appears in Collections:Кафедра "Туризм i готельно-ресторанний бізнес"

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
EEE_2013_4_Kuris_Temperaturni.pdf741,26 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open
Show full item record  Google ScholarItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.